Şimdi Ara

Müjde! Türk Telekom upload hızını artırdı (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
4
Favori
25.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 Mpbs Türknet Paketi Kullanıyorum Upload Yükselmiş Fakat 8 Mpbs Yeterli Değil Torrentten Birçok Dosya İndiriyorum En 16 Olması Gerek
    Müjde! Türk Telekom upload hızını artırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fışfış -- 21 Nisan 2020; 12:57:32 >

• 35 e 6 alıyorumMüjde! Türk Telekom upload hızını artırdı
  • Yeni 2 katına çıkan upload hızları bu şekilde devam etmeli. Özellikle görüntülü görüşmede yaşadığım, görüntü kalite düşmesi sorunum bitti. Rahat bir şekilde hattın kaldırdığı ve çok daha stabil olduğunu hissediyorum. Dosya yükleme ve yedekleme konusunda da büyük nefes aldırıyor. Kullanıcıların yoğun bir şekilde bu istekte bulunması gerektiği bir gerçek. Aslında olması gereken hız buymuş diyor insan. Devam ederse; makul, gerekli ve günümüz şartlarına uyum sağlayabilen bir arttırım olur.
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 4 gündür hattıma 8 mbps upload tanımlanmasına rağmen hız testinde 4 mbps alıyordum. 4 gündür de açtığım destek kaydına cevap bekliyordum ki tesadüfen kendi işimi kendim hallettim. Forumlarda herkesin modeme reset at tavsiyelerini uygulamama, defalarca kapatıp açmama rağmen hiçbir değişiklik olmamıştı. Olay bende şöyle çözüldü; alttaki fotoda görüldüğü gibi modem ayarlarından RESTART veya YENİDEN BAŞLAT seçeneğine tıkladım, 2-3 dakika sonra internet geldiğinde hız testi yaptım ve aşağıdaki sonuç ortaya çıkmış oldu. Sizde deneyin belki sorununuz çözülür.

Müjde! Türk Telekom upload hızını artırdıMüjde! Türk Telekom upload hızını artırdı

• 24 Mbps hızların upload'ını arttırmayınca ellerine ne geçiyor acaba? Kaç abonesi 24'ün üzerinde hız alıyor zaten? Şu durumda Türk Telekom upload hızlarını arttırdı denemez. Türk Telekom pahalı paketlerin upload hızlarını birazcık arttırdı denebilir belki...

• ya arkadaş giderek keyfim kaçmaya başlıyor ama, 35 Mbps aboneliği olanların upload hızları 6'ya yükseltildi hakeza benim 3 yakın tanıdığım da dahil buna ve şimdilerde 24 Mbps olanlarınki de 2'den 4'e yükseltilmeye başlamış, yine 1 tanıdığım da böyle. (hepsi Büyükçekmece/Beylikdüzü lokasyonlu)

lakin modem resetlemekten ciğerim soldu arkadaş, yeter da! hayır hat değerleri de cirlop gibi, neyi bekliyorlar acaba? Çağrı Merkezi desen kapı-duvar, ne yaptılarsa müşteri temsilcisine ulaşmak gibi bir seçenek kalmamış (bilen varsa benimle de paylaşsın - Türk Telekom), hakeza Online İşlemler üzerindeki Canlı Bağlantı'da "tüm operatörler müşterilerle görüşme halinde, daha sonra tekrar deneyiniz" tadında mesaj gösteriyor gün içinde aklıma geldikçe uzun süre sürekli F5 yapmama rağmen.

e zaten 1 haziran günü son bulacak, ne bekleniyor ve sıra neye göre belirleniyor daha anlamıyorum, saçmalığın daniskası yahu?!

• İnternet gitti down data rate düşürdüler 24/3 Normalde max 90mbps da destekliyordu 35 e düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıtsızkullanıcı -- 23 Nisan 2020; 22:2:41 >

• En sonunda Turk.Net upload hızımı 6 ya çıkardı.

• kayıtsızkullanıcı K kullanıcısına yanıt
    Bence sizin portu başkasına verdiler başka bi açıklama gelmiyor aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miga

Bence sizin portu başkasına verdiler başka bi açıklama gelmiyor aklıma
    düzeldi, 24/3 ü vdslden saymıyorlar sanırım, hala yükseltmediler
  • Check out my Speedtest result! How fast is your internet?https://www.speedtest.net/result/a/5998554674 benimde hızım yükselmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 MB türk telekom'dayim hala 3 MB üst komşum 35 MB Netspeed kullanıyor bir hafta önce 6 mb çıkarıldı.Nasıl iştir bu yükseltmeyi hatlarda türk telekommu yapıyo firmalar kendilerimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıtsızkullanıcı

İnternet gitti down data rate düşürdüler 24/3 Normalde max 90mbps da destekliyordu 35 e düştü

aynısı bugün banada oldu internet 2-3 defa gitti geldi ve değerler düştü yavaş yavaş yükselip düzeldi 78 kaldırıyordu 30'a düştü sonra -15 sonra kendi kendine
    yükseldi tekrar acaba 24 mbps kullanan bizim gibilere 6 mbps diye söz verdikleri uploadı mı verecekler ? hala 6 mbps upload olmadı şaka gibi 10 gün geçti

• Bir sitede oturan ve tahmini 200 metre kablo mesafesi olan arkadaşım 24/6 VDSL bağlantıda sorun yaşadı tekrar 24/3 yaptırdı. Ben ise bi yandan video izlerken bi yandan youtube ye video atıyorum. Benim mesafe 80 metre kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: grikurtccc

aynısı bugün banada oldu internet 2-3 defa gitti geldi ve değerler düştü yavaş yavaş yükselip düzeldi 78 kaldırıyordu 30'a düştü sonra -15 sonra kendi kendine
    yükseldi tekrar acaba 24 mbps kullanan bizim gibilere 6 mbps diye söz verdikleri uploadı mı verecekler ? hala 6 mbps upload olmadı şaka gibi 10 gün geçti

Alıntıları Göster
    Bugün sürekli gidip geliyor Upstream Max Rate 0'ı bile gördü. 1 ay kaldı zaten bu saatten sonra hiç umudum yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

Bir sitede oturan ve tahmini 200 metre kablo mesafesi olan arkadaşım 24/6 VDSL bağlantıda sorun yaşadı tekrar 24/3 yaptırdı. Ben ise bi yandan video izlerken bi yandan youtube ye video atıyorum. Benim mesafe 80 metre kadar
    24/6 yı görmek henüz nasip olmadı
  • UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    abone hızının tanımlı olduğu bi kaç profil var internet sistemlerinde.örneğin ben kontrol ettiğimde modemim 35/3 bağlıydı ama sistemd ehem 35/3 hem 35/6 vardı.tt ekiplerine durumu bildirip hızımı 35/6 yaptırdım.modemimde de aynı hızı gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

abone hızının tanımlı olduğu bi kaç profil var internet sistemlerinde.örneğin ben kontrol ettiğimde modemim 35/3 bağlıydı ama sistemd ehem 35/3 hem 35/6 vardı.tt ekiplerine durumu bildirip hızımı 35/6 yaptırdım.modemimde de aynı hızı gördüm.
    işte o "tt ekiplerine durumu bildirip" kısmını nasıl başardınız, asıl merak konusu olan o. zira söylediğim gibi çağrı merkezleri de online yanıt sistemleri de kapı duvar haldeler günlerden bu yana.
  • UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    tt de abone hızları ile ilgilenen arkadaşlarım var. direkt içerden halletim kısaca.ancak tüm türkiye ye yetkileri yok.
  • ha tamam oldu o zaman.

teyallam ya, beni çoluk çocuğa sual yöneltecek ve layık olduğum şekilde ultra saçma yanıtlar almama neden olacak düzene benim isyanım.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.