Şimdi Ara

Mushkin Golden Edition 4GB 800MHz CL4 DDR2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ballistix Tracer DDR2 800 4GB (2x2GB) LED kit düsünüyordum ama gezinirken Muskhin'in bellegini gördüm ve ilgimi çekti.

Mushkin Golden Edition XP2 - 800MHz CL4 DDR2 4GB Dual Kit (2x2GB) 89.00$ + KDV
    Crucial Ballistix Tracer DDR2 800 CL4 4GB (2x2GB) LED 101 $ + KDV

Crucial hakkında yapılan yorumlar genelde olumlu. Mushkin ürünlerini biliyoruz ama Golden Edition serisi ürünleri hakkında bir bilgim yok açıkçası.

Golden Series ;

Sınırlı sayıda üretilen, 8 katman PCB'ye sahip ve Gold logolu özel DVD kutusunda, yüksek overclock potansiyeline sahip falan denmiş.

Bu arada Bu ürünleri Gigabyte P35- Dq6 anakart ile kullanacağım hangisini tavsiye edersiniz ?

• http://www.techpowerup.com/reviews/Geil/Black_Dragon_PC2_6400/4.html bu linkte muskhin ramin birebir kopyası bir çift ram var oc performansı konusunda çok da başarılı değil çeşitli formlardan araştırdığıma göre özellikle oc net de iki ramin de elpida çip kullandındığı ve 8 pcb olduğu söyleniyor.Ben kullanıcıların yalancısıyım onu da ekliyeyim.Ben de bu incelemede görülen geili görünce vay be demiştim ama çok da parasını hak eden bir ürün değilmiş.Muskhin ise ona göre çok daha ucuz bir ram
  • mushkin en üst seviye ramleri x-redline lardır. bunlar bile corsair dominator la falan yarışamazken mushkin pek önermiyorum.
    bende şu an ballistix lerden var verdiğiniz fiyat fazla ama eksen de 75$ goldda 80$ bu ramlerin fiyatı. gigabyte p35 var bende sorun yaşamadım ama yeni gelen serinin performansı pek iyi diil.
    görünüş açısından ballistix, performans açısından dominator öneririm ben. bu ikisi arasından muhtemelen mushkin daha iyidir. zira ballistix ler max 1050 falan görüyor yeni seri.
  • Öneriler için tesekkür ederim, crucial icin o fiyatı mavi bilgisayardan almıstım demek pahalıymıs.

Dest
    Crucial ve p35 gigabyte kullanıyorsun bir problem yasamıs olsan buraya yazardın zaten.

Oc fazla beklentilerim yok suan takılı olanlarıda standart hızlarında kullanıyorum zaten yeni alacagımıda o sekilde kullanıcam.
    Daha cok bellek ve anakart uyumunu onemsıyorum....
  • bolume ilk defa admin geldigini goruyorum.bu bolume sanal havuz veya akvaryum istiyorum.ne alsam ki diye bunalanlara linkini verecem.

crucial ramlerin bir 1120 yapan 2.2v olani bir de 2.0v olani var, piyasada 2.0v olani var.2.0v ile 1000 yapiyor bu oc degil kendi profilinde var.2.0v uzeri voltaj almiyor ve max 1050 mhz yapiyor.162 lira bu ram icin pahali bence.su ramden kullaniyorum 2.0v ile 1000 yapiyor.oc onemli degil demissin gerci ama kaliteyse ayni kalitede gozuyle bakabilirsin ve corsair ramlerin gigabyte anakart ile sorun cikardigini hic gormedim.gigabyte kullanip reaper almak isteyenlere surekli corsair oneriyorum bu rami de dusun bence fiyati seni yaniltmasin.uzerinde 1.8v yaziyor sitelerde 1.9v diye geciyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=33551

• Simdi kullandıklarım CL4 800Mhz, o yuzden yine CL4 ve 800 Mhz almak istiyorum birlikte kullanacağım için.
  • o zaman budur baska da secenek yok reaper filan yoksa ama yurtdisinda mushkin g.skill cl4 2x2 kitler var.isin iki ilginci ben bu ramin incelemesine baktim 5-5-5-15 yaziyordu uzerinde ama cl4 versiyonu da olabilir.ikinci ilginc olan bu asagidaki ram 2.1v istiyor 4-4-4-12 icin ama ben yukaridaki ramle 2.0v ile 4-4-4-12 800 yapmistim ama 800 uzerine cikmiyor pek.asagidaki biraz daha iyidir ve cikiyordur ama default kullanmak icin fazla sanki.elindeki ramler 2.0 veya 2.1v ile mutlu mesut calisabilecek mi?2gb modullerde cl4 1gb'lerdeki gibi degil daha zor.elindeki ramler ne marka ve boyutta?

http://www.mavibilgisayar.com/ud/11202
  • 2x1 gb Team Xtreem DDR2 8oo suan kullandıgım ürün.
  • ayni kit yanina 2gb tek modul takmak istemisti bir arkadas ama sonra vazgecti tek 2gb modullerde cl4 olayi problemli.kit olursa oluyor ve 800 mhz icin linkini verdigim 2 corsair de oluyor.ben siyah sogutuculu olanlari tavsiye ediyorum hala ama kafana yatmadiysa subat-mart'i bekle.
  • Benim baktıklarımda 2x2 gb kit zaten tek modül değil ki.
  • tek 2gb olanlarda zaten olmuyor kitlerde de secenegin bir tane gri corsair.eger 2*2 kit sart degilse 2*1 cl4 800 veya cl5 1066 kit de dusunebilirsin.2*1 1066 ocz 83 lira.yine de 2*2 ramin tek basina cl4 calismasi baska bir sey 2*1 teamle birlikte sorunsuz calismasi baska bir seydir.farkli kapasite 4 ram kullanmak garanti bir olay degil.

edit:2*2 800 siyah corsair'i orthos ile denemistim 2.0v ile problem cikmiyordu ama occt ile denedim 2.1v vermeme ragmen mavi ekran verdi mix degil ram secenegini secmistim sistemden islemciden filan da olabilir ama bu 2gb modullerde cl4 olayi baya zor.cl4 diye satilan o gri corsair'den baskasini guvenip de alma bence 2*2 kit olarak ya da yurtdisindan getir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 14 Ocak 2009; 15:37:25 >
  • hepsiburada 69 dolara çekmiş mushkin leri. alsam mı kararsız kaldım 135 ytl 2 x 2 gb ddr2 800... fiyat iyi geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emosh

hepsiburada 69 dolara çekmiş mushkin leri. alsam mı kararsız kaldım 135 ytl 2 x 2 gb ddr2 800... fiyat iyi geldi.

103 liraya da verdiler 2*2 800 ram ve ne icin kullanacaksin neye gore hesapli?cl4 oc yapacam 900 mhz isterim diyorsan bu ram degil mesela yok oyle ram piyasada belki dominator.cl5 1000 yapacam diyorsan bundan ucuzu sogutuculu olani var corsair.alip 800 mhz cl4 kullanacam diyorsan o zaman olur.8 pcb oldugu icin fazla isinmiyor geil black dragon'dan biliyorum o da bunun gibi.
  • Mushkin siyah 6400 2x2 ram kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Gold serisi üstüde olabilir.
    4-3-4-10-1T 800mhz 2.05v
    5-4-3-10-2t 1066mhz 2.10v

bu ayarlarda sıfır sorunla kullanıyorum. Bundan sonraki aldığım ramlerde hep mushkin olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwa -- 23 Ocak 2009; 16:54:27 >
  • resim alalim o ayarlarda occt orthos filan acikken.o voltajla o ayarda sorunsuz calisacagini zannetmiyorum sen windowsu acmis sorun yok demissin.
  • eve gidince ss gönderebilirim. Zaten sistem stabilitesini uzun süreli test etmem lazım. özellikle 1T çok performanslı oluyor diyorlar ikisinin farkınıda anlamak lazım.

Bu arada benim ramler:
    http://www.mushkin.com/doc/products/memory_detail.asp?id=634

gold edition ile aynı mı bilmiyorum ama benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwa -- 23 Ocak 2009; 17:07:26 >
  • hayir ayni ramler degil gold ed. bu:

http://www.hepsiburada.com/mushkin-golden-edition-4gb-800mhz-cl4-ddr2-dual-bellek-kiti-2x2gb-996580x2/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd73190

sen resim gonder gene de o ramleri de almak isteyenler oluyor tabi piyasada bulundugu zamanlarda.ornek olur sahit oluruz.
  • tamam. Memtesttin tüm testlerinden 2 ayarda geçiyor zaten. 1 saat felan orthosla yüklenerek bir test yaparım. 1T sadece nvida boardlarda geçerli ama sanırım. Ben çok memnun kaldım bir set daha alıcam ayarlayabilirsem o yüzden önermek istedim.
  • ramleri tr'den mi aldin?6400 olduguna emin misin?tr'de yok cunku gosterdigin sogutuculu 6400(800) ram ama sundan var.

http://www.hepsiburada.com/mushkin-xtreme-performance-4gb-ddr2-1066-dual-kit-2x2gb-996599/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd72316

eger bundan ise 1066 yapmasi o voltajla normal hatta cok dominator 1.95v ile 1066 yapiyor ve ilk dedigin 4-3-4-10-1T 800mhz 2.05v de gayet inandirici gelir eger gosterdigim ram ise.gormedim ama hic kullanan gorsem sevinirim.bu mu dominator mu diyenlere hep dominator aldirdim. yap bisiler ayri baslik acabilirsin soyle spd resmi cl4 dediklerin ve cl5 oc yapmak istersen.soran oluyor gercekten.

• ram ve ekran kartını amerikadan bir arkadasa getirttim. Zaten piyasada olmadığı için pek yazmıyorum. Türkiye'de gerçekten ram kıtlığı var. Kingstondan daha iyi bir sürü marka var aslında. Yani pahalıda olsa alınabilir aslında ama pahalısı bile yok. neweggden almıştım ben linki aşağıda. 6400 bu arada, yorumları okursanız benzer hızlarda hatta 1066 da anakartı sağlam olanlar ve işi bilenler 1t çalıştırabiliyor.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820146726

hepsi buradadaki model çok ilginç. onu mushkin sitesinde soğutuculu gösteriyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwa -- 23 Ocak 2009; 18:03:15 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.