Şimdi Ara

müjdemi istemem !?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

engelliler için tüm bölümlerde %5 kontejan açılıyor
    yani şimdi üniversiteye girmek isteyenlerin şansı engelli statüsünde
    değiler ise %-5 düşücek ! :( 1 puanın bile hayat meyat meselesi olduğu bir noktada
    bu son gelişme dengeleri biraz bozacak gibi ! :(
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=39312

orjinal resmi yazı
    http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0280.pdf

• orasını burası sakatlayıp bundan yararlanmak istyenler olacaktır hatta bundan 5 yıl 10 yıl sonra şöyle bir haber görebiliriz:

22 yaşındaki b. b. 3 yıl boyunca herkesi kadırdı.tekerlekli sandalye ile üniversiteye giderek ek kontejyandan yararlanan b b bu ana kadar kimsenin farketmemesinin bir mucize oldugunu söyledi.ve ali benim manitaya sarkmasaydı anlaşılmayacaktı.beni sandalytemden ancak bu kaldırırdı diye ekledi.:)(aa)
  • aslında barajın puanı sınırına gelipte istenilen başarıyı gösteremeyenlerin her yıl ek kontejanla bir yerelere gelmesi bir nevi barajı geçmek için arkadan esen rüzgarın oluşturduğu su dalgasıyla barajı geçti gibi görünsede su teorik olarak barajı aşabilecek bir seviyede değil dahası başarmak ile başarılı olmak çok farklı şeyler benim bir arkadaşım vardı. orta okul lisede zor zar geçerdi ! sonra ne olduysa üniversite sınavında. altılı ganyandaki gibi süpriz at misali bir çıkış yaptı. ve bir şeyi becerdi. ve üniversiteyi bittirene kadarda arkadaşlığımız devam etti taki o diplomasını aldığı anda her şey değişti. ben bir üniversite mezunuyum dercesine mesafeyi koydu. açıkcası bu ve bunun gibi karakteli yani nereden geldiğini unutacak tipler son anda süpriz at gibi bence hak etmedikleri yerlere giriyorlar. başarı 1 anlık birşeydir. ama açıkcası üniversite sınav sistemini kaldırsalar bunun yerine senin ilk orta lise de aldıklarını toplasalar işte orada kişinin 1 ömür başarısını görülür.yani başarmak zorlada olsa başarılır ama başarılı olmak bir disipli ve düzen ve bir hayat felsefesidir. açıkcası ucu ucuna bir yere gireceklerin ( açıkta kalmaktansa kafamızı bir yere sokalım diye düşünenlere kıl oluyorum

ama engelliler açısında bu ayrıcalık sağlanırsa :D
    gerçekten çok ama çok sevineceğim :D

yarın YÖK üniversite sınav sistemi sadece ek puan alınacak bir sistem oluncağını açıklasa
    geçer not alıpta sınıf geçenler ayaklanır. ! :)
    ama ilk orta lise de adam gibi çalışıp sınıfını iyi puanlarla geçenler :)
    gülümserler avrupada bu böyle burada niye bu uygulanamıyor derseniz
    YÖK ün KATSAYI uygulaması yüzünden eğitim sistemi kitlenmiş bir durumda !
    geri vitese bile takıpta yerinden ilerleyemiyorsun sistem tam anlamıyla böyle ! :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cexor -- 14 Eylül 2008; 12:15:44 >

• senin okuma şartlarınla onların okuma şartları birmi ne zorluklar içinde okullarına gidip gelir onca sıkıntıya katlanırken senin elin ayagın tuttugu halde yerimizi kapıyolar diye isyan ediyosun

bu ülkede bi çok zengin ailenin çocugu yabancı ülkeye çocuklarını gönderiyolar yabancıların ülkemizde tercih yaptıkları zaman barajı geçmeden bile en iyi yerlere yerleşiyo bir kişide olsa çalışarak sınavdan yüksek not alarak orayı kazanabilcek kişinin yerini dolduruyo sen halen gelmiş sakatlara tanınan imkandan şikayet ediyosun

yabancılarla bizi kıyaslayamazsın egitim şartları temelden bozuk onca haksızlıgın oldugu bü ülkede bri özürlü vatandaşlarımız birşeylerden yararlanıp iyi yerlere gelsinler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.