Şimdi Ara

Mythic Quest: Raven's Banquet (2020– ) | Apple TV+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Henüz sadece 9 bölümden oluşan 1 sezonu var. Mythic Quest isimli mmo rpg oyunun geliştirici şirketinde yaşananları anlatan bir dizi. Başta video oyunları olmak üzerine diğer başka 'nerd' öğelerinin kullanıldığı, günümüz oyun kültürüne aşina olanların çok keyif alacağı bir dizi. Silicon Valley ile çok benzerlik gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Young Sinatra -- 28 Mayıs 2020; 2:35:39 >

• Sunny ekibi bunun da arkasında olduğu için göz atasım vardı zaten + geçenlerde karantina bölümü çektiler ve epey güzel yorumlar aldı. Çevirisi yok ama sitelerden falan bakarız artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoJack Horseman

Sunny ekibi bunun da arkasında olduğu için göz atasım vardı zaten + geçenlerde karantina bölümü çektiler ve epey güzel yorumlar aldı. Çevirisi yok ama sitelerden falan bakarız artık.
    Evet ben de İngilizce altyazı ile izledim. Ağır bir dili yok. Hatta çevirisini yapmayı da düşündüm ama sonra vazgeçtim Ama bazı terimleri bilmek gerek video oyunlarıyla ilgili. Onlar da basit ve bazen kısaltmaları değil uzun haliyle kullanılan şeyler npc-non playeble character, OP-overpowered
  • Enteresan duruyor bir bakayım buna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizi kıtlığında iyi gitti severek izledim.
  • Yeni diziler nedense DH'de hiç yorum almıyor. İnsanlar ekşi'yi falan tercih ediyor sanırım artık yorum yazmak için.

• Kaç senedir erteliyordum. Halbuki çok da ilgi çekici bir konusu var benim gibi kendisini oyuncu olarak tanımlayan birisi için. İlk iki bölümü su gibi aktı gitti ki bölüm süreleri de kısacık zaten. Yer yer sağlam kahkaha attırdı. Cringe olmadan da mizah yapılabiliyormuş demek ki hala.

• 1x5 izlediğim en iyi dizi bölümlerinden biriydi.

• attım listeye ben de.

• s01e06
    orta-üstü bir dizi diyebiliriz, oyunculuklar iyi, özellikle Poppy karakteri tatlı bir kız, aksanıyla ve mimikleriyle

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

Evet ilk bölümlerin etkileyiciliği bir tık düşüyor ilerledikçe. İkinci sezona geçtim ben de o ilk hevesim kalmadı. Standart bir ritmi var dizinin. 7-7.5 bandında.

Poppy balım ya. Yalnız gözlüksüz bir halta benzemiyor hocam. O gözlükte nasıl bir keramet varsa anlamadım. 

Craig Mazin'in karakteri dahil oldu mu diziye? Müthiş rahatsız edici bir tip. Chernobyl gibi bir diziyi yaratan adamın bu denli zevzek bir karakteri canlandırmasındaki ironi çok güldürüyor beni niyeyse. 

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    evet s01e06 ile dahil oluyor, sezon sonuna kadar var, bir de yine kendi yazıp oynadığı s02e06 var.
    Muhtemelen can sıkıntısından çağırmışlardır adamı, baksana zaten gelir gelmez oyunu "test" ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 21 Temmuz 2023; 18:53:27 >
  • s01e10
    korona bölümü mükemmel olmuş, 2020 Mayıs ayında çekmişler, çok da kaliteli olmuş.

• s02e06
    İyi bölümdü.

oha, bizim adamın hikaye Asimov 'la başlamış .

Asimov ve Le Guin beraber çalışmış, bunu bilmiyordum daha önce, ortak kitapları da var.

https://www.nadirkitap.com/american-short-stories-of-today-isaac-asimov-ursula-le-guin-joyce-carol-oates-kurt-vonnegut-jr-edited-by-esmor-jones-kitap14053057.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 26 Temmuz 2023; 10:22:30 >

• Bu dizinin 3.sezonu başka bir isimle gelecekti sanki. Hiö haber yok mu? 2.sezonun bitişi de tamamen 3.sezon gelecek gibiydi.

3.sezon gelmiş bile  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Temmuz 2023; 10:26:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitti. Üçüncü sezonu final sanıyordum ama 4. sezon gelecek sanırım. Ucu açık kaldı zaten. Benim için son sezon ilgi çekiciliğini iyiden iyiye yitirdi. Yayınlandığı dönemde sezonluk izlesem daha çok severdim belki. Geçmişi anlatan iki özel bölümü çok iyiydi. 1x5 favorim zaten, tekrar tekrar izlerim o bölümü. Şu haliyle 7/10 diyebilirim.

Poppy'yi canlandıran Charlotte Nicdao'nun ise gerçek hayatta hiçbir özelliği olmayan alelade bir kadınken kocaman gözlükleri ve beyazları tel tel savrulan yağlı saçlarıyla nasıl bu kadar çekici olabildiği ise muamma olarak kalacak benim için. Gözlük bir insana bu kadar yakışamaz ve bu kadar da görünümü değiştiremez ya. 

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    aksanı da güzel.

s02e08 sonunda söylediği Filipince ninni (babası Filipinliymiş)

diğer söylediği ninni ise Rainbow Connection

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 27 Temmuz 2023; 15:9:5 >

• abbyyoutube
    poppy li one-liners always ringing in my head please consider supporting my work: ko-fi.com/iloveabed making a brad bakshi one soon! #mythicquest #appletv #charlottenicdao
    https://www.youtube.com/watch?v=k18Pfi4dLp0
  • s03e08

Jo karakteri çok bağırıyor, neden ? dengesiz hareketleri çok olmaya başladı.
    Saçmalamaya başladılar malesef, keşke ilk sezondaki gibi mantıklı işlere odaklansalar, Longbottom da yok bu bölümlerde, adamın herşeye destan yazması

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.