Şimdi Ara

Nano kasko lpg 4700 tl ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    BRC'nin hangi kitini taktırdınız da 2720TL'nin 20TL'sine kadar aldılar? Aracınız V6 değilse, standart BRC kitlerin(MY'11) yurt geneli standart olarak belirlenmiş fiyatı 1800TL. Honda servisinde takılan standart kit değildir umarım.
  • Premium otomatik benzin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayi garanti denen lpg montajları için, bayiden mutlaka antetli kağıda garantiyi belirten yazı alın.

Hık mık...
    Ama! Falan filan...

...diye kıvırdıkları an, o işin "bayi garanti lpg kandırmacası" olduğu şıp diye anlaşılır.

Yaptığı işin arkasında olan yazılı , belgesini de vermekten çekinmez. Belgesiz iş, BOŞ İŞ..

• quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

BRC'nin hangi kitini taktırdınız da 2720TL'nin 20TL'sine kadar aldılar? Aracınız V6 değilse, standart BRC kitlerin(MY'11) yurt geneli standart olarak belirlenmiş fiyatı 1800TL. Honda servisinde takılan standart kit değildir umarım.

Genius max denen birşeydi. ayrıca vsi'li yeni model olduğu söylendi. istenilen ayara göre yüksek devirde benzine geçebiliyor. araç 114 kw ve 4 silindir. 2720 liste fiyatı var pazarlık pek yapmam çünkü bu tür işlerde acısını başka yerden çıkartırlar. ama kendileri 2600 e indirdiler fiyatı herşey dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

quote:

Genius max denen birşeydi. ayrıca vsi'li yeni model olduğu söylendi. istenilen ayara göre yüksek devirde benzine geçebiliyor. araç 114 kw ve 4 silindir. 2720 liste fiyatı var pazarlık pek yapmam çünkü bu tür işlerde acısını başka yerden çıkartırlar. ama kendileri 2600 e indirdiler fiyatı herşey dahil.

Sektörde olan biri kadar bilgili olmadığım için parçalar hakkında merakımı gidermek için 5 dakikalık bir internet sörfü yaptım. Hatalı olma ihtimalleri olmakla birlikte birkaç kaynaktan bulduğum bilgileri yazıyorum.

Genius Max dediğiniz sadece regülatörün adı. 1800mb'lik bir regülatör ve 240kw'ye kadar motor gücünü destekliyor. Bir alt sınıf olan Genius MB'de en yüksek 1500mb regülatör var. O da 160kw destekliyor.

114kw(155bg) yüksek bir güç değil. Bahsettiğiniz yüksek kapasiteli kitler asgari Accord 2.4 190bg gibi araçlara takılıyor. Accord 190bg kadar yakıt tüketerek, 155bg üretebilen bir aracınız varsa bilemiyorum. Aksi takdirde gereksiz yere masraf yapmışsınız. Dediğim gibi LPG kiti motor kapasitenin üstündeyse, motor gücüne uygun olarak takılması gerekli olan kitin sağlayacağı kadar yakıt ekonomisi de elde edemeyeceksiniz.

Özet olarak BRC'nin 1800TL'lik kiti ortalama kit iken, fiyatı 2600'e düşen BRC üst seviye kit değil. O da ortalama. Kalite ve kapasite farklı kavramlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

quote:

Sektörde olan biri kadar bilgili olmadığım için parçalar hakkında merakımı gidermek için 5 dakikalık bir internet sörfü yaptım. Hatalı olma ihtimalleri olmakla birlikte birkaç kaynaktan bulduğum bilgileri yazıyorum.

Genius Max dediğiniz sadece regülatörün adı. 1800mb'lik bir regülatör ve 240kw'ye kadar motor gücünü destekliyor. Bir alt sınıf olan Genius MB'de en yüksek 1500mb regülatör var. O da 160kw destekliyor.

114kw(155bg) yüksek bir güç değil. Bahsettiğiniz yüksek kapasiteli kitler asgari Accord 2.4 190bg gibi araçlara takılıyor. Accord 190bg kadar yakıt tüketerek, 155bg üretebilen bir aracınız varsa bilemiyorum. Aksi takdirde gereksiz yere masraf yapmışsınız. Dediğim gibi LPG kiti motor kapasitenin üstündeyse, motor gücüne uygun olarak takılması gerekli olan kitin sağlayacağı kadar yakıt ekonomisi de elde edemeyeceksiniz.

Özet olarak BRC'nin 1800TL'lik kiti ortalama kit iken, fiyatı 2600'e düşen BRC üst seviye kit değil. O da ortalama. Kalite ve kapasite farklı kavramlar.

Brc de sınır120 bg dir. Altında 1800 tl lik kit takılır 120 bg üstünde ise bizim taktırdığımız. Kazıklandığımı düşünmüyorum. Zira konu 1800 tl ye en kaliteli kit taktırmak idi bende ona cevabımı verdim. Ayrıca brc yi es geçip prins e birde bakın ondan sonra konuşalım. Yada siz bilgisayar başından Kalkıp gerçekten bayiye gidip sorun ondan sonra bu konuyu konuşalım. Çünkü ben bayide gerçek insanlardan aldığım bilgileri aktardım. Bilgisayar aracılığı ile internetten aldıklarımı değil. Ki yaptırdığım insanlarda merdiven altı LPG montajcıları değil. Brc Bursa bayi olan nira mühendislik. Ufak bir araştırma yapıp numaralarını bulabilir ve arayıp sorabilirsiniz. Olur da taktırmak isterseniz ilerde aracınıza belki yardımı olur.

• Aslında en mantıklı olan, bırak lpg garantisini, 300 000 km boyunca servise hiç ugramamak. 320d'den daha mı komplike bir motoru mu var ki 10 000'de bir çağırıyorlar?

Altı üstü atmosferik motor.

• tsmsk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Son altı sene içinde -ikisi son bir yıl içinde olmak üzere- üç BRC montajı yaptırmış ve hiç bir sorun yaşamamış olarak bilgiye ihtiyacım olduğunda BRC'nin en yetkin personelinden bilgi alıyorum.(MY'07, MY'11, MY'11 - Mavi Denizler İç Anadolu Bölge Bayi/Mocan en sorunsuz montaj ödüllü, distribütörlük geçmişi olan bir bayi)

BRC'de sınır 120bg kesinlikle değil. Honda Civic 125bg ve Toyota Corolla 132bg motorlara yapılan montajları referans alarak söylüyorum. Belki 120kw'dir.

Kendine güvenmeye montajcı işin "safe side"ına kaçarak çalışır. Mocan kitlerin VSR özelliğini bile aktifleştirmiyor. Güle güle kullanın.
  • 300 bin km garanti cçok iyiymis

• Piyasayı bilmem ama fiyat bana biraz pahalı gibi geldi
  • Nano koruma yapıldığı nasıl anlaşılır peki, yaptık deyip verirler bende alırım ama nasıl anlarım nano olduğunu arabada

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.