Şimdi Ara

N11 süprizi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
1.065
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    N11 11/11 kampanyasından kazanmış olduğum 3500 TL üzeri 275 TL kuponu 3800 küsürlül alışveriş de değerlendirdim 4 parça üründen 250 tllik ürün satıcının onayladıktan 2 gün sonra tedarik edemiyorum iptal etmenizi rica ediyorum mesajıyla olay başladı şimdi ben zaten o ürün gelmeden 275 TL lik indirim hak etmişken bu ürüne iptal edin 240 tl geri ödeme yapalım diyorlar şimdi ne yapmalıyım varmı bir fikri olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru demiş sana.Hatta 232 ödemesi gerekiyor.Doğru anladıysam tabii.3800'lük parça parça sipariş verdin.Bunun içinden 250 liralık biri tedarik edilemiyor ve adam sana 240 lira geri ödeme yaparım diyor.Doğrumu?
  • siz iptal etmeyin, iptal eden o olsun; onaydan sonra temin edemiyorum da ne demek!
  • Nasıl doğru demiş ayrı ayrı satıcılar 3900 e yakın alışveriş bir satıcı 259 TL lik ürünü tedarik edemiyorum diyor birde onaydan 2 gün sonra n11 240 ürün bedeli geri alırsın diyor 19 TL kupon bedeli düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baron1111 -- 15 Kasım 2016; 19:23:33 >
  • İptali sen yaparsan kullandığın çeki oranlayarak ödeme yapılması normal ama iptali onlar yaparsa çek hakkına dokundurtma. Ya paranın tamamını iade edin yada ürünü gönderin diye diret. Sana iptal ettirip haklı duruma gelmeye çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbalet

İptali sen yaparsan kullandığın çeki oranlayarak ödeme yapılması normal ama iptali onlar yaparsa çek hakkına dokundurtma. Ya paranın tamamını iade edin yada ürünü gönderin diye diret. Sana iptal ettirip haklı duruma gelmeye çalışıyorlar.

Ben satıcıyla mesajlaştım iptal etmemi istedi ben dedim sen et ben niye iptal Edicem zaten 2 ürün 3650 TL kupon 3500 üzeri zaten hakkım o bide gönderilmeyen ürün 260 birde kupon kullandın 19 TL kesik o öyle dedim

• Tam para iadesi diye bir şey olmaz. İstediğim kadar uğraş ancak indirim düştükten sonrasının iadesini alırsın. Olması gereken bu zaten. Sen iptal edersen kuponun o üründe kullandığın kısmı yanar, onlar iptal ederse kuponun o üründe kullandığın kısmı sana iade edilir. İade edilecek kupon parçalı olduğundan alt limit nasıl olur bilemiyorum. Zaten sistem iade etse ki etmeyecek çünkü 11.11 kampanyası sona erdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhun -- 15 Kasım 2016; 19:36:39 >
  • n11 süprizi diyince bende paketden hıyar çıktı zannettim.
    Hadi size iyi akşamlar
  • Nasıl parçalı kupon tek kupon kardeş tek yazılanlara bi bak ben zaten iptal etmiyom biraz empati yap 🙃

• baron1111 kullanıcısına yanıt
    Geri adım atmayın. Hatta çok ters yaparlarsa para iadesini de kabul etmeyip ürünü isteyin. Hakkınız bu zaten. Thh'ye gitmeyi öne sürün gerekirse de gidin.
  • Bakalım ne olucak

• dostum üzülerek söylüyorumki satıcı ürünü onayladıysa iptal edemez artık
    sizin iptal talebi yollamanız lazım
    sizde iptal etmezseniz 30 gün sonra otomatik iptal olur. ( siz iptal ederseniz kupon geri yüklenmez )
    ayrıca satıcı 30 gün beklemeyip sallama bi kargo giricektir. yoksa onunda fena puanı düşer.
    tavsiyem insaflı olun
  • sonsuzluq S kullanıcısına yanıt
    Ben nasıl insaflı olayım yani bir bardak sumu içeyim 19 TL ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baron1111 -- 15 Kasım 2016; 20:09:39 >
    Yani tek kupon ile 1'den fazla ürün alımı demek oluyor. Kupon parçalanmış demek oluyor. O üründe kullanılan kuponu kimse sana nakit olarak vermez. Anca N11'i zorlarsan kupon tanımlarlar. Yazılanları gayet okudum, her neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhun

Yani tek kupon ile 1'den fazla ürün alımı demek oluyor. Kupon parçalanmış demek oluyor. O üründe kullanılan kuponu kimse sana nakit olarak vermez. Anca N11'i zorlarsan kupon tanımlarlar. Yazılanları gayet okudum, her neyse.

Zaten nakit peşinde deyilim bir haksızlık var düşünüyorum 2.satıcı olmayan ürünü satıp başkalarının satışına engel oluyor bir nevi hayal satıyor onay veriyor sonra YÖK kalmadı diyor siz neyapardınız

• aynısı benimde başıma geldi. Benim çekten kaybım 11 liraydı. N11e durumu anlattım 11 liralık çek yükleyecekler.
    Kimse mükemmel ya da kusursuz değil. Firma şayet aynı ürünü halen satıyorsa firmanın üstüne giderim. Ama firma stok hatası yapmış, bir art niyet sezmediysem N11'den kupon isterim. Hesaba istedikleri gibi kupon tanımlayabiliyorlar.
    Demek istediğini anladım ama sana o 19 lirayı vermeyecekler sende bunu anla.N11 ile görüş adamların puanı düşer sanada 239,49 geri ödeme yaparlar.O çeki oranlarsan ürüne 19,51 indirim düşüyor.Bunuda kesecekler haliyle.Yanlız yanlış anlama beni n11'de iadeni yapsa sana ödeyeceği tutar 239,49 kuruş.Bunda konu açacak bir durum yok yani, prosedür böyle. Ha dersenki sen mecbursun bana ürünü göndermeye orası ayrı mevzuya girer ama iade için olması gerekende bu.
  • 3800 lük alışverişi yaparken kullandığım kupon, sepetteki ürünlerin bedellerine göre oranlanır, ki olması gereken de budur. İptal ve iade işleminde bu oranlanmış tutar üzerinden iade alırsın. Onayladığım satış sözleşmesinde bu yazar.

Bu mantığın tersi, yani senin dediğin gibi iptal/iadede sepetin kalan tutarının çekin alt limitinden yüksek olup olmadığına bakılsaydı, çekin alt limitinden aşağı düşen sepette iade nasıl olacaktı? Sepet, çekin alt limitinden aşağı düştü, kullanılan çekin tamamı iade edilen ürünün bedelinden düşülecek ve kalan tutar mı iade edilecekti? Örneğin Kullanılan çek 275, iptal/iade edilen ürün 300 lira, 25 lira mı iade edilecekti???
  • quote:

Orijinalden alıntı: baron1111

Ben nasıl insaflı olayım yani bir bardak sumu içeyim 19 TL ye

Dogru mu anladim. 3800 tl lik alisveris yapiniz ve 19 tl kaybiniz mi olusuyor? 19 tl icin ugrasilir mi? Zamaninza yazik

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.