Şimdi Ara

N85 bozuk mu? Test edin !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N85'i herkezin çok sevdiğini biliyorum. Ama yabancı forumlardada geçtiği gibi cihazda değişime bile neden olacak kadar ciddi n85 reboot, reset, kapanıp açılma, yeniden başlatma, kendi kendine kapanma sorunu var. Bu sorunların olup olmadığını test etmek için

En az 3 dakikalık bir video çekin. ve bunun tamamını izlemeye çalışın. Standart olmayan bir süre sonra cihaz 4-5 saniye içinde kapanıp yeniden açılırsa tebrik ederiz. sizde n85 mağduru olmuşsunuzdur.

nedenmi bütün bunlara ihtiyaç duydum ??... Çünkü ben,m arızalanan telefonumu garanti kapsamında değiştirdiler ve yeni telefondada aynı arıza var. üstelik hiç bir program, oyun, tema yüklemeden. Resmen milletle benimle dalga geçiyorlar. Ama sizledemi dalga geçiyorlar??? bence bu testi yapın ve acı-tatlı tüm gerçeği öğrenin.

Ama bu reboot sorunun kendimce bir çözümünü buldum. o da telefonu HATSIZ ( yada uçak modu) profilinde kullanmak...Böylede telefon görevi olmuyo...

Cevaplarınızı bekliyorum...

• İlk baş 2.el bir n85 aldım bu sorunların hiçbiri yoktu ihtiyactan sattım,geçen gün 0 bir n85 aldım bundada bahsedilen hiçbir sorun yok.Kısacası 1 aydır n85 kullanıyorum ne bi kızak ne bi reboot sorunum oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmrtx

İlk baş 2.el bir n85 aldım bu sorunların hiçbiri yoktu ihtiyactan sattım,geçen gün 0 bir n85 aldım bundada bahsedilen hiçbir sorun yok.Kısacası 1 aydır n85 kullanıyorum ne bi kızak ne bi reboot sorunum oldu :)
    testi yaptıysanız ve temiz çıktıysanız çok sanşlısınız. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur

testi yaptıysanız ve temiz çıktıysanız çok sanşlısınız. :)

Alıntıları Göster
    aman hocam gece gece korkuttunuz bizi şükür 5 dakikalık video kaydından sonra bile sorunsuz çalışmaya devam.

acaba hangi versiyondasınız telefonda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgunce

aman hocam gece gece korkuttunuz bizi şükür 5 dakikalık video kaydından sonra bile sorunsuz çalışmaya devam.

acaba hangi versiyondasınız telefonda?

Alıntıları Göster
    versiyon 11.47. Neyse...umarım Türkiye'de yanlız benim başıma gelen bişey. bu 2. telefonunda aynı arıza çıkarması belkide GENPA'nın bana gıcık vermesidir.

• quote:

versiyon 11.47. Neyse...umarım Türkiye'de yanlız benim başıma gelen bişey. bu 2. telefonunda aynı arıza çıkarması belkide GENPA'nın bana gıcık vermesidir.

Alıntıları Göster
    arkadaşım ben bunların fabrika hatası olduğunu düşünüyorum.eğer tamammen yazılımsal sorun olsaydı tüm n85 lerde olurdu.bazılarının üretimi sırasında hata olduğu görüşündeyim.

çünkü başka bi arkadaş da cihazda tıkırdama takılma reboot hiç bi sorun yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

arkadaşım ben bunların fabrika hatası olduğunu düşünüyorum.eğer tamammen yazılımsal sorun olsaydı tüm n85 lerde olurdu.bazılarının üretimi sırasında hata olduğu görüşündeyim.

çünkü başka bi arkadaş da cihazda tıkırdama takılma reboot hiç bi sorun yok diyor

Alıntıları Göster
    Reset atma sorunu sadece Video çekerken yada izlerken olan birşey değil farklı şekildede karşılaşılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Reset atma sorunu sadece Video çekerken yada izlerken olan birşey değil farklı şekildede karşılaşılabilir.

Alıntıları Göster
    evet..mp3 dinlerken, oyun oynarken, hatta bende mesaj atmaya çalışıken bile yaptı...
  • quote:

evet..mp3 dinlerken, oyun oynarken, hatta bende mesaj atmaya çalışıken bile yaptı...

Alıntıları Göster
    Aynı dertten bende muzdaribim. Cihaz her şeyde kendini resetliyor. Kvk servise gönderdim. Güncelleme ve kontrol yapıldı dendi ama telefon düzelmeye dursun şarj ederkende resetlenmeye başladı. Daha öncede N78 aldım sorunlu çıktı tükatici haklarına başvurup para iadesi istedim ve kazandım. Buda olmazsa bununda parasını isticem ve bir daha nokia kullanmıcam. Nokianın son telefonları sorunlu çıkıyor. Eski N72'im var canavar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: wind25

Aynı dertten bende muzdaribim. Cihaz her şeyde kendini resetliyor. Kvk servise gönderdim. Güncelleme ve kontrol yapıldı dendi ama telefon düzelmeye dursun şarj ederkende resetlenmeye başladı. Daha öncede N78 aldım sorunlu çıktı tükatici haklarına başvurup para iadesi istedim ve kazandım. Buda olmazsa bununda parasını isticem ve bir daha nokia kullanmıcam. Nokianın son telefonları sorunlu çıkıyor. Eski N72'im var canavar gibi.

Alıntıları Göster
    Fw yüklemeyi denedinmi ?

Şayet son fw yüklü ise nsu ile mevcut son fw nin üzerine aynı fw yi yükleme yapıp tekrardan denemeni tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: LunarGuardian

Fw yüklemeyi denedinmi ?

Şayet son fw yüklü ise nsu ile mevcut son fw nin üzerine aynı fw yi yükleme yapıp tekrardan denemeni tavsiye ederim...

Alıntıları Göster
    bendede o sorun vardı ama telefonu değiştirdiler şimdi düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamanweb06 -- 23 Nisan 2009; 14:23:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamanweb06

bendede o sorun vardı ama telefonu değiştirdiler şimdi düzeldi

Alıntıları Göster
    bende n85 ile n96 arasında kalmıştım n96 aldım en ufak problem çıkarmadı allahtan bu arada resetleme sorunu yaşayan arkadaşlar arka planda çalışan ve farkedilmeyen proların rami doldurmasından kaynaklanıyor olabilcegini unutmasınlar sorunun çözümü ise handy taskman vb bir uygulama ile rami kontrol etmek

• quote:

Orijinalden alıntı: umutech

bende n85 ile n96 arasında kalmıştım n96 aldım en ufak problem çıkarmadı allahtan bu arada resetleme sorunu yaşayan arkadaşlar arka planda çalışan ve farkedilmeyen proların rami doldurmasından kaynaklanıyor olabilcegini unutmasınlar sorunun çözümü ise handy taskman vb bir uygulama ile rami kontrol etmek

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: umutech

sanmam ram miktarından yapacağını.70 küsür rami doldurmak kolay olmuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=L8S5XYH9B1o
    burda kendi çektiğim test videosu var.görüldüğü gibi belleklerin ve ramin dolu olması en ufak sorun yaratmıyor resetleme konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

quote:

sanmam ram miktarından yapacağını.70 küsür rami doldurmak kolay olmuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=L8S5XYH9B1o
    burda kendi çektiğim test videosu var.görüldüğü gibi belleklerin ve ramin dolu olması en ufak sorun yaratmıyor resetleme konusunda.

Alıntıları Göster
    hocam toplam rammi 70mb yoksa boş alan mı mesela n96 açıldıktan sonra 40mb gibi boş yer oluyo 1 gün sonra 30lara düşüyo n95 8gbta ise açılışta 80mbtın üzerinde boş ram oluyordu

• quote:

hocam toplam rammi 70mb yoksa boş alan mı mesela n96 açıldıktan sonra 40mb gibi boş yer oluyo 1 gün sonra 30lara düşüyo n95 8gbta ise açılışta 80mbtın üzerinde boş ram oluyordu

Alıntıları Göster
    toplamı zaten 78 civarında.boş kısmı en az 54.en fazla ne kadar hiç denemedim.

edit:sonradan format çektikten sonra denedim ve ram 70mb civarına kadar çıktı.o anda sadece handy taskman ve screenshot uygulamaları açıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 9 Mart 2009; 22:04:42 >

• quote:

edit:sonradan format çektikten sonra denedim ve ram 70mb civarına kadar çıktı.o anda sadece handy taskman ve screenshot uygulamaları açıktı.

Alıntıları Göster
    N96 ve N85 arasında kaldım ikiside sorunlu diyorlar hangisi alacağımı şaşırdım

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sawgent

evet hocam 50mb rami doldurmak zor ancak 10-15 mb altına düştügü zamanda yapıyor diye biliyorum o zaman büyük ihtimalle yazılımda sorun var çünkü resetleme sorunu birçok kullanıcıda oluyor

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sawgent

evet hocam 50mb rami doldurmak zor ancak 10-15 mb altına düştügü zamanda yapıyor diye biliyorum o zaman büyük ihtimalle yazılımda sorun var çünkü resetleme sorunu birçok kullanıcıda oluyor

Alıntıları Göster
    quote:

10-15 mb mı o seviyelere düşürecek kadar uygulama açmaya gerek yok sanırım aynı anda.çok çok zor o seviyelerin altına düşürmek.

videonun sonuna kadar izlediysen orda bi ton uygulama açık bırakmama rağmen 30 küsürlerdeydi hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 10 Mart 2009; 2:01:36 >

• quote:

quote:

10-15 mb mı o seviyelere düşürecek kadar uygulama açmaya gerek yok sanırım aynı anda.çok çok zor o seviyelerin altına düşürmek.

videonun sonuna kadar izlediysen orda bi ton uygulama açık bırakmama rağmen 30 küsürlerdeydi hala.

Alıntıları Göster
    hocam istersen bişey deneyelim müzik çalarken webde gezelim 5dk kadar ve kaç mb ram kalıyo ögrenebilir miyim acaba bu arada ben de ram eksikligindendir demiyorum zaten benimki sadece bi tahmindi

• quote:

hocam istersen bişey deneyelim müzik çalarken webde gezelim 5dk kadar ve kaç mb ram kalıyo ögrenebilir miyim acaba bu arada ben de ram eksikligindendir demiyorum zaten benimki sadece bi tahmindi

Alıntıları Göster
    30-45 dk arasında internette gezindiğimi biliyorum birçok kez.donanımhaberde üstelik.bunun yanında podcastten iki adet 20-40mb lık video indirdim.bikaç sis uygulaması indirip kurdum.bi sorun çıkmadı.

müzik çaların açık olmasının pek bi etkisi olacağını sanmıyorum bu testte zira zaten arka planda sürekli açık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.