Şimdi Ara

N.A; '18 keçinin otladığı kaya parçası için savaş mı yapalım!' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
12.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Az önce de yazdığım gibi ya okumuyorsunuz ya anlamıyorsunuz yada anlamamazlıktan geliyorsunuz. Yoksa bu kadar alakasız cevapların gelmesine imkan yok.

Alakasız değil yunanistanın ege adalarını silahlandırdığı önceden bilinen birşeydi. Biz bunu eskidende biliyorduk. Ancak bu olay farklı. Büyük adaların silahlandırılmasına yasak olmasına rağmen ses çıkarılmıyordu.
    Kayalık tarzında birçoğu türkiyeye ait veya sahipliği tartışmalı yerlere yunan çıkıp askeri üs kurdu.
    Yunanistan eskiden türkiyeden çekiniyordu türkiyenin ne yapacağı belli değildi. Şimdi hiçbirşeye ses çıkarmıyor bu ülke.
    Bu ülkede sende askerlik yaptın bende. Sen ne silah kullandıysan yıllar sonra askere gittim aynılarını kullandım. Üşenmedim akp zamanı uçak ve tank sayılarının pek değişmediğini gördüm. Zaten ben tümende askerlik yaptım birçok araç bozuktu. Savaş çıksa Allaha emanet. 90'lı yılları hatırlıyorsan en ufak bir olayda genelkurmayın çıkıp 5 çayını atinada içeriz, adalara çıkarız tarzı laflarını bilirsin.
    Yunanlılar bu iktidar zamanı meydanı boş buldu istediği gibi at koşturuyor. Adamların amacı kayalık falan değil kıta sahanlığını arttırmak ileride ege sahillerine kadar yunan karasuları buralar diyecekler. Birde egede petrol arama olayı var bu bölgeler yunan karasuları içinde kalacak.

Üzerinde yaşam olmayan ( genelde sadece metruk binalar var ) adalarla kara sularında bir değişiklik yapılamıyor bildiğim kadarı ile.

Bu arada zaten şu asker çıkarma ve konuşlandırma mevzusunda sen ve ben aynı trafta yer alıyoruz. Bana göre de AKP nin Allah ne verdiyse Yunanı sıkıştırıp kovalaması lazım oradan.

Benim daha çok itiraz ettiğim mevzu şu Yunanlıların oralara ( sivil halkın filan ) daha yeni yeni yerleşiyormuş gibi anlatılması.

Peki sana şunu söylesem yunanistan devleti o adalarda yaşamak istemeyen halka teşvik veriyor desem. Bu yıllardır olan birşey. Bu devirde kimse suyu, imkanları olmayan kayalıklarda yaşamak istemiyor bu yüzden yunan devleti para veriyor. Kıta sahanlığı 3 mildi, 6 oldu türkiyede kendi hakkını 6 mile çıkardı. Yunanistan 12 mil istiyor biz istemiyoruz ama meydan boş kafalarına göre takılıyorlar.
    50 senelik kiliseyi görünce orada hayat var sanmayın. Terk edilen yerler onlar ve bu işler için 50 sene çok az.
    Türkiye zamanında yapılan anlaşmalardaki haklarını kollamazsa herşey olur.

Bu söylediğine de itiraz etmem.

İlk başta söylediğim gibi ben zaten AKP nin bu noktada Eg de bir operasyon yapmasından yanayım.

Nagehan denen kadın ise kim bilmiyorum bile tanımıyorum yani. Onun ne dediği beni zaten hiç bağlamıyor.

Benim konu içindeki muhalefete muhalefet mesajlarım işin özünü bırakıp " AKP adaları satıyor " diye çığırtkanlık yapıp işi hemen AKp oradan AKP seçmenine yürütüp vatan hainleri diye ortada gezen muhalifler için.

Yoksa adalar konusundaki fikirlerimiz sabit. Evet uzun zamandır Yunan o adalara ilgi duyuyor olabilir. Biz boşladığımız için zamanında sivil yerleşmişte olabilir fakat bu AKp nin bunları temizlemesine engel değil benim gözümde.

Sadece sizin şu içinizdeki her şeyi sulandıran değerini yitirmesine sebep olan çarpık muhalifleri temizlemeniz gerek.

Onların varlığı benim ve senin bir arada durmamıza engel teşkil ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

quote:

Yunan oraya yerleşmiş dediğimde bu adaların resmi statüsü değişti demiyorum zaten. Bu sizin iddianız. Ben bu durum ezelden beri var bunu nasıl tutupta akp ile ilişkilendiriyorsun bu durum meydana geldiğinde bırak Akp yi Tayyip kısa sortla mahallede top koşturuyordu.

Bunun muhatabı neden Akp? ondan öncesi ne olacak?

Bu nasıl mantık be. Bundan öncesinde adaların işgal edildiğini bilsem gene aynı tepkiyi vereceğim.

Asıl işgal 2004'de başlamış tam olarak. Vatan toprağını veremezsin, şu anda iktidarda ak parti varsa vermeyecek. Bu kadar basit.

CHP, MHP İyi parti kim iktidarda olsa bu adalar ile ilgili bir şey yapmıyorlarsa suçlu olurlardı. Ak parti de dibine kadar suçlu.

Konuşurken "Be" diyen bir adamı muhatap alıp tartışmak kişinin kendi kendisine hakaretten başka bir şey değildir.

Derdini anlatabilecek kadar adap öğrenip tekrar gel. O zaman düzgünce anlatırım neyin ne olduğunu.

Kısaca cevabım yok hemen ad hominem diyorsun.

Bir insan kendini bu kadar rezil etmemeli.

Okuma anlama yeteneğin olsa benim yazdıklarım ile senin yazdığının alakası olmadığını anlar. Hali ile alakasız bir şey ayzdığın için otomatik olarak verilecek bir cevabın zaten olamayacağını bilirdin.

Ben A diyorum sen neden C diyorsun diye hesap soruyorsun sana ne cevap vereyim.

Üstelik bir de çok bir şey biliyormuş haklıymış gibi tepeden bakan hadsiz adapsız bir biçimde yapıyorsun bunu.

Daha bir tartışma platformunda karşındaki tanımadığın insana nasıl hitap edeceğini bile bilmeyen biri ile ne konuşayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 10 Şubat 2018; 17:6:13 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yunan oraya yerleşmiş dediğimde bu adaların resmi statüsü değişti demiyorum zaten. Bu sizin iddianız. Ben bu durum ezelden beri var bunu nasıl tutupta akp ile ilişkilendiriyorsun bu durum meydana geldiğinde bırak Akp yi Tayyip kısa sortla mahallede top koşturuyordu.

Bu nasıl mantık be. Bundan öncesinde adaların işgal edildiğini bilsem gene aynı tepkiyi vereceğim.

Asıl işgal 2004'de başlamış tam olarak. Vatan toprağını veremezsin, şu anda iktidarda ak parti varsa vermeyecek. Bu kadar basit.

CHP, MHP İyi parti kim iktidarda olsa bu adalar ile ilgili bir şey yapmıyorlarsa suçlu olurlardı. Ak parti de dibine kadar suçlu.

Konuşurken "Be" diyen bir adamı muhatap alıp tartışmak kişinin kendi kendisine hakaretten başka bir şey değildir.

Derdini anlatabilecek kadar adap öğrenip tekrar gel. O zaman düzgünce anlatırım neyin ne olduğunu.

Okuma anlama yeteneğin olsa benim yazdıklarım ile senin yazdığının alakası olmadığını anlar. Hali ile alakasız bir şey ayzdığın için otomatik olarak verilecek bir cevabın zaten olamayacağını bilirdin.

Üstelik bir de çok bir şey biliyormuş haklıymış gibi tepeden bakan hadsiz adapsız bir biçimde yapıyorsun bunu.

Daha bir tartışma platformunda karşındaki tanımadığın insana nasıl hitap edeceğini bile bilmeyen biri ile ne konuşayım ?

Birader az önce yazdığın diğer saçmalıkları da okudum, cidden haklısın hiç yazmama bile gerek yokmuş, ve evet sana tepeden bakıyorum zira çukur bile senden yüksekte.

Hadi naş, sizin gibilere bu üslup az bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Birader az önce yazdığın diğer saçmalıkları da okudum, cidden haklısın hiç yazmama bile gerek yokmuş, ve evet sana tepeden bakıyorum zira çukur bile senden yüksekte.

Hadi naş, sizin gibilere bu üslup az bile.

Kendi seviyenizi açık etmeniz benim işime gelir. Böyle böyle insanlar sizin ne olduğunuzu görüp bizim fikri çatımız altında toplanıyorlar.

• Kendisi fetonun tetikcisi nazli ilacak icin yasli ve hapishanede diye aglayan birisi. Zamaninda birlikte tetikcilik yapiyorlardi.

• Aynı şeyi yunanlara söyleseler ya. G.tleri yemez tabi oraya.

• bu ege adaları konusunda hassasım,kaya parçasıda olsa bizim karasularımızda olan adacıklara yunan giremez.birde anlamadığım şey zamanında kardak için sorun çıktı hala kardağı savunuyoruz,ama bu adalar için sorun çıktığını hiç duymadım.neyse her şeye esip kükreyen erdoğan'ın ege adaları için ses çıkarmaması garip.amerika'ya bile posta koyuyorsun afrin için ama, ege adaları içinhiç sesin çıkmıyor.ey yunanistan sen kimsin ya bizim adalarımızı işgal ediyorsun,bir gece ansızın geliriz bak diyebilmek çokmu zor?
  • ROK un karısı değilmi bu güzel ülkemin saf insanlarını kandıran örgütün bir üyesi, ne beklersin.
  • Vatan toprağı senin bir yerin değil ki her istediğine veresin!

• Bu ülke meselelerinde taviz verirsen ne olucagini suriyede görduk vatanin 1 tas parcasini bile verirsen devami gelir kardak bu yuzden onemliydi eger o gün taviz verseydik bugun ne durumda olurduk bunu dusunen var mi?
  • Vatan toprağı kutsaldır,kaderine terk edilemez.

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • şunu birde tvye çıkarıyorlar kocası gibi bunuda tvlerden uzak tutmak lazım
  • o adaları ilk satacak olanlar herhalde Afrine karşı çıkan vatansızlar olacaklardır. Buradaki bir takım sapık zihniyetlerin gene konuyu manipüle edişini görüyoruz. Nagehan ise manevi durumu çöpe atıp olayı maddi olarak görmüş
  • bu arada nedense bu forumda chp nin içindeki sapık fikir savunucularının sözlerinin hiç trend olduğunu görmedim.

pyd terörist değildir diyen mi dersin? bu tabaktaki domuz etlerini hapur hupur yedim diyen mi dersin? birlikte iyi salladık diyen mi dersin? (koyun gene hep başkası oldu) heykel açılışı dışında her şeye karşı çıkan mı dersin? suriyeliler vatanlarından kaçtı diyenlerin ülkeden kaçmak için plan yapmaları mı dersin? (ama lütfen kaçsınlar artık, istirham ediyorum!)........
  • N.A. gibi, tıpkı kocası gibi peçeteden kazara üreme imkanı bulmuş birisinin açıklamasının forumda dahi bu denli yorumlanmasına şaştım kaldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanaryalıyık

bu arada nedense bu forumda chp nin içindeki sapık fikir savunucularının sözlerinin hiç trend olduğunu görmedim.

pyd terörist değildir diyen mi dersin? bu tabaktaki domuz etlerini hapur hupur yedim diyen mi dersin? birlikte iyi salladık diyen mi dersin? (koyun gene hep başkası oldu) heykel açılışı dışında her şeye karşı çıkan mı dersin? suriyeliler vatanlarından kaçtı diyenlerin ülkeden kaçmak için plan yapmaları mı dersin? (ama lütfen kaçsınlar artık, istirham ediyorum!)........

Bu konuyla ilgisi nedir?

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    ilgi arayışım var mı?
    bu arada diye başlayan bi açıklama...
  • Kocası Rasim Ozan Ktahyalı olan birinden ne beklersin ki ?

İstiklal Mahkemeleri savaştan kaçanların hepsini asmamış demek ki
  • rasim ozan kütahlayalının karısı değil mi la bu, böyle demesi normal. her şeyi iyi bilir bunlar. bu tip tv programlarının içine ettiler bunlar....
  • Amerikada hıristiyan katolik okulunda okumuş birisidir.

Uyanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 11 Şubat 2018; 1:26:41 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.