Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.476
Cevap
37
Favori
83.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu canlandıysa ben de fikir isteyeyim bari :)
    benim de kuşumu alalı 1 ay oldu. yeme, içme ve hareketililik anlamında hiçbir sorunu yok, kafesten salınca dışıra çıkıyor ve kafasına göre uçuyor, canı isteyince kafesine geri dönüyor (genelde yem yemek için geri giriyor kafese :D )

tek sorunum, kafesin dışındayken elimden kaçması. hiçbir şekilde elime gelmiyor kafesin dışındayken, ama benden de korkmuyor. mesela bilgisayar masama inip geziniyor hatta bir keresinde omzuma geldi orda durdu. gel gelelim ben elimi ona yaklaştırınca kaçıyor anında

ama aynı davranışı kafesin içinde göstermiyor. parmagımı götürüyorum biniyor, elimi götürüyorum hiç kaçmıyor hatta avcuma alıyorum hafifçe, ona bile bir itirazı olmuyor. gel gelelim kafesin dışında alabildiğine kaçiyor elden :D
  • Merhaba kafes almak istiyorum ama kararsız kaldım biraz büyük olmasını istiyorum ileride belki yanına eş de alırım bu salma diye geçen kafesleri evde beslemek için kullanabilir miyiz normal kafeslerden farkları nelerdir boyutlarına göre uygun geldi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır dişi muhabbet kuşumun poposu şişkindi ve bugün kan geldi saat geç oldu veterinerler kapalı ne yapabilirim çok korkuyorum çok halsiz görünüyor

• limon1907 kullanıcısına yanıt
    Buradan daha aktif kuşlara özel bir forum mevcut. Oraya resimlerle birlikte konu açarsanız daha deneyimli insanlar yardımcı olacaktır. Pm atarsanız link de verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Buradan daha aktif kuşlara özel bir forum mevcut. Oraya resimlerle birlikte konu açarsanız daha deneyimli insanlar yardımcı olacaktır. Pm atarsanız link de verebilirim.
    Teşekkürler başka bir sayfaya daha yazdım umarım iyileşir

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

konu canlandıysa ben de fikir isteyeyim bari :)
    benim de kuşumu alalı 1 ay oldu. yeme, içme ve hareketililik anlamında hiçbir sorunu yok, kafesten salınca dışıra çıkıyor ve kafasına göre uçuyor, canı isteyince kafesine geri dönüyor (genelde yem yemek için geri giriyor kafese :D )

tek sorunum, kafesin dışındayken elimden kaçması. hiçbir şekilde elime gelmiyor kafesin dışındayken, ama benden de korkmuyor. mesela bilgisayar masama inip geziniyor hatta bir keresinde omzuma geldi orda durdu. gel gelelim ben elimi ona yaklaştırınca kaçıyor anında

ama aynı davranışı kafesin içinde göstermiyor. parmagımı götürüyorum biniyor, elimi götürüyorum hiç kaçmıyor hatta avcuma alıyorum hafifçe, ona bile bir itirazı olmuyor. gel gelelim kafesin dışında alabildiğine kaçiyor elden :D
    Merhaba, buralardayım vakit buldukça girip yazıyorum birşeyler =) Size bir taktik vereyim. Önce kafes kapalıyken kuşa dışardan biraz çubuk kraker uzatıyoruz. Ben bunu yemeyi sevmeyen bir mubiş daha önce görmedim. Alıştıktan sonra dışarı salıp kuşun suratına baka baka çıtırtarak çubuk kraker yiyoruz. Tabi ki yemek isteyecek mecbur eline gelip konacak. Bu işi zamana böl. Zorlamaya gerek yok kolayca ele alışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TLamir

Merhaba kafes almak istiyorum ama kararsız kaldım biraz büyük olmasını istiyorum ileride belki yanına eş de alırım bu salma diye geçen kafesleri evde beslemek için kullanabilir miyiz normal kafeslerden farkları nelerdir boyutlarına göre uygun geldi bana
    Ben o söylediklerinizden bir tane aldım. Çok merak etmiştim. Normal kafesine 150 lira para vermiştim. Bir hayli büyük çatılı sade bir kafesti. Salma kafese sadece 40 lira verdim. Hacimsel olarak neredeyse benim kafesimden bile daha büyüktü. Katlanık birazcık demonte şekilde geldi. Öncelikle şunu belirtmeliyim aşırı kalitesiz. Kolayca yamulabilir. Kesinlikle seyehatlerde taşınmaya müsait değil. Ayrıca kafesi askılığa veya tavana asılı tutuyorsanız onada uygun değil. Yerde durmak zorunda. Artık yedek kafes olarak tutuyorum. Farklı hayvanlara hizmet edebilir. Üreticiler için çok kullanışlı ama size tavsiye etmem. En uygunu paraya kıyıp güzel kaliteli pirinç bir kafes almaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: limon1907

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır dişi muhabbet kuşumun poposu şişkindi ve bugün kan geldi saat geç oldu veterinerler kapalı ne yapabilirim çok korkuyorum çok halsiz görünüyor
    Yumurta sıkışmışsa benziyor hocam kaç yaşındaydı kuşunuz ? Yaşından emin misiniz ? Çift olmasada dişi kuşlar belli bir süre sonra yumurtlama ihtiyacı hissedebilir ve boş yumurta yaparlar. Buna benzer bi durum benimde başıma gelmişti ama kan yoktu sadece poposu çok şiş ve sürekli tabanında hayvan kıvranıyordu. Hemen 2 farklı veterinere götürdüm ikiside tabiri caizse bi halttan anlamıyorlardı antibiyotik verip yolladılar. Hayvan kıvranıyordu yerde. Bu işin yıllardır üretimini yapan bi abiye danıştım poposuna zeytin yağı damlat ufak bi şırıngayla dedi. Denedim işe yaramıştı. Tabi kan olunca iş değişebilir hızlı müdahale etmekte fayda var. Birde yemlik ve suluk ulaşabileceği yerde olsun.

• Benim bir kuşum var 1.5 yaşında ve kuş tüyde 4 5 aydir neyse.ben bu kuşu aldığımdan beri kardeşim yüzünden parmağımdan göğsüne doğru getirince ses çıkartıp ısırıyor.ama çoğunlukla parmagima yada omzuna geliyor .bu kuş neden isiriyor .yada nasıl engellerim biraz yardimci olabilirsen. Birde Video var nereden atabilirim

• Arkadaşlar kuşumun ceresi soyuluyor neden?
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sakaryalıadem5461 S kullanıcısına yanıt
    Sevmiyodur belki göğsüne ellenmesini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ondan değil

• Muhabbet kuşların bilen tecrübeli indamlar bana ulaşabilirmi ??

• Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşumuz eşi olmamasına rağmen 4 kez yumurtladı. Şimdi de birkaç gündür tüy döküyor, birşey yiyip içmiyor, acayip zayıflamış ve kendini şişirip sürekli kafesin dibine inip uyuyor. Çok hareketli bir kuştu şimdi nerdeyse hiç hareket etmiyor. Avuca asla gelmez, hoşlanmazdı şimdi avucumda hareketsiz kalıp kendini okşatıyor. Kafasındaki tüyler sertleşmiş ve sarılaşmış, yeni tüy çıkarmıyor. Hasta mı acaba?

• Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşumuz eşi olmamasına rağmen 4 kez yumurtladı. Şimdi de birkaç gündür tüy döküyor, birşey yiyip içmiyor, acayip zayıflamış ve kendini şişirip sürekli kafesin dibine inip uyuyor. Çok hareketli bir kuştu şimdi nerdeyse hiç hareket etmiyor. Avuca asla gelmez, hoşlanmazdı şimdi avucumda hareketsiz kalıp kendini okşatıyor. Kafasındaki tüyler sertleşmiş ve sarılaşmış, yeni tüy çıkarmıyor. Hasta mı acaba?

• Merhaba kuşu bugün aldım yavru kuş dışkısı kırmızı kahverengi acaba hastalık sebebiyle midir vermiş oldukları mama sebebiyle mi

• quote:

Orijinalden alıntı: smlk

Merhaba kuşu bugün aldım yavru kuş dışkısı kırmızı kahverengi acaba hastalık sebebiyle midir vermiş oldukları mama sebebiyle mi

Hasta kuş.
  • smlk kullanıcısına yanıt
    Bence bir gariplik var. Bu güne kadar kendi kuşumda hiç böyle bir şeye rastlamadım.
  • smlk kullanıcısına yanıt
    Acilen Bir veterinere göstermenizi öneririm.
  • Bende ilk defa gördüm sabaha öldü kuş bende birkaç saat kaldı.petshopa götürdüm bizdeyken iyiydi dedi(klasik)eve giderken kutuda ve evde kafeste sadece bu şekilde kaka yapıyordu dedim.baktım değiştirmeyecek çıktım gittim.böylece Muhabbet kuşu macerama son verdim. Yavru Muhabbet kuşu bi daha da almam.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.