Şimdi Ara

mürekkep püskürtmeli mi yoksa lazer yazıcı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
62.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yazıcı almayı düşünüyorum da kararsız kaldım yazıcılar konusunda fazla bilgim olduğu da söylenemez.
    yazıcı almamın nedeni e-kitapların çıktılarını alarak ders çalışmam. bilgisayardan bakmak gözleri kötü ediyor da yani sürekli kullanabileceğim istediğim sayfa sayısı kadar çıktı alabileceğim yazıcı olmalı.
    renkli olması önemli değil fakat arkadaşlarım renkli olmadan olmaz diyorlar bunun nedenini anlamadım. renksiz çıktılarda sorun mu oluyor?
    mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kartuş sorunu var. yazıcının fiyatından yüksek olan kartuşlar var. lazer yazıcılarda da durum aynı gibi.
    uzun vadede düşünüyorum. çok fonksiyonlu istiyorum fakat maddi durumum elvermezse kararımı değiştirebilirim.

• güncel
  • kesinlikle laser, mukayese bile olmaz, hem daha kaliteli çıktılar hem çok daha ucuza gelir, ayrıca kapatırsın aylarca sonra açıp baskını alırsın, say say bitmez. yalnız eskiden tam dolu tonerli modelleri oluyordu, şimdi yarım tonerli satıyorlar galiba. gerçi 10-20 liraya dolum yapıyorlar. seçimini hp den yapmanı tavsiye ederim.
  • yazıcıda yapacağın iş belli olduğuna göre,tarayıcı,renkli vs. aldanma.zaten çok az kullanılıyor.yani kartuşlu yazıcalara hiç bakma.lazerlerin fiyatları oldukça düştü.senin yapacağın kolay dolum yapılabilen,uygun lazeri araştırmak olmalı.konularda aratırsan bulursun.
  • kesinlikle lazer olur senin için ancak model veremiyorum bende bakıyorum şu an
  • Konu 15 ay önce açılmış ben de böyle birşey danışacaktım yeniden konu açmim.Halen lazer konusunda hemfikirsinizdir heralde,ben de yazıcı almayı düşünüyorum,ancak -enazından şu aşamada- çok yoğun kullanmicam belki ama ilerde belli olmaz,ileriye dönük iyi bişey istiyorum,çok fonksiyonlu renkli baskısı olanlar tercihimdir.Onun dışında şunları merak ediyorum:
    1-Mesela CD-DVD ye yazma özelliği çok elzem değil belki ama bulunsa iyi olur diyebileceğimiz bir özellik midir?
    2-Wifi,kart okuyucu...gibi ek özelliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz?
    3-Renkli baskıyla ilgili olarak;renkli baskı için mürekkep püskürtmeli,siyah-beyaz yazı için lazer uygundur deniyor,bu ne kadar doğru?
    4-Bir de bu toner/kartuş sayısı neyi belirliyor.4 tonerli/kartuşlu,2 tonerli/kartuşlu...gibi.
    5-Baskı ve tarama çözünürlüğü nekadar olmalı?
    6-Tonerlerin doldurulabilir olduğunu nasıl anlarım?
    7-Uzun ve kısa vade de lazer ve inkjet'in maliyeti nasıldır?
    8-Varsa marka model tavsiyeniz nedir?Bütçe olarak 400TL diyelim.Daha az olursa daha iyi tabi.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyGreen -- 29 Kasım 2011; 22:57:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rocktopeace

Konu 15 ay önce açılmış ben de böyle birşey danışacaktım yeniden konu açmim.Halen lazer konusunda hemfikirsinizdir heralde,ben de yazıcı almayı düşünüyorum,ancak -enazından şu aşamada- çok yoğun kullanmicam belki ama ilerde belli olmaz,ileriye dönük iyi bişey istiyorum,çok fonksiyonlu renkli baskısı olanlar tercihimdir.Onun dışında şunları merak ediyorum:
    1-Mesela CD-DVD ye yazma özelliği çok elzem değil belki ama bulunsa iyi olur diyebileceğimiz bir özellik midir?
    3-Renkli baskıyla ilgili olarak;renkli baskı için mürekkep püskürtmeli,siyah-beyaz yazı için lazer uygundur deniyor,bu ne kadar doğru?
    4-Bir de bu toner/kartuş sayısı neyi belirliyor.4 tonerli/kartuşlu,2 tonerli/kartuşlu...gibi.
    8-Varsa marka model tavsiyeniz nedir?Bütçe olarak 400TL diyelim.Daha az olursa daha iyi tabi.
    Teşekkürler

slm.
    daha önce ki hala elimde mono lazerim var ve memnunum kullanan birisi olarak (orjinal tonerini revizyonlarla felan 7 kere doldurttum)
    şunu söyliyeyim kesinlikle bitmeyen kartuş sistemli bir yazıcı al. 7 aydır canon mx-410 kullanıyorum üzerinde gelen
    400 ml tanklar bitmek üzere ve hiçbir sıkıntı yaşamadım aldığımdan beri.
    bir araştır memnun kalırsın bence.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-MX-410-Kablosuz-FAXLI-VE-BITMEYEN-KARTUS-SISTEMI-OCP-MUREKKEPLI,PR-850.html

• Öncelikle şunu söylemekte fayda var dostum artık yazıcılar ucuz kartuşları çok pahalı olarak satılıyor,öncelik olarak yazıcını iyi seçmeni ve kartuşlarınında piyasa değerini bir öğren derim sonradan yazıcı parası kartuş verme kartuş konusunda ise benim sana tavsiyemhttp://www.cescesor.com/Yazici-Murekkebi,LA_153-2.html adresini bir incele orda iyi kartuşlar var diğer piyasa değerlerine göre uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: rocktopeace

Konu 15 ay önce açılmış ben de böyle birşey danışacaktım yeniden konu açmim.Halen lazer konusunda hemfikirsinizdir heralde,ben de yazıcı almayı düşünüyorum,ancak -enazından şu aşamada- çok yoğun kullanmicam belki ama ilerde belli olmaz,ileriye dönük iyi bişey istiyorum,çok fonksiyonlu renkli baskısı olanlar tercihimdir.Onun dışında şunları merak ediyorum:
    Teşekkürler

slm.
    daha önce ki hala elimde mono lazerim var ve memnunum kullanan birisi olarak (orjinal tonerini revizyonlarla felan 7 kere doldurttum)
    şunu söyliyeyim kesinlikle bitmeyen kartuş sistemli bir yazıcı al. 7 aydır canon mx-410 kullanıyorum üzerinde gelen
    400 ml tanklar bitmek üzere ve hiçbir sıkıntı yaşamadım aldığımdan beri.
    bir araştır memnun kalırsın bence.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-MX-410-Kablosuz-FAXLI-VE-BITMEYEN-KARTUS-SISTEMI-OCP-MUREKKEPLI,PR-850.html

bende laser yazıcıların araştırmasındayım siyah baskı çift taraflı yapabilen hp marka bir yazıcı takibindeyim öneri beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

yazıcıda yapacağın iş belli olduğuna göre,tarayıcı,renkli vs. aldanma.zaten çok az kullanılıyor.yani kartuşlu yazıcalara hiç bakma.lazerlerin fiyatları oldukça düştü.senin yapacağın kolay dolum yapılabilen,uygun lazeri araştırmak olmalı.konularda aratırsan bulursun.

hp lasaejet yazıcı almayı düşünüyorum yalnız bunların tarayıcılı olan modelleri basit kullanım için varmı tavsiyeniz
  • bence bir hp deskjet 2515 al.24 tl ye kartuşu var.bende var memnunum.lazer çok pahalı.bide sakın epson sx100 serisinden alma.kartuşu tanımıyo üstelik birsürü sitede sorunlu diye yazıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeymk -- 21 Mart 2013; 8:21:18 >
  • daha önceden kullandığım hp mürekkep püskürtmeli 23 kartuş numaraları ile o kadar çok uğraştım artık bıktım tek eksiğim renkli çıktı almıyorum ama 6 ayda toner dolumu yaptırıyorum http://www.netsiparis.com/detay/15031275040/SAMSUNG-SCX-3405F-YAZICI-TARAYICI-FOTOKOPI-FAKS bu model gerçekten her defasında kartuş parası ödemekten kartuşların donmasından bıkmıştım. tabiki lazer yazıcı en mantıklısı
  • Ben 3 yıl kadar önce bitmeyen kartuşlu yazıcı aldım. ve geçen gün bozuldu. Artı ve eksileri şöyle:
    ARTILARI: 1-Gerçekten de neredeyse hiç bitmiyor. 2- Lazer kadar olmasa da gayet kaliteli çıktı veriyor. Zaten lazer ile bitmeyen arasındaki kaliteyi fark edemiyorsun. 3- Tarayıcı F.K. gibi özelliklerinden faydalanıyorsun.
    EKSİLERİ: Mürekkep ile ilgili mutlaka sorun yaşıyorsun ve etrafı batırıyorsun. Mürekkep tankı ve kabloları bir ek olarak eline ayağına dolanıyor ve yazıcıyı yerinden alman genelde sorunlara yol açıyor. En az haftada bir çıktı almaz isen kartuşlar kuruyup tıkanıyor. Hele tatile bir de çıkarsan sorun daha da büyüyor. Lazere göre daha yavaş çalışıyor. Ama tüm bunlara rağmen hakkını da yememek lazım. 3 yıl boyunca kullandım mürekkep bir defa doldurdum ve gerçekten anlattığım ufak tefek sorunlar dışında memnun kaldım.
  • Siyah beyaz yazıcı almak istiyorsan lajer yazıcı almananı tavsiye ederim
    renkli yazıcı almak istiyorsan bitmeyen kartuş yazıcısı almanı tavsiye ederim.
  • Renk önemli ise zaten tartışacak bir şey yok ama siyah beyaz ile renkli arasında renk meselesi yok ise ikiside cazip ise kesinlikle eve de iş yerinede ben lazer öneririm. Lazer şu meşhur bitmeyen mürekkepten bile daha ekonomiktir ve dertsizdir. Toneride kendiniz doldurmayı öğrenin ben printer ime toneri bitince 30 tl ye kilosu toner alıp dolduruyorum her dolum 3 tl ye geliyor toner maliyetim hem yok denecek kadar azalıyor ve yarım doldurma kalitesiz toner gibi dertlerimde kalmadı. Toner doldurmak musluk contası değiştirmekten belki biraz daha zor sadece. 4 tane vida hepi topu internette her kartuşun video su illa var bakıp öğrenin çok basit toner doldurma işi. Biraz temiz çalışın ilkinde acemiliğe gelip masayı odayı toz yapmayın banyoda çalışın tozu biraz lanettir illa bulaşır dünyanın en ince tozu o sonuçta. Birde lazer in kağıt süren kauçuk papuçları var onlarında bir ömrü var onuda değiştirmeyi onarmayı öğrenin oda basit internetten öğrenirsiniz ondan sonra lazer sıfır dert çıkartır size. Belki çizik çıkmaya başlar 10 tl verir yeni durum satın alırsın yine düzelir her şeyi kolayca kendiniz onarabilirsiniz. Mürekkep ise tam bir baş belasıdır biten kartuşta bitmeyen kartuşta baş belasıdır. Fotograf basıcam diyende gitsin fotografçıda bastırsın dahada ucuza gelir bin kerede kaliteli çıkar.

• lazer yazıcı :D
  • gerçi 10-20 liraya dolum yapıyorlar. seçimini hp den yapmanı tavsiye ederim.
  • Bende yazıcı almayı düşünüyorum pek bir bilgim yok açıkcası renkli toner dolumu zor oluyor mu kendim evde doldurabilirmiyim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.