Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
23
Favori
221.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

hocam benim oğlan kaç aylık acaba :) birde ben konuşturmak istiyorum ve konusturana kadar yanına eş almak istemiyorum kaç yasına kadar eşsiz dayanabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

hocam benim oğlan kaç aylık acaba :) birde ben konuşturmak istiyorum ve konusturana kadar yanına eş almak istemiyorum kaç yasına kadar eşsiz dayanabilir :)

7-8 aylık gibi geldi dahada küçük olabilir.Tam burnu kızısmamaıs yani.Mavide tam masmavi olacak kızıstıgında bir eş alman lazım yani 2-3 ay sonra hemde kuş için gereklidir bir eş çünkü kuş yalnız başına insanların oyuncağı niye olsun onunda hayatı olmalı bencil olmamak lazım yani.Biz insanlarla kuşlar kuşlar ile arkadaşlık yapsın.

Sabah 6 da kalkıyor tek başına canı sıkılıyordur kuşun yani cinsinden olsa iyi olur 2-3 ay sonra mutlaka al.

• Oğluma geçen ay erkek yavru diye maviyi aldık, mavi olmasına rağmen "Pamuk" adını koydu oglan. Az önce yazlikta sesine başka kuş karşılık verdi, evden kaçmış anlaşılan, bizden kaçmadı, yakaladik. Anlaştılar, şimdilik kavga etmiyorlar. Acaba ikisi de erkek mi? Bana erkek gibi geldi ama pek anlamam, forumdaki bilgilere göre dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimerol

Oğluma geçen ay erkek yavru diye maviyi aldık, mavi olmasına rağmen "Pamuk" adını koydu oglan. Az önce yazlikta sesine başka kuş karşılık verdi, evden kaçmış anlaşılan, bizden kaçmadı, yakaladik. Anlaştılar, şimdilik kavga etmiyorlar. Acaba ikisi de erkek mi? Bana erkek gibi geldi ama pek anlamam, forumdaki bilgilere göre dedim.

Hangisi kaçan kuş ? iyi yakalamıssınız yoksa ölürdü. Bir dahada sahibine vermeyin sorumsuz olmasın gerek yok yani kalsın sizde.

Mavi olan erkek.Beyaz olan daha net degil 2-3 aya net olur.Aynı tip aynı özellikte tüy yapısı vs aynı kuşum var oda dişi.Beyaz siyah tüyü var orada aynısı :). İnsallah senin kuşta dişi olur bir erkek bir dişi anlassınlar .Dişiye dönebilir burun rengi şu an pembe.

Beyaz olan kuşta tatlımıs baya nasıl kaçtısa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 22 Temmuz 2015; 16:01:46 >

• Teşekkürler hocam. Bugün gelen misafir beyaz olan. Balkonda otururken kafes de yanimizdaydi, karşılıklı ötmeye başladılar, baktık bahçedeki zeytin ağacına konmuş cevap veriyor bizimkine.
    Bizimki yabani hala,üstüne gitmiyoruz fazla, arada saliyoruz ama hala kaçıyor bizden, tam da ucamiyor, tavuk misali pırr diyip yakın bir yere yapışıyor. Beyaz daha alışık gibi, baya da uçuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimerol

Teşekkürler hocam. Bugün gelen misafir beyaz olan. Balkonda otururken kafes de yanimizdaydi, karşılıklı ötmeye başladılar, baktık bahçedeki zeytin ağacına konmuş cevap veriyor bizimkine.
    Bizimki yabani hala,üstüne gitmiyoruz fazla, arada saliyoruz ama hala kaçıyor bizden, tam da ucamiyor, tavuk misali pırr diyip yakın bir yere yapışıyor. Beyaz daha alışık gibi, baya da uçuyor.

kaçıp gelen zaten profosyonel uçucu.Muhabbet kuşları dışarıda uçamazlar kondisyonu yetmez kargalara yem olur hemde.2 kuşuda salın dikkat edin kaçmasınlar.Salmak alışması için iyi bir şeydir
  • Hocam muhabbet kuşum hasta ishal veterinere götürdüm enfeksiyon dedi damla verdi ama kuşum 1 gündür bişey yerken görmüyorum suyuunu içtiğini bile Allah bilir yemine aspur karıştırdım tüm gün dinlendi kafesin tabanına bakıyorum hiç kırık yem yok çok sevdiğim bir kuş benimle 3 yıldır yaşıyor bundan önce ölen kuşlarımada tedaviyi uygularken ölmüştü bu sefer eli kolu bağlı kalmak istemiyorum yapabiliceğim bir şey varsa söyleyin

@I am Tony Montana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voltelos -- 23 Temmuz 2015; 3:52:35 >

• Voltelos V kullanıcısına yanıt
    sadece ishalsa hafif türk kahvesi suyunu katın ertesi gün yıkayın.Yani türk kahvesi ishali kesiyor.Yem içinde kraker vs mi veriyorsun ishal yapan odur o ilk resimdeki yemler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

sadece ishalsa hafif türk kahvesi suyunu katın ertesi gün yıkayın.Yani türk kahvesi ishali kesiyor.Yem içinde kraker vs mi veriyorsun ishal yapan odur o ilk resimdeki yemler ?

Eski bi foto o şu an 1 günü geçti bir şey yemedi şırınga ile beslemeyi yapaibliceğimi sanmıyorum bunu bi veteriner yada bi kuşcuya yaptırabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voltelos

quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Eski bi foto o şu an 1 günü geçti bir şey yemedi şırınga ile beslemeyi yapaibliceğimi sanmıyorum bunu bi veteriner yada bi kuşcuya yaptırabilirmiyim ?

veteriner yaparda şırınga ile beslenmez yetiskin kuş yani zorlanıyordur kendisi yesin
  • merhaba, benim dişi kuşum 1 haftadır tek gözünü açamıyor, sadece korkuttuğumda felan açıyor sonra hemen kapıyor, göz kapağı kızarık ve sürekli gözünü kaşıyor. eczaneden alabileceğim bir göz damlası ismi önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN

merhaba, benim dişi kuşum 1 haftadır tek gözünü açamıyor, sadece korkuttuğumda felan açıyor sonra hemen kapıyor, göz kapağı kızarık ve sürekli gözünü kaşıyor. eczaneden alabileceğim bir göz damlası ismi önerir misiniz ?

doktora götür. terramaycin göz merhemi var ama doktora sormadan kullanma
  • Merhaba
    Kuşlarım yavruladı ve fotoğrafta gördüğünüzü bir arkadaşıma vereceğim. Bu kuş yaklaşık olarak 35 günlük ve bugün ayrıldı annesinden. Cinsiyeti bir de türünü paylaşabilir misiniz?

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

@I am Tony Montana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemyy -- 15 Ağustos 2015; 20:23:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemyy

Merhaba
    Kuşlarım yavruladı ve fotoğrafta gördüğünüzü bir arkadaşıma vereceğim. Bu kuş yaklaşık olarak 35 günlük ve bugün ayrıldı annesinden. Cinsiyeti bir de türünü paylaşabilir misiniz?

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

@I am Tony Montana

erkek gibi geldi degisir ama erkeğe yatkın

• çok teşekkürler, babası büyük yeşil bir kuştu cinsi yerli mi yoksa ingiliz mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemyy

çok teşekkürler, babası büyük yeşil bir kuştu cinsi yerli mi yoksa ingiliz mi sizce?

yerli degil.Yerli olsa arkaları vs siyahlar zor olur.İngiliz kuşu
  • Kuş yeni yemlikten inmiş annesi ağzına kusuyordu henüz uçamıyor ama iri ben İngiliz diye tahmin ettim. Cinsiyet ve cinsini söyleyebilecek var mı arkadaşlar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Kuş yeni yemlikten inmiş annesi ağzına kusuyordu henüz uçamıyor ama iri ben İngiliz diye tahmin ettim. Cinsiyet ve cinsini söyleyebilecek var mı arkadaşlar ?

erkeğe yatkın ingilize benziyor kalıplı baya güçlü.Erkek olması %70 dir dişiler böyle kalıplı pek olmuyor.Tabi daha erken 3-4 ay geçsin burunda degisiklik oluyor

• Bu şekerleri 5 gün önce aldım. Kuşçu maviyi erkek yeşili dişi diyerek verdi. Ben tam emin olamadım. Cinsiyetleri hakkında yorum yapar mısınız. Bir de bunların cinsi nedir. Bu arada çok çok iyi anlaşıyorlar.
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.