Şimdi Ara

Muhabbet kuşum cereyanda kaldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
58.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün hava iyiydi ve camları biraz açtım, aslında kuşum köşedeydi ancak cereyanda kalmış ve şuan biraz halsiz, düşünceli. Az önce ağzına vitamin içeceği damlattım bilmem yararlı olur mu.

Sizce ne yapmalıyım? Kuşum 1 yaşında yani yavru değil, ölmesini istemiyorum. :(

• Veteriner?
  • bekle bi gün daha durumu iyiye gidiyosa salla
  • bence biraz ısıt sıcakta tut hayvanı. saç kurutma makinesiyle hafiften sıcak hava üflersin. çok narin hayvanlar. eğer ishal ise biz biraz haşlanmış yumurta kabuğu ufalıyorduk yemine.
  • Buhar banyosu yaptır, daha sonra sıcak havluya sar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

bence biraz ısıt sıcakta tut hayvanı. saç kurutma makinesiyle hafiften sıcak hava üflersin. çok narin hayvanlar. eğer ishal ise biz biraz haşlanmış yumurta kabuğu ufalıyorduk yemine.

bizim eski kuş kurutma makinesi yüzünden öldü biraz tutmuştuk sapasaglam hayvan öldü
  • Eski kuşum hasta olunca onu sürekli konuşarak rahatsız etmiştim ve iyileşti. Demek ki düşünmesi zararlı. Ne kadar düşünüyorsa o kadar hasta oluyor. O yüzden düşünmesine müsaade etmiyorum, bunun için ipod kulaklığını kafese yaklaştırdım ve müzik dinletiyorum. Rahatsız olmasını sağlamak için.

Saç kurutma makinesi rüzgar etkisi yapacağı için zararlı olabilir hocam.

Yakınlarda veteriner var mı bilmiyorum ama pet shop'lar var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egomanyak.

quote:

bence biraz ısıt sıcakta tut hayvanı. saç kurutma makinesiyle hafiften sıcak hava üflersin. çok narin hayvanlar. eğer ishal ise biz biraz haşlanmış yumurta kabuğu ufalıyorduk yemine.

bizim eski kuş kurutma makinesi yüzünden öldü biraz tutmuştuk sapasaglam hayvan öldü

Üzüldüm.. biz de sıcak hava sayesinde kurtarmıştık. hatta hayvan kendi geliyordu sıcak havaya. Ara ara sıkıyordum. çok da rahatsız etmeyecek kadar. Gece de kalkıp avucumda ısıtıyordum. hiç itiraz etmiyordu. normalde dişi olduğu için avuca alınınca parçalardı elimi..
  • bişi olmaz bana getir sen onu 2 dk da canlanır o
  • Bizim papağan vardı çok eskiden, aynen o da cereyandan hastalanmıştı ama kurtaramamıştık, inşallah senin kuşa birşey olmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuGhAn

Bizim papağan vardı çok eskiden, aynen o da cereyandan hastalanmıştı ama kurtaramamıştık, inşallah senin kuşa birşey olmaz...

rahmetler dilerim
  • quote:

quote:

quote:

Üzüldüm.. biz de sıcak hava sayesinde kurtarmıştık. hatta hayvan kendi geliyordu sıcak havaya. Ara ara sıkıyordum. çok da rahatsız etmeyecek kadar. Gece de kalkıp avucumda ısıtıyordum. hiç itiraz etmiyordu. normalde dişi olduğu için avuca alınınca parçalardı elimi..

ben sevindim bile valla hiç alışmamıştı bize ne zaman çıkvarsam elimi kanatıyodu tatile gitmiştik oda gelmişti askerlerin elini kanattı
    şimdi başka bi kuş var bende o ölürse üzülürüm valla bi kere bile ısırmadı elimi ama üstteki felaketti şimdiki güzel ama kraker bile yiyo geçen cips verdik onuda yedi
  • O kuş bi daha ötmez
  • hayvanları doğrudan sıcağa doğrudan soğuğa ve rüzgara maruz bırakmayın.

bu hayvan ölürse sebebi sensin.
  • Valla duurm ciddi gibi, bence hemen veterinere götür. Çok hassas hayvanlardır, umarım iyileşir.
  • suluğuna ılık su koy
  • Citizen...

• quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

Dün hava iyiydi ve camları biraz açtım, aslında kuşum köşedeydi ancak cereyanda kalmış ve şuan biraz halsiz, düşünceli. Az önce ağzına vitamin içeceği damlattım bilmem yararlı olur mu.

Sizce ne yapmalıyım? Kuşum 1 yaşında yani yavru değil, ölmesini istemiyorum. :(

Sıcak lamba altına tut.

Benimde iki yıldır iki tane muhabbet kuşum var,şimdiye kadar defalarca üşüttüler.Geçen sene bayağı ciddi hastaydı erkek olanı.2 gün yem yemedi ve plastik şırıngayla zorla su içirttirdim.Tabi kırmızı sıcak lamba altında günde 24 saat tuttum.(120 wattlık,1.0 metre mesafeden)

İyileşti.Eminim lamba olmasaydı ölürdü çünkü çok titriyordu lambasız,oda sıcak olduğu halde.

Lamba 30-40 YTL civarında.Ampulleri özel tip,Bauhaus'ta satılıyor.

Lambayı aniden tutma,uzaktan alıştıra alıştıra yakınlaştır.Kapatacağın zamanda aynı şekilde aniden kapatma.Ani sıcaklık değişiklikleri bu hayvanlara yapılabilecek en kötü şey çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 24 Nisan 2008; 19:29:02 >
  • quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇayLaK KRaL -- 24 Nisan 2008; 19:28:05 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.