Şimdi Ara

Nasıl 1866 MHz yapacağım(vazgeçtim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1. olarak işlemcim i5 4670k ve bu işlemci 1333 Mhz/1600 Mhz destekliyormuş yani almış olduğum 1866 Mhz ram gereksiz olmuş
    2. olarak 1333 Mhz ile 1600 Mhz arasında çok az fark varmış ve oyunlarda FPS farkı yaratmıyormuş
    3. olarak GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 alacakken bu daha iyi sistemine tam uyar diyip GSKILL 8GB(tek modul) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL10 aldırtan vatan bilgisayar çalışanına buradan selamlarımı iletiyorum
    Bu arada CL9 ram > CL10 ram
    Sonuç olarak Aldıgım ram 1333MHz de çalışadursun en yakın zamanda bir SSD alıp sistemime takıp gerçek performans farkını görmüş olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre901 -- 13 Eylül 2013; 9:44:24 >

• Bende de asus z87 pro var işlemci de aynısı. Çözüm için takip edeceğim konuyu. Ramler de aynı olabilir, benimkiler vengeance 2x4gb 1866mhz kırmızı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre901 kullanıcısına yanıt
    o anakart normal modda sadece 1333 ve 1600mhz ram destekler. 1866MHZ 'i normalde desteklemiyor malesef.

Yalnız overclock ederek ya da xmp profili ile çalıştırabilir. BIOS'a girdiğinizde ram frekansı ayar bölümünde XMP profili aktif hale getirip, 1. veya 2. profili seçebiliyorsanız düzelecektir.

Eğer XMP profil seçimi yoksa,

DRAM frequency select bölümünden overclock ederek muhtemelen 2400MHZ mertebesine kadar voltaj vermeden çalıştırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 13 Eylül 2013; 9:36:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre901

Ram i 1333 MHz den 1600 Mhz e çıkarmayı planlıyordum arada fark çok az olacağından ugraşmamaya karar verdim En iyisi SSD taktırayım ram hızı arttırmakla gözle görünür fark bulamıyacam :)

Bios' ta XMP diye bir menu bulun. Disable ise "Enable" konuma getirin. 1600 olarak çalışmaya başlar eğer board 1600'ü destekliyorsa.

• Benim biosta var XMP. Seçeneklerden profil 1 yapınca aktif ediliyor heralde. Eve gidince unutmazsam yapayım. Zaten hız olarak hissedemem farkını ama olup olmadığını nereden anlarım? Benim ramler vengeance 2x4gb 1866mhz kırmızı olanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxthon -- 13 Eylül 2013; 9:53:59 >
  • Cpu-z programında "memory" kısmının ss inin atarsın olup olmadığını söyleriz.

•  Nasıl 1866 MHz yapacağım(vazgeçtim)

Biosdan advanced moda girdim oradan ai tweaker sekmesine girdim

Ai overclock tuner auto yaptım aşagı dogru inince DRAM speed var auto du onu 1600 mhz e aldım f10 a bastım işlemcin destekliyorsa 1866 da yapabilirsin ama desteklemiyorsa yapma windows açılmaz işlemcini zorlasın

şuanki durum

Bellek Aygıtı Özellikleri:
    Fiziksel Boyut DIMM
    Tür DDR3
    Tür Ayrıntıları Synchronous
    Boyut 8192 MB
    Max. Clock Speed 1600 MHz
    Current Clock Speed 1600 MHz
    Toplam Genişlik 64 Bit
    Veri Genişliği 64 Bit
    Ranks 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre901 -- 13 Eylül 2013; 10:05:09 >

• Doğru yapmışsın.

• Orada belli oluyor mu hemen 1866mhz mı yazıyor? Atarım akşama yapınca.

Birde geçenlerde işlemciye oc yapayım dedim, ayarlar bozuldu açılmadı sistem pili çıkartıp taktım düzeldi çok şükür.

Sen çok iyi anlıyorsan 4670k ya oc yapmaktan, akşama bana koordinat verirsen yapalım mı birlikte? Team Viewer kullanırız olmazsa?

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Orada belli oluyor mu hemen 1866mhz mı yazıyor? Atarım akşama yapınca.

Birde geçenlerde işlemciye oc yapayım dedim, ayarlar bozuldu açılmadı sistem pili çıkartıp taktım düzeldi çok şükür.

Sen çok iyi anlıyorsan 4670k ya oc yapmaktan, akşama bana koordinat verirsen yapalım mı birlikte? Team Viewer kullanırız olmazsa?

İşlemci ve anakartin destekliyorsa cpu-z de anında görürsün.

Oc'den anlamıyorum kardeşim. Fx 4100 var bende de. Ona denicem bi ara tecrübe için.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre901

Biosdan advanced moda girdim oradan ai tweaker sekmesine girdim

Ai overclock tuner auto yaptım aşagı dogru inince DRAM speed var auto du onu 1600 mhz e aldım f10 a bastım işlemcin destekliyorsa 1866 da yapabilirsin ama desteklemiyorsa yapma windows açılmaz işlemcini zorlasın

şuanki durum

Bellek Aygıtı Özellikleri:
    Fiziksel Boyut DIMM
    Tür DDR3
    Tür Ayrıntıları Synchronous
    Boyut 8192 MB
    Max. Clock Speed 1600 MHz
    Current Clock Speed 1600 MHz
    Toplam Genişlik 64 Bit
    Veri Genişliği 64 Bit
    Ranks 2

z87 pro var bende de benzer sorun vardı 1600 de çalışıyordu ramlar. bu resimde alt tarafta dram le ilgili ayarlar bölümü var bu bölümden kendim seçtim ve 2133mhz de çalışmaya bşaladı voltajla işlemciyle uğraşmadan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.