Şimdi Ara

Muhalefet! kafam karışık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhalefet eskiden daha güçlüydü,2014 CB seçimi sonrasında 7 haziranda yapılan seçimde muhalefette bir birlik vardı,CHP,HDP MHP'nin bir kanadı(şimdi İP oldu.)
    Şuan Akşener,İnce,Demirtaş,Kılıçtaroğlu muhalefetin liderleri Başkanlık için oyları neden bölüyorlar,Bir isim üzerinde uzlaşıp,İktidarı ele alıp devrim yapmak varken neden böyle bir seçim yaptılar,Meral Akşener kabul etmedi geri gönderdi kendine lütuf edilen millet vekillerini illede başkan adayı olucam dedi tabiki anlaşılabilir en doğal hakkıdır,Peki CHP HDP neden ittifakta değil ittifaktaysa bile neden gizli kimden korkuyoruz? İnce Demirtaşın ziyaretine gitti,Demirtaş neden ben adaylıktan çekiliyorum Oylar İnce'ye demiyor?Zaten şansın yok bari (0.5 puan bile önemliyken) aday olma,Banko Demirtaş'a oy verecek adam boşa oy atmış oluyor,Çekilse oyların yönü belli >>>İnce
    şimdi erdoğana karşı kime oy vericez hangisi daha çok Akşener mi? İnce m? hangisinin seçilme ihtimali daha fazlaysa oyumu ona veriyim oyum işe yarasın.

• İlk turda tek aday çıkarma şansları yok. Hdp'nin ortak adayına kimse oy vermez. Akp bunu çok iyi kullanır. Ortak aday olayını 2014 te gördük hezeyan oldu resmen.

İlk turda herkesin kendi adayını çıkarması en mantıklısı. İlk tur İnce yada Akşener'e oy ver. 2.tura kesinlikle kalacak zaten. Kaldığında o kişiye o verirsin.

Chp zaten ittifakta. Hdp'nin ittifakta olması getiriden çok götürüye sebep olur. 2.tur için dediğim gibi bu ittifaktaki adaylar kim kaldıysa ona destek verecek. Yani en mantıklısı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

İlk turda tek aday çıkarma şansları yok. Hdp'nin ortak adayına kimse oy vermez. Akp bunu çok iyi kullanır. Ortak aday olayını 2014 te gördük hezeyan oldu resmen.

İlk turda herkesin kendi adayını çıkarması en mantıklısı. İlk tur İnce yada Akşener'e oy ver. 2.tura kesinlikle kalacak zaten. Kaldığında o kişiye o verirsin.

Chp zaten ittifakta. Hdp'nin ittifakta olması getiriden çok götürüye sebep olur. 2.tur için dediğim gibi bu ittifaktaki adaylar kim kaldıysa ona destek verecek. Yani en mantıklısı bu.
    chp aslında hdp ile ittifak fakat milletimi kandırıyor anlamadım ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.