Şimdi Ara

nar eksisi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
19.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kemal kukrer iyidir diye aldim almaz olaydim. cok sekerli ve cok su gibi bana koyu kivamli . en iyi nar eksisini onerin arkadaslar. bir kere mersinden getirmisti arkadas markasiz plastik bir sise ama mukemmeldi

• evet aynen bende yeni aldım hiç beğenmedim eskiden yaptıkları çok iyiydi şimdi ki su gibi "arifoğlu" diye bi marka almıştım hem cok koyu kıvamlı hemde cok lezzetli bulabilirsen al
  • bizde kemal kükrer var baya iyi kanımca
  • konuyu şimdi gördum

Gerçek Nar ekşisi şöyle olur

Çok koyu olmaz Çok koyu olan Nar ekşilerinin içine Erik suyu fln karıştırılarak yapılıyor buda tabi hileye gırıyor

Nar ekşisi çok duru (koyu) olmuyacak ama su gıbıde olmuyacak nereden bılıyorsun dıye sorarsanız Köyde kendimiz yapıyoruz narlar çuvallarda sıkılıyor ve Odun ateşınde abartısız 3 saat 4 saat fln kaynatılarak elde edılıyor vede nar suyu baya eksilerek Nar ekşisini olusturuyor Eger isterseniz Sizede Yollayabılırım Ucretini burada söylemıyeyım isteyenler pm atsın oradan konusuruz Birde bu nar ekşisine bakın derim.
  • kemal kükrerler fln nar ekşisi değildir!!

"nar ekşili sos" tur

içindeki nar ekşisi oranı azdır, glikoz vardır, gerçek nar ekşisi yemiş birisi ya da yiyen birisi yüzüne pek bakmaz
  • Sanırım raflarda falan durduğu için zamanla tadı - kıvamı değişip bazı tepkimeler gösteriyor.. Son kullanma tarihine bakınız alırken
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancannazlican

kemal kukrer iyidir diye aldim almaz olaydim. cok sekerli ve cok su gibi bana koyu kivamli . en iyi nar eksisini onerin arkadaslar. bir kere mersinden getirmisti arkadas markasiz plastik bir sise ama mukemmeldi

Bizde çok şehire gönderdik nar ekşisi.
    Galiba en iyisi Mersinde mi yapılıyor
    Köylü teyzeler satıyor balık pazarında hem ucuz hemde piyasadakilerden çok daha iyi diyorlar
  • eğer gerçekten seviyorsan hazır alma bence el yapımı al başka bir yerden baktım şimdi arkadaş dedesinin yaptığı nar ekşisini
    kilosunu 20 tl den satmış alanlarda çok memnun kalmış ama geçen hafta hepsini bitirmiş konuyu kilitlemişler hazırlarla aralarında
    fark olduğunu da belirtmişler
  • aynen bizim köydede var litresi 20 lira isterseniz getirtebilirim

Ayrıca o hazırlarda asit fln var yani pek nar vitamini bulamassınız Ztn nar ekşisi fiyatından belli olur 20tl den aşşagı satılanları alırken bı dusunmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmurat07 -- 30 Aralık 2009; 22:58:40 >
  • Kemal Kükrer'in "nar ekşisi" ve "nar ekşili sos" diye iki çeşit nar ekşisi var.Doğal ve katkısız olanı "nar ekşisi" olarak yazanıdır.Sos diye yazanların hepsi katkılıdır.
  • bmurat07 kullanıcısına yanıt
    Hocam nar ekşisini nereden getirtiyorsunuz, fiyatı nekadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cancannazlican C kullanıcısına yanıt
    Bizim kendi nar bahçemiz var. Yaklaşık 500ağaçlık. Nar ekşisini kendimiz yapıp satıyoruz. İsteyen olursa gönderebilirim. 1gr katkı maddesi kesinlikle olamaz. Eğer güvenmeyen olursa numune bile gönderebilirim.
    www.organigim.wordpress.com adresini kendim yaptım. İnceleyebilirsiniz. Oradaki telefonlardan ulaşabilirsiniz bana.
  • konuyu hortlatıyorum nar ekşisi alacağım bulunduğum şehirde doğalını bulma şansım yok. internet üzerinden nereyi önerirsiniz?
  • Arkadaşlar yemek yemeyi ve yapmayı çok seven bir hataylı olarak birkaç şey de ben eklemek istedim;
    Nar ekşisinin farklı nar türlerinden yapılan çeşitleri vardır
    Hicazi, katırbaşı cin narı gibi, her narın kendine has aroması vardır bu nedenle damak tadınıza uygun nar ekşisi için farklı nar türlerinden yapılan ekşileri bulup denemeniz gerekir.
    Ayrıca iyi nar ekşisi 14kg ayıklanıp sıkılmış nar suyundan (kabuksuz nar suyu) 1kg elde edinceye kadar meşe odunu ile kaynatılmış olanıdır.
    Hatay'da bile iyisini nadir buluyoruz biz aşağıdaki instagramdan sipariş veriyoruz meraklısı için Instagram adresini bırakıyorum

bykavanoz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agha A kullanıcısına yanıt
    Size uydum deneyecem :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kemal Kükrer (%100 nar ekşisi, aromalı sos değil) aldım, kıvamı su gibiydi; tadı eh işte fena değildi ama yoğu değildi, tavsiye edemeyeceğim. Piyasada satılan markalı ürünlerden tavsiye edeceğiniz var mı yoksa direkt yöresel ürünler satan internet sitelerinden Hatay'dan ürün sipariş etmemizi mi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 4 Kasım 2022; 18:21:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.