Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
490
Cevap
15
Favori
146.588
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Evcil Hayvanlar >> Kuşlar >> Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: odakodak

Bu şekerleri 5 gün önce aldım. Kuşçu maviyi erkek yeşili dişi diyerek verdi. Ben tam emin olamadım. Cinsiyetleri hakkında yorum yapar mısınız. Bir de bunların cinsi nedir. Bu arada çok çok iyi anlaşıyorlar.

yeşil erkek mavi dişi geldi bana daha net degil çünkü küçükler .Cinsi yerli mavi ingilize benziyor.

• Çavuş
    92 Mesaj

Teşekkürler. Yeter ki biri dişi biri erkek olsun, çok da iyi anlaşıyorlar. İnşallah güzel yavruları olacak.
    |
    |
    I am Tony Montana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ramazan ayının ilk günlerinde aldığım kuşu ben evde yokken dikkatsizlik sonucu kaçırmışlar. Bende biraz aradan sonra tekrar bi tane yavru aldım veren kuşçu emin olamadı dişiye benziyor donebilir dedi. Siz ne dersiniz erkektir inşallah.

• Binbaşı
    1221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akcabey

Ramazan ayının ilk günlerinde aldığım kuşu ben evde yokken dikkatsizlik sonucu kaçırmışlar. Bende biraz aradan sonra tekrar bi tane yavru aldım veren kuşçu emin olamadı dişiye benziyor donebilir dedi. Siz ne dersiniz erkektir inşallah.

daha dikkatli olun kuşun evde kaçması ölmesi demek. gözün gibi bakman lazım. dişiye benziyor su an küçük oldgu için dönebilir. 2 aya belli olur
    |
    |

• Er
    2 Mesaj
    Merhaba,

5 yaşındaki muhabbet kuşumun yaklaşık 2 aydır karın bölgesinde bir şişlik var ve bu şişlik hareket etmeye başladı.

2 aydır hiç konuşmuyor, tüylerini kabartıyor ve kuyruğunu aşağıya doğru indiriyor şuan uçmasındada güçlük var.

Veteriner vitaform diye bir antibiotik verdi ve işe yaramadı şimdi ise flagly işe beraber kullanıyorum.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dextroit

Merhaba,

5 yaşındaki muhabbet kuşumun yaklaşık 2 aydır karın bölgesinde bir şişlik var ve bu şişlik hareket etmeye başladı.

2 aydır hiç konuşmuyor, tüylerini kabartıyor ve kuyruğunu aşağıya doğru indiriyor şuan uçmasındada güçlük var.

Veteriner vitaform diye bir antibiotik verdi ve işe yaramadı şimdi ise flagly işe beraber kullanıyorum.

yağlanma olabilir. kuşu salıyonmu uçuyormu ? akciğer enfeksiyonu olabilir nefes almada problemden dolayıda kuyruk belitisi vardır . tüyleri kabartması uyuması hastalık belirtisidir

• Binbaşı
    1667 Mesaj

Kuşun gagasında siyah nokta veya çatlaklar var mı
    |
    |
    dextroit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

quote:

Merhaba,

yağlanma olabilir. kuşu salıyonmu uçuyormu ? akciğer enfeksiyonu olabilir nefes almada problemden dolayıda kuyruk belitisi vardır . tüyleri kabartması uyuması hastalık belirtisidir

Kuşu salmıyorum çok fazla uçmakta zorlanıyor. Gagasında herhangi bir çatlak yok. Yeme içmede sorun yok ancak arada hapşuruyor. Son 1 haftadır dışkısı şişlikten kaynaklı kuyruk bölgesinde birikmeye başladı. Karın bölgesine üflediğimde şişliğin dalgalanarak hareket ettiğini görüyorum.

• Binbaşı
    1221 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Kuşu salmıyorum çok fazla uçmakta zorlanıyor. Gagasında herhangi bir çatlak yok. Yeme içmede sorun yok ancak arada hapşuruyor. Son 1 haftadır dışkısı şişlikten kaynaklı kuyruk bölgesinde birikmeye başladı. Karın bölgesine üflediğimde şişliğin dalgalanarak hareket ettiğini görüyorum.

doktora götürdünmü
    |
    |

• Teğmen
    197 Mesaj
    Bir hafta sonra 4 saat aç bıraktım ve sonuç mecburen elime alıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcabey -- 2 Eylül 2015; 1:03:29 >
    |
    |
    quote:

Bir hafta sonra 4 saat aç bıraktım ve sonuç mecburen elime alıştı.

Muhabbet kuşları yaşlandıkça uçma performanslarında bir sıkıntı olabilir mi? Eğer öyle bir sorun oluyorsa ne yapmak gerekir? (Belki bilginiz vardır diye sormak istedim.)
    |
    |

Güneşin doğuşunu yakalayamazsınız. Yağmuru durduramazsınız. Suları durgunlaştıramazsınız. Havayı temizleyemezsiniz.

Hayatta kalma arzusunu hafifletemezsiniz. Şartlar için pazarlık yapamazsınız. Çağrıyı göz ardı edemezsiniz. Neden isteyesiniz ki?

Doğa evcilleştirilemez. Onu böyle kabul edin!

• Teğmen
    197 Mesaj
    Su ikisi içinde cinsiyet tahmini yazarmisiniz bunları da eve aldim. Yavrulasinlar diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcabey -- 2 Eylül 2015; 1:17:02 >
    |
    |

• Teğmen
    197 Mesaj
    Hazır resim yukleyebiliyorken su ortadaki beyaz da da gözüm kaldı. Kuşçu erkek dedi başka kuscuya resim gösterdim kesinlikle dişi olduğunu söyledi kafam karıştı nedir cinsiyeti duruma gore onu da alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcabey -- 2 Eylül 2015; 1:22:21 >
    quote:

Hazır resim yukleyebiliyorken su ortadaki beyaz da da gözüm kaldı. Kuşçu erkek dedi başka kuscuya resim gösterdim kesinlikle dişi olduğunu söyledi kafam karıştı nedir cinsiyeti duruma gore onu da alabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Muhabbet kuşları yaşlandıkça uçma performanslarında bir sıkıntı olabilir mi? Eğer öyle bir sorun oluyorsa ne yapmak gerekir? (Belki bilginiz vardır diye sormak istedim.)

Yaşlandıkca kondisyon eksiklgiden dolayı uçmada problem olabilir.Her gün kuşunu salıyorsun problem olmaz 2 tur yapıyorsa 1 tur yapar yinede uçar.

@Akçabey

yeşil oaln erkek mavi olan dişi olarak gördüm degisebilir büyüdükce.

Resimdeki beyazda dişi geldi bana zaten o yanındakiler erkek o dişi kısa boylu oldugu için kalığsız oldugu için anlasılıyor bundanda
    |
    |

• Binbaşı
    1476 Mesaj
    Sagdaki sari 9-10 aylik dismi erkekmi bilemedim yardimci olursaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbuyuk -- 6 Eylül 2015; 0:53:32 >

• Binbaşı
    1221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuk

Çok riskli döneminde. 1-2 aya belli olacaktır yaşı.Davranışı nasıl ? az ötüyorsa az konusuyorsa erkeğe göre daha kötü uçuyorsa dişidir.Su an %55 dişi %45 erkek bandında.

• Çavuş
    75 Mesaj
    quote:

%99,9 dişi
    |
    |

• Binbaşı
    1476 Mesaj
    quote:

quote:

Çok riskli döneminde. 1-2 aya belli olacaktır yaşı.Davranışı nasıl ? az ötüyorsa az konusuyorsa erkeğe göre daha kötü uçuyorsa dişidir.Su an %55 dişi %45 erkek bandında.

Merhaba

Ucusu cok hareketli konusuyor bile babacik cicikus askim kos kos kelimelerini bir ayda ogrendi kuscuda

Es secimi icin gittik disilere ayagini atiyordu yem vermek istiyordu ama yavru oldugu icin anne ariyor zannettik

Durum bu biraz daha bekliyelim dediginiz gibi tesekkur ederim sagolun

Saygilarimla

Mesut buyuk
    |
    |

• Onbaşı
    33 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Persistent41

s.a arkadaşalar mavi olan erkek kuş yaklaşık iki yıldır bende dünde yanına beyaz dişiyi aldım petshopcu 1.5 yaşında filan dedi ama dünden beri kavga ediyorlar dişi kuş erkeği yanına yaklaştırmıyor ilk aldığım dakikalarda güzel karşıladı öpüştüler filan ama bida yok hep kavga sizce eş olurlarmı yoksa daha 1. gün için erken mi cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşşekürler

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam muhabbet kuşumun gagasının yanında et beni diye nitelendirdiğimiz ona benzer resimde ki gibi bir kabarıklık oluştu acaba bu mantar mıdır çiçek midir yoksa et benı mıdır tam bılgıye sahıp degılım bana yardımcı olabılır mısınız acaba ?

|
    |

• Bu kusu teyzeme komsusu hediye etmis. Suan bende emanet bir sureligine merak ediyorum yasi ve cinsiyeti nedir bir turlu anlayamadim.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
192.168.1.1
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,351
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.