Şimdi Ara

Mühendislik mezunu kumpirciyle olan konuşmam (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
31.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tıp ve diş hekimi dışındakiler işsiz mi hahahahaha
    O zaman türkiyenin %95'i falan işsiz olması gerek
  • hatay üniversitesi kumpir mühendisliği bölümünden ankaraya yatay geçiş nasıldır hocam sorsaydınız
  • böyle şeyleri dinleyip kafanızı karıştırmayın işini bilen dunyanın her yerinde is bulur.

muhendisligi sadece bitirmek icin okumus hic bir katma değer katamamıs armut pis agzima dus yapmak istemis olmayinca kumpirci olmuş.

sizde "ben universite okuyayim isimi ayagima getirsinler yuksek maas versinler" diyorsaniz okumayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dh'de takılan çoğu kişi mühendlisliğe falan meraklı ancak ülkenin gerçekleri ortada

Ar-ge olmayan ülkede mühendisliğe de talep olmaz arkadaşlar.

Bu işi illa ki yapacağım diyorsanız üniversite zamanı kendinizi deli gibi geliştirip yabancı dilinizi de çok iyi seviyeye getirmeniz lazım. Ve ortaya somut birşeyler koymanız lazım öyle projeler, yurtdışı stajları vs. Yoksa torpilsiz sizde kumpirci mi internet kafeci mi artık neyse ona mecbur kalırsınız.
  • sakın bunun gibi örnekleri tek hedef olarak görmeyin. O arkadaş zorla gidip mühendislik okumuştur, elde para ile oynamayı seviyordur gitmiş ticarete atılmıştır ve belki gerçekten de mühendis olsa kazanamayacağı parayı kazanıyordur. Ancak yok ülkede tıp hariç diğerlerinde iş bulamazsın falan tamamen yalan. Aç en basitinden kendin kariyerden bak bakalım, kendini geliştirmiş bir mühendisi isteyen hangi firmalar var.
    Öyle her mezun mühendise gel krallar gibi maaş al olayı yok artık. Mühendis çok ama kendini geliştiren mühendis yine aralarından sıyrılıyor.
  • kaç yaşındasın sen
  • Yakalandim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ortaköydeki kumpirciden çok medet umma derim ben endüstri 4.0 ve yapay zeka gibi konular varken çareyi dişçilikte görmek neymiş. bu arada tıp para için yapılacak şey değildir. dişçilik biraz istisna oluyor orası ayrı da onu da becerebilecek misin bakalım kolay mı öyle
  • Hoş fakat bir o kadar da boş bir hikaye. Öncelikle kumbirlikte daha fazla para kazanıyor vs. bunlar genellikle genç yaştaki bireyleri etkilemek üzere söylenen safsatalardan ibarettir. Ben de Endüstri Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim fakat olaylara sizin bu mezun mühendis arkadaş gibi bakmıyorum çünkü; birçok farklı alanda yetkinliğe sahip olduğumdan dolayı kolaylıkla iş bulacağımı, nitekim daha mezun olmadan birkaç yerden teklif aldım, düşünüyorum. Ayrıca 3 dil palavrasına da değinmek istiyorum. Senin öğrenmen gereken dil hangi sektörde çalıştığına göre değişir. Otomativ sektöründe kariyer yapmak istiyorum diyorsan İngilizce ya da İtalyanca değil Almanca'ya daha çok ihtiyaç duyarsın. Ağır sanayi sektörünü tercih edersen İngilizce, inşaatı tercih edersen Orta Doğu'da yaptığı atak ile Çince tercihin olabilir. Dolayısıyla herhangi bir plana sadık kalmadan öğreneceğin ve belki hiç kullanmayacağın 3 dil yalnızca vakit kaybıdır. Dil öğrenmek vakit kaybıdır demek istemiyorum yanlış yönlendirmek istemem, elbette dil öğrenelim fakat önceliğimiz kariyer yapacağımız alanda faydanabileceğimiz noktalar olsun. Dolayısıyla moralinizi bozacak bir şey yok, çalışmak isteyene her zaman iş vardır kavramının birçok canlı örneğini sosyal yaşantımız içerisinde görüyoruz. Ekonominin kötüye gittiği doğrudur fakat siz bu sene üniversiteye başladığınızı varsayarsam, 4 yıl sonra gerçekten donanımlı bir mühendis olarak mezun olduğunuzda kolaylıkla iş bulabileceğinizi söyleyebilirim. Çünkü; birçok arkadaş 4 yılı yalnızca batak yahut 101 oynayarak geçirdikten sonra iş bulma ümidiyle işletmelerin kapısını aşındırıyor :) Umarım kendinize uygun bir hedef belirler ve o yolda ilerlersiniz.

• Zebani bey merhabalar

• ben de jeodezi mhendisi ile tanıştım, tatlıcıda tezgahçı.
  • Ciddiye almıştım, hayallerimle oynadın...
  • Bu ne şimdi

• Sıkı çalışıp fark açacaksın

Berber vardır kenar köşede bütün gün sinek avlar tavla oynar.

Berber vardır 1 hafta öncesinden randevuyla gidebilirsin.

Bu sözümü de unutma abi tavsiyesi olsun. İyi bir mühendis olursan zaten gelir seni bulurlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu makine mühendisi olan kişiler genelde sıyırık oluyor sahi ajdarda makine mühendisi değilmişsin ya😂

• Bu forum hangi ara bu kadar saçma sapan bir yere dönüşüverdi lan ?
  • _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    zebani yıllardır var olan bi şey
  • Kaldırım mühendisi kumpirci zebani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.