Şimdi Ara

Muhabbet kuşu kafese nasıl sokulur (acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
25.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tutup koy işte, çok sıkmadan
  • Deliği tutturman lazım
  • Benim taktiğim vardı

Omzuma konuyordu.Perdelerin oraya gidiyordum.kaçıcak bir yeri olmuyordu elime alıp kafesine koyuyodum :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: serokut

Benim taktiğim vardı

Omzuma konuyordu.Perdelerin oraya gidiyordum.kaçıcak bir yeri olmuyordu elime alıp kafesine koyuyodum :d
    Haha aynen bu taktik çok işe yarıyor :))) bende öneririm bende öyle sokuyorum
  • Eline bir marul veya salatalık al kandırarak içeri sokmaya çalış.
  • Ahahahahahaa
  • Akşam karanlığı bekle, gündüz uğraşma. Ya kendi acıkıcak kafese gidicek o anda kapatıcan yada üzerine tülbent gibi ince bişey atıcan ama hayvan incinir. Akşam hava kararınca gözleri görmüyor. Lambayı kapat elinle tut koy içeri.
  • Kuşu yeni aldıysan sakın yakalamaya çalışma, senden korkar bir daha alışması çok zor olur. Kafesi eline al, kuş neredeyse oraya git kapağı onun önüne getir o kendisi atlar zaten içeriye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ser Jorah Mormont -- 1 Eylül 2018; 14:42:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drazah

Deliği tutturman lazım
  • kafesine girmeye alışkın değilse birçok kuş gibi incitmeden eline almak dışında çaren yok
  • Kafesin kapısını açık bırak. Su içmek, yem yemek için mutlaka içeri girer.
  • Dururken üzerine tül at kaçamaz hiçbir yere ve alır kafese koyarsın
  • Acıkınca kendi girer ya da sana alışıksa eline konunca kafese sokarsın. Benimki elimden omzuma tırmanırdı girmemek için.
  • kuş dururken üstüne bi tülbent eşarp her neyse onun gibi bir şeyi açıp yavaşça at o hareket edemez zaten üzerine tülbent ya da eşarp düşünce o zaman da elinle hafifce tutarsın
  • Beraber girmen lazım
  • Küçük bir ayna ile kafesine sokabilirsiniz.
  • Biz genelde gece çıkarıyorduk. Işıkları söndür ve dışardan parlak bir ışık gelmemesini sağla başka bir odada ışık görürse oraya doğru uçmaya çalışır. Gözün az biraz karanlığa alışınca al ve kafese bırak.

Gündüz için perde taktiği iyiymiş biraz büyük alınmış veya ele alıştırmadan büyümüş bir kuşa sahipsen yemle yakalamayı deneyebilirsin. Yeme gelince üstünü bir leğen vs ile kapatıp gene dar alanda tutabilirsin. Biz gündüz hiç salmazdık bunu bir arkadaşım yapıyordu. Biraz büyükken almışlar kuşu biraz saldırgan ve ürkekmiş işe yarıyor demişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 1 Eylül 2018; 16:24:19 >
  • Sırf bu yuzden gunduz cıkarmıyorum kuşu. Kendi acıkmadan katiyen girmiyor. Aksam karanlıkta gormuyor tutup koyuyorum hemen.
  • Kafesi kuşa şey yap
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.