Şimdi Ara

Multiboxing

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir turkcesi olmadigi icin, direkt karsiligini yazamayacagim, fakat turkce ifade etmek istersek sanirim en guzel ifade "coklu oynama" gibi bi sey olabilir. Ama kulaga tabi biraz sacma geliyor ilk soylendiginde. Ama anlamsal olarak, Bir bilgisayarda, ayni oyunu farkli kullanicilarla farkli pencereler (box'lar) araciligiyla, tek bir klavye ve mouse kullanilarak ve tek bir kisi tarafindan yonetilererek oynama eylemidir. veya kisaca coklu farkli karakter ile ayni anda oynamak da denebilir.

Neden Multiboxing?

Multiboxing sayesinden birden fazla karakteri kontrol edebileceginiz icin, daha fazla odul kazanma sansina sahip olabilirsiniz. Ayrica World of Warcraft gibi bircok MMORPG oyunlarda da PVP ve PVE'de kullanilmaktadir.

------------------------------------------------------------------

Oyunu uzun zamandir multiboxing oynamayi dusunuyordum, 4 gundur de multiboxing olayinin icine iyice girdim. Gercekten Diablo'ya cok farkli bir tat katiyor. Hem daha cok odul kazaniyorsunuz, hem de bunaltici bir sekilde ayni seyleri yapmak zorunda kalmiyorsunuz. Oyun biraz daha keyifli hale gelebiliyor.

Bu arada multiboxing'i dandik laptop'im uzerinden 2 karakter icin yapiyorum. Ve kesinlikle fps'de ciddi bir dusus gormedim. Performansiniz her ekleyeceginiz karakter icin %20 oraninda dusuyor gordugum kadariyla... Bu konuda sikinti yasayabilirim diye dusunenler icin belirtmek istedim.

Program olarak ISBoxer'i kullaniyorum. Diger programlari denemedim, acikcasi deneyen olursa ve bilgi verirse cok memnun olurum. Fakat ISBoxer'in Diablo acisindan avantajlari cok gibi gorunuyor. Cok kolay ayarlanip, cok da kolay karakter gecisleri ve senkronizasyonu yapabiliyorsunuz.

Benim tavsiyem eger multiboxing isine girecekseniz, alternatif karakterinizi tamamen MF gear'la donatmaniz ve tank yapmaniz, ben bu sekilde hic olmeden MP0-1 yapiyorum. Alt karakterimin toplam oynama suresi 11 saat olmasina ragmen paragon level 15'e geldi. Toplam 1-60 arasi 2.5 saat, paragon 15 de 8.5 saat civari aldi. Yani oldukca hizli ilerlenebiliyor eger asil karakteriniz gucluyse tabi.

Eger bu konuda soru sorumak isteyen varsa bu baslik altinda konusabiliriz. Ben de bu konu basligiyla fikirlerinizi alabilirim, ve daha efektif oynayabilirim diye dusunuyorum, hem de size de faydasi olur.

Ayrica multiboxing'in yasal olduguyla ilgili olarak Blizzard'a gece hafta yapmis oldugum kisa dialog'da asagidaki gibidir;
     Multiboxing

http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/5825582768#15 (25/01/2013)

quote:

This is a very tricky topic to address, because there are quite a few different approaches to multiboxing out there and only some of them goes against our Terms of Use.

It is an issue if and when multiboxing automates gameplay, but as long as the player who is multiboxing is the legitimate account holder on all the involved accounts, and as long as all the characters being played are 100% under the player's control without any kind of automation involved, then we are okay with it.

Edit: Removing the air plane analogy, because looking at it in retrospect, I can see that it wasn't really very accurate. Please look to my next response for further clarification:http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/5825582768?page=2#25

Dolayisiyla, bu baslikta yasak ve yasal olayini tartismamiza gerek yok.

Iyi oyunlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 25 Ocak 2013; 13:45:33 >

• Aslında bu yöntemi yan karakter kasmak açısından da faydalı görüyorum. kendinize göre bir şekillendirme yaparak tadını çıkarabiliriz gibi geliyor. denemekten bir şey olmaz. merak etmiyor değilim. bilgilendirme için teşekkürler.
  • Multiboxing için kullandığınız program nedir, ücretli ise ücreti nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephiss

Multiboxing için kullandığınız program nedir, ücretli ise ücreti nedir?

Basligin icinde yaziyor hangi programi kullandigim, ISboxer. 7 gunluk bedavasini kullaniyorum simdilik... Alternatiflerini denemedim ama...
  • Bunu kullanmak birden fazla accaunt olması gerekiyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Bunu kullanmak birden fazla accaunt olması gerekiyor değil mi?

Evet
  • 3 ayligi 15$.
    ben kunlandim aylarca multiboxing.
    gunde 12-14 saat kasmama ragmen hicbir adam gibi dusurememistim ve biraktim o isi:)

Oynamasi gayet zor , alisilmasi gerekiyor.
    Ozellikle yuksek mp lerde oynarken fear atan , ice atan , vortexli , vurdugunda arkaya atan yaratiklara karsi oldukca zorlanacaksaniz.Cunku Elemanlariniz dagiliyor ve hemen biraraya toplamazsaniz vipe oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

3 ayligi 15$.
    ben kunlandim aylarca multiboxing.
    gunde 12-14 saat kasmama ragmen hicbir adam gibi dusurememistim ve biraktim o isi:)

Oynamasi gayet zor , alisilmasi gerekiyor.
    Ozellikle yuksek mp lerde oynarken fear atan , ice atan , vortexli , vurdugunda arkaya atan yaratiklara karsi oldukca zorlanacaksaniz.Cunku Elemanlariniz dagiliyor ve hemen biraraya toplamazsaniz vipe oluyor.

evet, yuksek mp icin zaten pek tasarlandigini soyleyemem, dusuk MP'de hizli ilerlemek icin kullaniyorum 2 tane karakterimi... oldukca da hizli ilerliyorum acikcasi...
  • İnernette zaten aylardır kullanan reklamını yapan tipler var. oynayış şekilleride belli. Düşük mp de 4x item düşürme şansı. 4 karakterinide max dps yap herşeye tek at
    olay bundan ibaret. Ama ne biliyim mp 0 1 de de oynaması ne kadar zevk verir tartışılır. Şuan düşen itemlerin bedavadan biraz daha ucuza gitmesini göz önüne alırsak 4tane hesap + is boxer ücreti. Buna değmesi için günde bi 10 saat oynanmalı gibi geldi bana. Ha zevk için yaparım parada önemli değil diyen varsa bence güzel olabilir.

Yüksek mp seviyesinden bahsedilmiş. Şimdi insanların kafasında şu var "benim charım mp4ü rahat geçiyo diğer karakterimde aynen demekki ikisiyle mp4ü çook seri bir şekilde yaparım. hatta mp 5 6 zorlarım sonuçta tek tek karakterlerim zorluyo".

Ama olay öyle değil 4 tane mp5 seviyesindeki karakterinizle mp5 yapamazsınız bu şekilde. %70 her eleman soktuğunuzda vita değeri artıyor. Dolayısıyla hem ölme süresi uzar hemde doğal olarak yediğiniz damage miktarı süreyle bağıntılı olarak artıcaktır.

İsboxer için konuşursak mp8 9 10 rahat farmlıyan birisi (4 karakteri içinde) mp 5 seviyelerinde filan farm yapabileceğini düşünüyorum. Dahada yükseğe çıkmak istiyorum diyen varsa 4x milyar gold ları gözden çıkarsınlar.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TouchOfSleep -- 6 Aralık 2012; 9:45:05 >

• Bende sistemi birkaç gün önce kurdum. 2 adet yeni barbar kastım. Ama unutmayın ki multiboxing kullanıyorsanız yanında mutlaka LOOTALERT kullanmalısınız ve eşyalarınızda bir yandan pick up radius olmalı. Yoksa her karakteri kontrol etme şansınız olmadığından dropları kaçırabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerjji

Bende sistemi birkaç gün önce kurdum. 2 adet yeni barbar kastım. Ama unutmayın ki multiboxing kullanıyorsanız yanında mutlaka LOOTALERT kullanmalısınız ve eşyalarınızda bir yandan pick up radius olmalı. Yoksa her karakteri kontrol etme şansınız olmadığından dropları kaçırabiliyorsunuz.

Lootalert denilen program sanırım paralımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TouchOfSleep

quote:

Orijinalden alıntı: Sinerjji

Bende sistemi birkaç gün önce kurdum. 2 adet yeni barbar kastım. Ama unutmayın ki multiboxing kullanıyorsanız yanında mutlaka LOOTALERT kullanmalısınız ve eşyalarınızda bir yandan pick up radius olmalı. Yoksa her karakteri kontrol etme şansınız olmadığından dropları kaçırabiliyorsunuz.

Lootalert denilen program sanırım paralımı?

Hayır değil. Google da arama yaparak bulabilirsin :)
  • Ben tam anlayamadım yalnız ve/veya anladığım şeyi anlatayım;

2 Hesap var bir program yüklüyorsunuz. 2 Farklı hesapta aynı karakteri le başlıyorsunuz 2 ekran paralel gidiyor. Mause Klavye de her 2 ekranda paralel mi hareket ediyor ? Durum öyle ise bir yerde elit çıktığında öbür yerde elit çıkmayabilir. Ayrıca diğer yerde random mağra var diğer yerde yok ne olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moz@

Ben tam anlayamadım yalnız ve/veya anladığım şeyi anlatayım;

2 Hesap var bir program yüklüyorsunuz. 2 Farklı hesapta aynı karakteri le başlıyorsunuz 2 ekran paralel gidiyor. Mause Klavye de her 2 ekranda paralel mi hareket ediyor ? Durum öyle ise bir yerde elit çıktığında öbür yerde elit çıkmayabilir. Ayrıca diğer yerde random mağra var diğer yerde yok ne olacak ?

yok hocam o şekilde değil, iyiki de değil manyak eder adamı o şekilde :D

arkadaşlarınızla yaptığınız party oyunları düşünün => şimdi arkadaşlarınızın yerine farklı bir oyun hesabınız oldugunu ve kendi karakterlerinizin aynı partyde kastığını düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephiss

quote:

Ben tam anlayamadım yalnız ve/veya anladığım şeyi anlatayım;

yok hocam o şekilde değil, iyiki de değil manyak eder adamı o şekilde :D

arkadaşlarınızla yaptığınız party oyunları düşünün => şimdi arkadaşlarınızın yerine farklı bir oyun hesabınız oldugunu ve kendi karakterlerinizin aynı partyde kastığını düşünün.

Kontrolü nasıl oluyor peki diğer karekter flower gibi kendisi otomatik mi saldırıyor ?

• quote:

Kontrolü nasıl oluyor peki diğer karekter flower gibi kendisi otomatik mi saldırıyor ?

söylediğiniz gibi olsa bot olarak algılanıp, şakır şakır banlanırdı millet :) Multiboxing biraz yorucu, tüm karakterleri aynı anda kontrol ediyorsunuz. Oray'ın bahsettiği programda tüm karakterlerin aynı anda kontrol edilmesini sağlıyor.
  • Walla bunu başarabilenler süper kabiliyetli kişiler diyebiliriz çünkü bir elit grup arcane attı 2 karakteri de kaçırmanız gerek. Anladığın kadarı ile bir hot key ile swich yapılıyor. Sonra bu işin vorteksi var zehri var alttan ısıtması var varda var yani.

NOT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moz@ -- 6 Aralık 2012; 11:55:15 >
  • quote:

Walla bunu başarabilenler süper kabiliyetli kişiler diyebiliriz çünkü bir elit grup arcane attı 2 karakteri de kaçırmanız gerek. Anladığın kadarı ile bir hot key ile swich yapılıyor. Sonra bu işin vorteksi var zehri var alttan ısıtması var varda var yani.

NOT: İmla

bence amelelikten öte birşey gibi görükmüyor.
  • Oynayanlar mp 0,1,2 seviyelerinde ve genelde skorn ile oynadığından elitleri dahi 3 4 sn de indiriyorlar. Vortex plague filan hikaye oluyor yani. Hareket ettirmekte sandığınız kadar zor değil. Karakterler ekrana tıkladığınız aynı koordinata gittiğinden 1 tanesini kontrol ettiğinizde diğerleride aynı işi yapıyorlar. 4 karakterinde monk olduğunu düşünürsek 4 adet mantra 4 here heal gibi güzellikleri unutulmamalıdır. Yararlı birşey o kesin ama daha öncede söylediğim gibi hani mali açıdan düşünülüyorsa maliyeti kurtarırmı zira item satılmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TouchOfSleep -- 6 Aralık 2012; 14:38:53 >
  • böyle 4 barbar kasan birini biliyorum demekki yasalmış.. şaka gibi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.