Şimdi Ara

MUHABBET KUŞU YAŞ TAHMİNİ VE EŞ SEÇİMİ (RESİMLİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
23.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: antienflamatuvar

Güzel kardeşim başka forumlara konu açıp oralardan yorum alıp benim burada yazdığımı doğrulaman doğru değil ;) Anlamasam yazmam.
    Bu kuşun erkek.Sana kaç aylık dişi lazım ? Bende mevcut dişi kuş.Bu kuşuna uygun dişi alacaksan şuan elimde yok, 4 buçuk aylık dişi var.
    Alacağın kuşun ceresi lila olmasın,buz mavisi olsun üstü mümkünse beyaz alt kısmı mavi şekilde buz mavisi,veya sadece beyaz.Lila,mor,mavi olmamasına dikkat et kasi halde erkektir.

Senden kuş almak isterdim ama ben ankaradayım yardımın için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: antienflamatuvar

Arkadaşı yanlış bilgilendirmeyin bu kuş 8-9 aylık olsun elimdeki tüm kuşları hediuye edicem :)
    2-3 ayda o kadar büyümüyorlarmış görende kuşu 24 cm sanacak :D Bilgi sahibi olamdan yorum yapmayın.

Son koyduğu resimde anladım ilk resimlerde o kadar belli olmuyor daha kafasındaki çizgiler dökülmemiş dediğinde haklısın.
  • kuşun 2aylık erkek

eş almak için genelde 1 yaşını falan bekleyin derler. ben bekledim ve şimdi ona uygun dişi bulmam çok zor 1 yaşında dişi.

o yüzden hiç bekleme eş alacaksan şimdi al. zaten yavru kuş heryerde bulursun rahatça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gg- -- 28 Mart 2012; 12:17:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

kuşun 2aylık erkek

eş almak için genelde 1 yaşını falan bekleyin derler. ben bekledim ve şimdi ona uygun dişi bulmam çok zor 1 yaşında dişi.

o yüzden hiç bekleme eş alacaksan şimdi al. zaten yavru kuş heryerde bulursun rahatça

Eş almaya karar verdim eşi bu kuşumu aldığım yerden alacağım ama aklımda bir soru var alacağım dişi kuş ile bu kuşum kardeş olabilirler mi ya? aynı anneden doğan kuşlar dişi erkek aynı renktemi olurlar yoksa farklı renktemi ?
  • xcrrwwrx kardeşim, senin muhabbet kuşu beslemendeki ana amaç nedir bize onu söyle.

Eğer sana arkadaş dost olması ise, kuşun tek kalmalı. Çünkü eşli kuşlar insandan uzaklaşır.

Yok ben eş alıcam ve üretim yapacağım dersen eş al ama şimdi değil,
    arkadaşların dediği gibi 1 yaşına falan gelince. Muhabbet kuşları eş
    seçerler o yüzden alacağın yerden dişiyi alırken eğer anlaşamazlarsa
    erkeğinle, değiştirme şartlı almaya çalış derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

xcrrwwrx kardeşim, senin muhabbet kuşu beslemendeki ana amaç nedir bize onu söyle.

Eğer sana arkadaş dost olması ise, kuşun tek kalmalı. Çünkü eşli kuşlar insandan uzaklaşır.

Yok ben eş alıcam ve üretim yapacağım dersen eş al ama şimdi değil,
    arkadaşların dediği gibi 1 yaşına falan gelince. Muhabbet kuşları eş
    seçerler o yüzden alacağın yerden dişiyi alırken eğer anlaşamazlarsa
    erkeğinle, değiştirme şartlı almaya çalış derim.

Dost olmalarını istiyorum ama eşi de olsun istiyorum şimdiden alsam daha iyi olmaz mı cinsel olgunluğa erişene kadar alışırlar
  • 1 dişi 1 erkek eş tutarlarsa yavru vs. yapacakları için tek olan muhabbet gibi sana yakın olmaz.
    Bence sen biraz daha bekle, kuştan iyice zevkini al sonra bir eş alırsın, bu kadar ufakken
    o kuşa eş almanın mantığı yok (bana göre).
  • quote:

1 dişi 1 erkek eş tutarlarsa yavru vs. yapacakları için tek olan muhabbet gibi sana yakın olmaz.
    Bence sen biraz daha bekle, kuştan iyice zevkini al sonra bir eş alırsın, bu kadar ufakken

Aslında bir muhabbet kuşum daha vardı 6 aylık bir dişi idi ben bu erkeği eş olarak aldım erkek kur yapıyordu ama dişi bunu dövüyordum şimdi dişi kuş öldü bu erkek kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcrrwwrx

quote:

1 dişi 1 erkek eş tutarlarsa yavru vs. yapacakları için tek olan muhabbet gibi sana yakın olmaz.

Aslında bir muhabbet kuşum daha vardı 6 aylık bir dişi idi ben bu erkeği eş olarak aldım erkek kur yapıyordu ama dişi bunu dövüyordum şimdi dişi kuş öldü bu erkek kaldı

Eğer eş almak istiyorsan ilk 1 hafta farklı odalara koy birbirlerini görmesinler sadece seslerini duysunlar.Büyük ihtimalle kavga etmezler.
  • selam kusun ing değil kusura bakma pm ni yeni gördüm,kusuna eş felan alma kusun daha çok küçük büyüdüğü zaman bir pet shop yada üretim yapan tanıdığın biri varsa
    kusunu götür salmaya at 2 saat kadar takip et kusun hangi dişi ile anlaşıyorsa o dişiyi alırsın.şimdiden dişi alma çünkü yaklasık 1 yaşına kadar beklemek zorundasın diyelimki aldın ve kuslar ergenliğe ulaştı ama dişi kısır çıktı ne yapacaksın o kusada alışmış olacaksın onuda birine vermek zor gelcek bu sefer 1 dişi daha almak zorunda kalacaksınki buda evde 2 kafes demek olur en mantıklısı benim dediğimi yap sen ve sakın kafana göre dişi alma dişiler genelde erkekleri öldürebilir kanarya gibi değiller kızdığı zaman hemen at eş olsunlar böyle bi durum yok yani genelde dişi erkeği seçer erkek dişiyi değil oyüzden kusunu kaybetme riskin bile var benim dediğimi yap ilerde götür bi pet shopa yada aldığın yere yavruların değil anaç kuşların bulunduğu salmaya bırakırsın kusunu ve takip edersin en kolay yolu budur.2. ise 40 liraya asla hakiki ingiliz alamazsın satıcı eş dost olmadığı sürece senin aldığın kuş yerli bizim burdada 30-35 lira yerli fiyatları hem ne yapcan ingilizi kusunu sevdiysen ve alıştıysan gerisini boşver.sanırım çok konustum kusura bakmayın kardeşim sende gülerek besle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORKMAZ60 -- 30 Mart 2012; 12:22:56 >

• Neden ingiliz muhabbeti alma gereği duydunuz yada kim sizi ikna etti merak ettim?
  • İngiliz muhabbet kuşları daha asil duruyor daha iyi konuşuyorlar diye biliyorum
  • konuşma ve eğitimi size bağlı,aisl derken görecelidir ama ingilizler,jumbolar heybetli görünüşleri var fakat bunlardan yavru alımı zor ve dediğiniz fiyata alamazsınız,elinizdeki kuş güzel yavru kolay alışır,rüzgara koymayın çabuk hasta olur,iyi bir arkadaş olur size eş alırsanız size ilgisi azalır
    düzeltme:resimdekiler saf ingiliz yavruları 1 aylık aradaki farkı göstermek için koydum,

MUHABBET KUŞU YAŞ TAHMİNİ VE EŞ SEÇİMİ (RESİMLİ)

MUHABBET KUŞU YAŞ TAHMİNİ VE EŞ SEÇİMİ (RESİMLİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HÜSAMCIK -- 1 Nisan 2012; 17:44:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xcrrwwrx

İngiliz muhabbet kuşları daha asil duruyor daha iyi konuşuyorlar diye biliyorum

Hayır bu tamamen yanlış bir bilgi yerli üretim olduğu sürece her kuşu alıştırıp konusturma sansın var ama ithallerde neden bilmem ama bu durum daha zor ithalde konusur ama yerliden 2 kat fazla uğraşmak gerekir sanırım.ben 2 hafta önce getirdim 1 tane eve su an afedersiniz ama diş diplerimi dahi temizliyor o derece alıştı yani sırtımızdan kafamızdan inmiyor kafese girmeyi bile pek istemiyor :) akvaryum-köpek-muhabbet-kanarya-güvercin bunların hepsinide besledim ve üretiminide yaptım ama işin açığı en zevk aldığım ve en sevdiğim hayvan köpekti.Muhabbette güzel özelliklede alıştırabilirsen benim sana tavsiyem kusun muhtemelen yerli üretimdir zaten oyuzden boş ver ingilizi felan sen kusunla ilgilen ve onu alıştırmaya bak.

• kuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcrrwwrx -- 7 Nisan 2012; 18:16:30 >

• Eğer eş almak istiyorsan ilk 1 hafta farklı odalara koy birbirlerini görmesinler sadece seslerini duysunlar.Büyük ihtimalle kavga etmezler
  • Bukadar küçükken alma derim kendine alıştır biraz.Sana alışmadan üstüne birde kuş alırsan ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHKurdu -- 16 Temmuz 2012; 10:01:26 >
  • Slm arkadaşlar bir hafta kadar oluyor ikitane Muhabere kuşu aldım yavrular ama tüyleri falan tamamen çıkmış biri erkek biri dışı erkek olan hiç ses çıkarmıyor elimi kafese sokunca aşağı inip yukarı tirmaniyor elime geliyor ama mecbur kalıp başka yere tutunmak için sabit elimde durmuyor dışı olan sürekli ciyakliyor dışarı cikardigimda daha çok ciyakliyor daha hic kafesten çıkaramadım dislemiyorlar bile yardimci olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm arkadaşlar bir hafta kadar oluyor ikitane Muhabere kuşu aldım yavrular ama tüyleri falan tamamen çıkmış biri erkek biri dışı erkek olan hiç ses çıkarmıyor elimi kafese sokunca aşağı inip yukarı tirmaniyor elime geliyor ama mecbur kalıp başka yere tutunmak için sabit elimde durmuyor dışı olan sürekli ciyakliyor dışarı cikardigimda daha çok ciyakliyor daha hic kafesten çıkaramadım dislemiyorlar bile yardimci olurmusunuz

• [simage][/simage]

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.