Şimdi Ara

Mühendislik - Teknoloji FAKÜLTESİ Farkı Nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
16.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkisinde de mühendis ünvanın oluyor ama fakülte farkı var. Bu fark nedir , eğitimde fark var mı?

Mühendislik Fakültesi puanı teknoloji fakültelerine göre biraz daha fazla bunun nedeni ne ?

Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üniversiteler iki fakülte açmak istemiyor ondan devletlerde var

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: sgb5361

Üniversiteler iki fakülte açmak istemiyor ondan devletlerde var

Eğitimde fark oluyor mu diplomada fark oluyo mu biliyo musunuz

• mühendislik fakültesi daha çok teoriye dayalıyken teknoloji fakultesi biraz daha uygulamaya dayalıdır.Teknoloji fakültesinde yaz stajından ayrı olarak 3 veya 4. sınıfta 1 dönem boyunca iş yeri eğitimi adı altında da stajın oluyor
  • sanırım teknoloji fakültesinde imza yetkisi olmuyormuş
  • Şahsen ben önermiyorum teklonoji fakültesinde okuyan biri olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslan145

Şahsen ben önermiyorum teklonoji fakültesinde okuyan biri olarak.

Hocam hangi ünidesiniz neden önermiyorsunuz yazmayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?
  • mühendislik fakültesinden çıkan mühendis ile teknoloji fakültesinden çıkan mühendis eşit hak ve hukuka sahip.İkisininde imza yetkisi var.Sadece teknoloji fakültesi teorinin yanında pratik eğitimde yaptırılıyor staj vs gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyFace57

mühendislik fakültesinden çıkan mühendis ile teknoloji fakültesinden çıkan mühendis eşit hak ve hukuka sahip.İkisininde imza yetkisi var.Sadece teknoloji fakültesi teorinin yanında pratik eğitimde yaptırılıyor staj vs gibi.

Sakarya üniversitesi teknoloji fakültesi hakkında bilginiz var mı hocam yazılabilir mi ?

• Bu sene teknoloji fakültelerinin sıralamalar maalesef düşebilir şu imza yetkisi getirildikten sonra normal mühendislikle fark kalmadı veyahut pratiğe önem verdiği için bence teknoloji fakültesi daha iyi olmaya başladı.İmza yetkisi geçen sene geldi
  • Bende gazi teknoloji yazdım yakında ünilerin bir kısmı da bu şekilde dönüstürülecekmis,bu fakültelerden mezun olunca iş tecrübesiyle iş aramaya gidiyorsun avantaj bence.

• İyte nasıldır acaba?

• Teknoloji fakültesi 4. Sınıf öğrencisi olarak yazmanızı öneririm arkadaşlar staj yapanlar veya önceden tecrübesi olanlar bilir daha 2-3 gün önce staj yaptığım bir firmaya büyük bir elektrik firmasından mühendis geldi ona sordum neye göre işe alıyorsunuz diye
    İlk olarak ingilizce bilmen lazım bide karakter çok önemli dedi verdiğimiz işi kaldıracak o cidilikte olabilecek mi diye ölçüyoruz dedi.Bunun yanında tecrübe çok önemli dedi.
    Yani Türkiye'de mühendislik fakültelerinde verilen eğitimin ne durumda olduğunu biliyoruz çoğu (%80i filan)akredite bile olamamışlar.
    Beni yanlış anlamayın amacım insanları veya fakülteleri bilerek kötülemek değil fakat durum mu
    Bunları göz önüne alınca teknoloji fakültesi 4 ay + 72 günlük staj imkanı çok iyi o yüzden mantıklı olan bence teknoloji fakültesi.
    Ayrıca teknoloji fakültesi mühendislik fakültelerinin aldığı bütün dersleri alır üzererine uygulama dersleri alır.
    İmza yetkisi hep vardı sadece oda,dava açımca sırf teknoloji fakültesi tercih edilmesin diye,mahkeme geçici süreliğine hukuk gereği durdurdu sonra mahkeme karara bağladı ve imza yetksi eskisi gibi verildi. Yani herhangi bir sıkıntı yok ben ve bütün arkdaşlarım şimdiden odaya öğrenci olarak kayıt olduk mezun olanlarda odaya kayıt yaptırdı bunu emoyu arayarak öğrenebilirsiniz ayrıca teknoloji fakültelerinin öğrenci işlerini arayıp daha fazla bilgi alabilirsiniz.
    Artık rekabet daha fazla işi bilen işi kapacak. İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.e.m -- 3 Ağustos 2016; 8:52:14 >

• e.e.m E kullanıcısına yanıt
    hangi üniversite hocam acaba söylemenizin sakıncası var mıdır ?
    ayrıca meslek liseli çıkışlı olmak falan gerekiyor mu ? anadolu mezunuyum ben :/
  • Teknoloji fakülteleri biraz daha uygulamalı ağırlıklı olarak eğitim veriyor. Dezavantaj olarak Türkçe eğitim vermesini söyleyebiliriz. Fakat kişi ingilizceyi biliyorsa sıkıntı yok.

Sıralamaların öyle olmasının sebebi imza yetkisi hakkında açılan davaydı. Önyargı oluştu fakat şuan herhangi bir sıkıntı yok. İmza yetkiniz oluyor ve mühendis ünvanıyla mezun oluyorsunuz. Ayrıca zaten Makine-Elektrik ve İnşaat mühendisliği okumayacaksanız imza yetkisinin pek önemi yok diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.