Şimdi Ara

Muharrem İNCE Parti Kuruyor. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
0
Favori
19.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kılıçtaroğlunun oradan kalkıp gideceği yok kimseninde önün açacağı yok geç kalınmış bir karar

• Çok geç kaldın çok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

kim olduğunu bilmiyorum ama yanlış görmediysem içlerinde 3. kişi selahattin demirtaş yanlış görmediysem

uzun zamandır forumda bazen dile getiriliyor ama bazıları inanmıyor

PKK uzantıları CHP tabanına adım adım yerleştirildi gerçek bu bunu CHP içinde ki açıklamalardan görebilirsiniz

Demirtaş falan değil, sallayın da bu kadar değil. Chp parti aracından inecek bunların hiç fotoğrafları olmayacak komik olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahaber yazsa daha güvenilir (?) olurdu.

Ayrica akepenin eski 2 ve 3 numaralari farkli parti kurmusken, incenin kurmasi ihtlmali haber niteligi tasimiyor gercek olsa bile...

• Bu adamdan hiçbir şey olmaz
    Kılıçdaroğlu bile bundan daha basarili

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

CHP nin durumu şu an işte bu

@lazer__

Kim yakalamış ise süper iş yapmış.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Valla %20 alınca da bir işe yaramıyor. Mecliste muhalefet yok, istedikleri gibi kanun çıkartıyorlar.

CHP'nin oyları bölünse ne fark eder zaten etkisiz.

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Kılıçdaroğlu hakkındaki konuya da, başta kaldıkça AKP iktidarlığa devam eder yazmışsın. Trollük mü yapıyorsun yoksa git gel mi yaşıyorsun tam olarak anlamadım.

• Yaptığı doğru ama zaman yanlış.

Muharrem İnce demokratik bir siyaset yapmak istiyorsa önce gerçek parlementer sisteme dönmek gerekir. Bunun için öncelikle mevcuttaki garip başkanlık sisteminin değişmesi için bir sonraki seçimde muhalefetin yek vucut olup düzgün bir aday çıkarıp kazandıktan sonra meclisin etkili olduğu parlementer sisteme dönülmesi gerekir. Seçim barajı gibi % 9,9 oy alan parti seçmeninin temsi edilemediği demokratik uygulamaların da düzenlenmesinden sonra parti kurup hem kendisine oy verenleri temsil eder hemde plan ve programlarını mecliste güzelce anlatır.

Bu şekilde olmazsa maalesef göle maya çalmaktan öte gidemez.

• CHP Mansur ya da İmamoğlu’nu gösterirse ne olacak peki? Bu işten kim kârlı çıkar?

• Oy böler, yüzde 1 bile alamaz vs vs gibi şeyler okuyorum. Özellikle boş ekşi sözlükte. Bu adam 2 sene önce partisinden tam tamına yüzde 8 fazla oy aldı. Bakın yüzde 8! Şimdi diyeceksiniz ki “HDP barajı geçsin diye CHPliler oraya yöneldi.” Haklısınız. Lakin o oranı HDP-Demirtaş oy oranı ile kestirmek mümkün. Yüzde 3 o da. Geriye yüzde 5lik bir kesim kalıyor. Yani yüzde 5 KKlı CHPye inanamıyor ya da Muharrem İnce’ye inanıyor. Muharrem İnce ve İyi Parti kombini yapanlar var. Ya da MHP verip İnce’ye oy veriyor. Muharrem İnce bunu 50 küsür günde başardı. Yani insanları kendisine çekmeye, yav bir şeyler değişir mi acaba dedirtmeyi başardı. Hal böyle iken o akşam istifa etmesi gereken KK geçen tek aday ile tekrar seçildi. İnanamıyorum ben. Atatürk’ün partisinin durumu bu. Ayrıca oy böler kısmına gelince şu anki CB seçim düzeninde oy bölme diye bir durum yok. Zaten 2. Turda tek kişi altında toplanıyor muhalefet. MV seçiminin bir önemi yok. Meclisin bir değeri yok şu anda. Bu arada CHP’den fazla oy alırsa şaşmam.

İşin rakamsal boyutu bu benim için. Duygusal anlamda KK gibi bir adama inanan var mı? 2012 deki Recep Tayyip Erdoğan’ın bir twitti var. “ CHP'nin başında bu beyefendi olduğu sürece ben de halimize hamd ediyorum. İşimiz kolay.” :D Özet bu işte. Koskoca Atatürkçülük, solculuk bu adama kaldıysa güneş batıdan batmıştır bizim için. Ecevit ne yaptıysa onu yapacak bir adam İnce.

• Geç bile kalınmıştı. Hayırlı uğurlu olsun.

• Kursun kursun bölüştürsün iyice oyları. Akp %35 le devam eder iktidara bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 1 Ağustos 2020; 12:7:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu herif hakkaten salak. KK yedi adamı birilerinide yemeye devam ediyor. Bakalım hayırlısı. KK gibi adamlar olduğu sürece, RTE ninde karşısına çıkacak genç iyi bir lider çıkmadığı sürece RTE her seçimi kazanır. Lidere ihtiyaç var ama yok elimizdeki mal bu ne etsin millet. Hep aynı yüzler. 35-40 yaşlarında birisi gelse 10-15 sende çok şey değişir.

• oylar bölünecek ozaman gene tayyip bey kral olacak

• Güzel bi gelişme

• normal şartlarda mantıklı olabilirdi ama akp'nin bu kadar düştüğü zamanda yapması gerçekten mantıksız. Muharrem ince yeni ecevit olur mu bilemem. ama chp'nin y-chp'den eski normlarına dönmesi lazım gerek yeni parti gerek kadroları komple değişen bir chp olabilir ama kk öyle bir ayarlamış ki içeriyi delegeler imza bile veremiyor . umarım ilk seçimlerden sonra kurulur.

• Broon kullanıcısına yanıt

Ikisinin çelişen bir tarafı yok ki

Kılıçdaroğlu boş bir adam

Muharrem daha boş bir adam

• Şu zamanda aldı bir kk partiyi batırıyor dedikoduları. Kk aşağı kk yukarı.
    Muhalefetin pasif duruşu hükümeti bitiricek olan zaten. Artık hükümete öneri sunmak bile vatan hainliği kabul edilir iken yapılacak en mantıklı çözüm bu bence de. Hükümet seçime kadar bir düşman yaratmalı son belediye seçiminde yarattıkları iftira siyaseti halkta ters tepti. Şimdi küçücük bir açık arıyorlar o açığı bunlar seçime kadar kullanıcak bulmak için de böyle arı kovanına çomak sokuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlaşıldı....Muhalefet bölünerek çoğalmaya çalışıyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.