Şimdi Ara

Nasıl Çalışacağım Hiç Bilmiyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
4
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben de bu sene sınavlara gireceğim(YGS, LYS - Sayısalım) ancak hiç bi planım yok, dersane hocaları ödevler veriyor onları çözüyorum sadece. (mesela geçen hafta matematikten temel kavramlar ilk 5 test, fizikten fiziğin doğası 3 test gibi)

Kaynak Falan sadece Sınav'ın soru bankaları var, yeni yeni almaya başladım, neleri almalıyım falan genelde hocalar söylüyor.

ancak bana bir plan lazım, şu anda ödevleri yapıyordum aklıma dank etti birden sizler nasıl bir çalışma programı izliyorsunuz, vereceğiniz tavsiyeler gerçekten yararlı olur. Teşekkürler Şimdiden

• Eksik olduğun ya da kendine tam güvenmediğin konuları çalışmaya öncelik ver ki sınav zamanına kadar iyice öğrenmiş ol konuları. Bu arada bildiğin konulardan istediğin miktarda soru çöz ki onları da unutmayasın. Zaten dersane yeterince ödev verecektir bunları tam yapıyorsan sorun yok, mezun da değilsen okul dersleriyle/ödevleriyle de uğraşman lazım ek çalışmaya pek bir vaktin+halin kalmayacak zaten.
  • bana kalırsa sakın rehber hocandan plan isteme kendi kendine bişeyler yapmaya çalışıyor. öğretmenlerede sormana gerek yok kendin yapmalısın bence. bitirdiğin konunun testini çöz pc takılma yeter. 2 testle bırakma bulabidiğin bütün kitaplardan bitirdiğin konuyu çöz bitir. yani deme birazıda 2 hafta sonra yaparım hem hatırlamış olurum falan sakın deme çöz bitir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyRock!

Arkadaşlar ben de bu sene sınavlara gireceğim(YGS, LYS - Sayısalım) ancak hiç bi planım yok, dersane hocaları ödevler veriyor onları çözüyorum sadece. (mesela geçen hafta matematikten temel kavramlar ilk 5 test, fizikten fiziğin doğası 3 test gibi)

Kaynak Falan sadece Sınav'ın soru bankaları var, yeni yeni almaya başladım, neleri almalıyım falan genelde hocalar söylüyor.

ancak bana bir plan lazım, şu anda ödevleri yapıyordum aklıma dank etti birden sizler nasıl bir çalışma programı izliyorsunuz, vereceğiniz tavsiyeler gerçekten yararlı olur. Teşekkürler Şimdiden

Dostum tamamen aynıyız bende çalışıyorum ama ne çalışıyorum bi fikrim yok belli bir plan dahilinde olması gerekirdi sanırım ancak ben planı oturtamadım

• Mezun değilim, PC okullar başlayınca abime vereceğim zaten, şu an sadece ödevleri yapıyorum..

Eksik olduğum konuları genelde dergiden bi de ekol hocadan bakıyordum, ara sıra da etüt alıyordum.

Mesela Sayısal Olmama rağmen Fiziğim baya kötüdür, sınıf ayarlama sınafında fizikten 9soru çözdüm 4ü yanlış. Onun dışında Matematik ve Kimyam iyidir, Geometri aklıma dank ederse hemen çözerim soruyu yoksa bütün gün uğraşırım bi soru için , Biyoloji ezber zaten, onda hep tekrar yapıyorum.

Ancak hepsini rasgele çözüyorum, genelde 1 günde 8 test çözüyorum (2şer 2şer) bunun için program lazım bana. Rehber hocasına sormam zaten hiç bir şeyi, 1 kere bile yanına gitmedim adamın

Ayrıca bana kaynak lazım, Fizik ve Matematik YGS için Soru Bankası önerebilir misiniz?

@deathboy03
    aynen yahu, sanki boşu boşuna çözüyoruz gibi geliyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyRock! -- 6 Eylül 2012; 15:02:05 >

• arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben 11.sınıfa geçtim. şimdi ders çalışmaya başlayayım diyorum ve hangi kitapları alsam kararsızım. karekök yayınları 11. snıf ygs matematik , karekök yayınları 11.sınıf ygs geometri alıp yavaş yavaş başlayayım diyorum. ya ne alacağımı şaşırdım. lütfen yardımcı olun. lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilayda_ates

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben 11.sınıfa geçtim. şimdi ders çalışmaya başlayayım diyorum ve hangi kitapları alsam kararsızım. karekök yayınları 11. snıf ygs matematik , karekök yayınları 11.sınıf ygs geometri alıp yavaş yavaş başlayayım diyorum. ya ne alacağımı şaşırdım. lütfen yardımcı olun. lütfen.

fem'in kaynaklarını bitirmeden diğer kaynaklara geçmenizi tavsiye etmiyorum. fem'den reklam için ücret almıyorum, sadece sınava 2.kez girecek biri olarak söylüyorum bunu. gerçekten, piyasadaki onca kaynak arasında "öğreticilik" bakımından en iyisi fem'in şu mavi-beyaz konu anlatım kitapları; konuyu öğrendikten sonra ise fdd yayınlarının (özellikle belirtiyorum final değil) soru bankaları ve denemeleri pekiştirmenize katkı sağlayacaktır. fem'in denemeleri çok iyi değil açıkça söylemek gerekirse. ek olarak fem simetri'den kesinlikle uzak durun.

• up beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

quote:

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben 11.sınıfa geçtim. şimdi ders çalışmaya başlayayım diyorum ve hangi kitapları alsam kararsızım. karekök yayınları 11. snıf ygs matematik , karekök yayınları 11.sınıf ygs geometri alıp yavaş yavaş başlayayım diyorum. ya ne alacağımı şaşırdım. lütfen yardımcı olun. lütfen.

fem'in kaynaklarını bitirmeden diğer kaynaklara geçmenizi tavsiye etmiyorum. fem'den reklam için ücret almıyorum, sadece sınava 2.kez girecek biri olarak söylüyorum bunu. gerçekten, piyasadaki onca kaynak arasında "öğreticilik" bakımından en iyisi fem'in şu mavi-beyaz konu anlatım kitapları; konuyu öğrendikten sonra ise fdd yayınlarının (özellikle belirtiyorum final değil) soru bankaları ve denemeleri pekiştirmenize katkı sağlayacaktır. fem'in denemeleri çok iyi değil açıkça söylemek gerekirse. ek olarak fem simetri'den kesinlikle uzak durun.

fem simetriden neden hocam?
    bu arada fem simetri ve beyaz kapaklıların bütün sayısal derslerine 2 sini bi arada calısıyorum neden simetri değil açarmısın biraz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Balikesirli1o

quote:

quote:

bu arada fem simetri ve beyaz kapaklıların bütün sayısal derslerine 2 sini bi arada calısıyorum neden simetri değil açarmısın biraz?

Konu anlatimi ve (guya) simetrik ogretim teknikleri hosuma gitmiyor. Hicbir yol gosterme yok kitaplarda, basit bilgi verip direk en kazik soruyu soruyorlar. Sorular da anlamsiz ve sacma. Sanirim beyaz kapaklilarla simetrinin yazarlari farkli...
    Elinizde simetri varsa bitirin tabi bos kalmasin kitap ama almayi dusunuyorsaniz, ogretici kitap ariyorsaniz karekok iyidir mesela. Soru bankasinda ise 1)fem 2)fdd siddetle tavsiyemdir.
    EDİT: eger fem'e gidiyorsaniz ya da bir arkadasinizdan femset temin edebiliyorsaniz hic soru bankasi aramaya gerek yok femset size kafi gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psydia -- 17 Eylül 2012; 22:36:37 >

• beyler bana kitap tavsiyesi verin, fizik,kimya,biyolojiden, hem ygs-lys hemde konu anlatim ve soru bankasi, kimya kolay ama digerleri cok sorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyRock! -- 17 Eylül 2012; 22:45:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Balikesirli1o

quote:

quote:

Konu anlatimi ve (guya) simetrik ogretim teknikleri hosuma gitmiyor. Hicbir yol gosterme yok kitaplarda, basit bilgi verip direk en kazik soruyu soruyorlar. Sorular da anlamsiz ve sacma. Sanirim beyaz kapaklilarla simetrinin yazarlari farkli...
    Elinizde simetri varsa bitirin tabi bos kalmasin kitap ama almayi dusunuyorsaniz, ogretici kitap ariyorsaniz karekok iyidir mesela. Soru bankasinda ise 1)fem 2)fdd siddetle tavsiyemdir.
    EDİT: eger fem'e gidiyorsaniz ya da bir arkadasinizdan femset temin edebiliyorsaniz hic soru bankasi aramaya gerek yok femset size kafi gelecektir.

femsetim var körfez ders. gidiyorum sadece femset ve beyaz kapaklılar yeter li midir ?

• Femset geometri ve matematik için iyidir.Simetri ise özellikle fiziği falan çok özet tarzında detaylı bilgiler yok formül verilip geçilmiş simetri almanı tavsiye etmem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.