Şimdi Ara

Nasıl bir monitör tercih etmeliyim, çok kararsızım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar şu an AOC e2243Fws model yaklaşık 9 yıllık bir monitöre sahibim. Bilgisayarda oyun(rekabetçi dahil tüm oyunlar) film vb. olmak üzere fazlaca vakit geçiriyorum bu yüzden hem yaz aylarında yaşadığım ekranı görememe kabuslarından hemde kullanımıma daha uygun olacağını düşündüğümden IPS monitör almaya karar verdim. Piyasaya bakıyorum genelde 750-800 lira civarına düzgün 24" IPS 60 HZ monitörler var ancak şu ürün kafamı çok kurcalıyor.

https://www.hepsiburada.com/acer-vg240ypbiip-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-um-qv0ee-p01-p-HBV00000O345U?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw9fntBRCGARIsAGjFq5GywotgoK4_1ldz-HPu-dRsyVSqlluG480GJpyOKbcCwD9Ad5DTuKcaAqFPEALw_wcB

Ben 800 lira gibi bir parayı gözden çıkartmıştım ancak bu ürünün Freesync ve Gsync olması(Gtx 970 sahibiyim), IPS ve 144hz olması gibi özelliklerinden dolayı 200-300 lira üzerine ekleyip bunu alabilirim diye düşünüyorum. Biliyorum ekran kartım 144 hz besleyecek kadar güçlü değil ama arada CS:GO, PUBG Lite vb. rekabetçi oyunlarda oynuyorum yada ilerleyen zamanlarda bilgisayarımı yükseltmek istediğimde de böyle bir monitörümün olmasını isterim belki 1080p, 144hz besleyecek bir ekran kartı alırsam böyle bir monitörümün olması iyi olur diye düşünüyorum.

Sizlerden ricam daha iyi alternatif ürün yada görüşlerinizi bana sunmanız. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristan23 -- 9 Kasım 2019; 13:24:24 >

• Bu monitörü alırsın fakat şu anda sana pek bir şey katmaz. Ayrıca yaklaşık 12 monitörde yaptığım deneyimlere göre eğer monitörün ekstra özellikleri yoksa 144Hz olmasının bile faydası yok. Keyif vermez bir kere. Benim gözlerim ağrımıştı kötü görüntüden. Ayrıca bu monitör g-sync desteklemiyor. Diyelim ki compatible destekledi (ki senin ekran kartının desteği yok.) her monitörde g-sync compatible stabil çalışmıyor. Senin yapacağın en güzel yöntem işlemcin ne bilmiyorum ama 1660ti veya rx 5700 alıp ondan sonra monitör arayışına girmen olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birkaç gün daha bekleyip indirime girdiğinde bu modeli al hocam. Oyuncu monitörlerinde en sağlam modellerden biridir.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2401-24-1ms-2xhdmi-display-freesync-gsync-fhd-oyuncu-monitor-p-BD805400?magaza=HangisiUygun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.