Şimdi Ara

NanoStation M2 Yapılandırma İçin Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde ubiquiti nanostation m2 cihazından bir tane , Pirelli DRG A226G fibber modem, Airties rt206v4 TTnet modemi var.Yapmak istediğim interneti paylaştırmak.

Şuan ki durum;
    Pirelli modemde hiçbir ayar değiştirmeden ubiquiti nanostation m2'da
    ayarlar bu şekilde iken abimin evinden mutfaktan 9mbit neti verebiliyorum ama yan odaya geçince internet 2-3mbit e düşüyor. Odanın görüş alanında öndeki evin çatısı denk geliyor. Bu durumda mutfağa gelen interneti wireless olarak alıp,wireless olarak dağıtmak (yan oda ve diğer odalara) için hangi cihazı almam gerekiyor.

Ayrıca ubiquiti nanostation m2'da station mode diye bir seçenek var ,ama bir türlü ayarlarını yapamadık.Station mode için pirelli modem de bir ayar yapmam gerekiyormu?. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri olursa memnun olurum.
     NanoStation M2 Yapılandırma İçin Yardım NanoStation M2 Yapılandırma İçin Yardım NanoStation M2 Yapılandırma İçin Yardım

• Pirelli DRG A226G verici anten olarak kullanıp, diğer evde Nanostation M2'yi anten olarak ayarlarını yaparak, M2'yi (lan kablo portunu) rt206'ya bağlayıp . rt 206'yı dağıtıcı olarak kullana bilirsin.

öncelikle Nanostation ve RT206'yı fabrika ayarlarına dönder
    Nanostation M2' güncelle v.5.5.6 var

Nanostation M2 alıcı anten olarak ayarları =http://dl.ubnt.com/docs/M_Series_Beginner_Guide.pdf

tüm radyo sinyalları aynı olaması gerekli 11 veya 6 gibi.

Rt 206'yı internet alım ayarları DSL değil Ethernet olacak. ve accses point olarak ayarla

Ben tp link modemi verici olarak , sonra nanostation (anten olarak) ayarlayıp Airtires 5343 ile bağlayarak başardım ve gayet güzel oldu.

Saygılar,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.