Şimdi Ara

Multipl Skleroz(MS) hastalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
9.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende güncel bilgi ekliyeyim. Benim annem 26 yıllık MS hastası. Hastalığın hayatımıza olan etkileri şunlar ;
    1) Sağ ayakta güç kaybı ve ara ara baş dönmeleri
    2) Konuşmada bazı aksaklıklar fakat bilinci etkilemeyen şeyler. Peltek konuşma bazı kelimeleri söylerken takılmalar yavaş konuşma gibi ama çok ileri seviye sıkıntı değil
    3) Ev dışında tek başına yürümede korku. Eskiden yürümesinde en ufak sıkıntı yoktu zamanla sağ ayağında güç kaybı meydana gelince aksayarak yürümeye başladı ve ufak ağrıları ortaya çıktı. Yürümede aksaklık seviyesi ilerleyince tek başına dışarı çıkmamaya başladı ve 1-2 defa düşünce dışarda birisinin koluna girmeyince korku basıyor veya yolda karşıdan karşıya geçerken araba gelcek çarpıcak korkusu oluşuyor ve korku ayağını atmasını engelleyebiliyor bazen. sakinleştirip güven verdiğim zaman koluma tutunarak geçebiliyor

Annemin MS türü ataklarla gerçekleşiyor. 15 yıllık MS hastası iken en ufak bir şikayeti engeli sorunu yoktu. Sonra yavaş yavaş sorunlar çıkmaya başladı ve gün aşırı betaferon iğne kullanmaya başladı. Şuan dışarı tek başına çıkamıyor ama evde hafif temizlik işlerini ve yemek işlerini yapabiliyor.

Herkese geçmiş olsun

• Kardeşim annenin son durumu nedir benim annem e de emes hastalığı teşhisi konuldu Allah şifalar versin bütün hastalara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tomografi değilde Mr da belli olur ms ayrıca mutlaka doktora git

• Merhaba bende emes hastasıyım benim emesim primer prograsıf emes yürümekte zorluk yasıyorum buyuk abdesimi tutamıyorum halsizlik yorgunluk şiddetli agrılarım oluyor bacaklarımda

• Ne yapacagım bilemiyorum hasta olan herkez in Allah yardımcısı olsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.