Şimdi Ara

Muhabbet kuşum neden yumurtladı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dişi muhabbet kuşuma eş alalı 1.5 gün oldu erkek kuş dişiyle fazla ilgilenmiyor ama dişi sürekli erkeği kaşıyor ve yakınlaşıyor . Dişi muhabbet kuşu erkek olmadan da yumurtluyor ama tabi erkek olmadan yumurta boş oluyor kuş ilk yumurtasında kafesin tabanına inip yapmış ve boş yumurtaya oturuyordu bende oturmaması için alıyordum ama son yaptığı 5-6 yumurtada tünekten direk aşağı atıyor buda yumurtanın kırılmasına sebep oluyordu . En sonunda bir erkek kuş aldım ve kuşun alışma evresinde olacağı için çiftleşmek istemeyeceğini ve yavru olmayacağını düşünerek yuvalık takmadım zaten araştırmalarımda bunu destekliyor yeni kuşlara hemen yuvalık takmayın 1 hafta sonra takılmasını öneriyorlar. Kuş bugün bir yumurta yaptı ben yanındayken ama bu çiftleşmeden gelen yumurtamı yoksa boş yumurtamı anlayamadım. Zaten yumurtayı yuvalık olmadığı için boşluğa bıraktı ve ufak kırıldığı için çöpe attım.Teşekkür ediyorum.

• tak bir şey olmaz. kuşları sal uçsunlar öyle kafeste dura dura yumurtluyor. yine çiftleşmek istiyor dişi. boş yumurtadır zaten kuluçka yatmayan yumurta işe yaramaz. eğer yumurta yapacaksa yuvanın içinde olması gerekli. sen yinede bir 5-6 gün sonra tak iyice alışsın. erkek olan 1 haftaya kendini gelir
  • Teşekkür ediyorum yuvayı 2-3 gün içerisinde temin edip takmayı düşünüyorum yumurta dolu yumurta olsaydı üzülürdüm .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.