Şimdi Ara

Muhabbet kuşu almayın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
12.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isimyoqq

quote:

Orijinalden alıntı: .GalataSaray.

Muhabbet kuşu almayın

Arkadaşlar bu kuşlar ''evcilleşebilen'' vahşi hayvanlar.Bu kuşlar özgürce doğal ortamlarında olmalı kafes ardında değil.Ne bir köpek ne bir kedi bu hayvan.Kedi ve köpek doğal olarak evcil denebilecek hayvanlar.Fakat bu kuşlar öyle değil.Ben bir kez aldım pişmanım keşke almasaydım.Kuş bir kere ele gelmeyi istemiyor.Dokunduğun zaman rahatsız oluyor,yanından geçerken irkiliyor.Bir köpeği veya kediyi sevmeye başladığında sevinirken bu hayvanlar uzun uzun uğraşlarla o seviyeye gelebiliyor.Ayrıca çok kişilikli ve gururlu hayvanlar bu da vahşi olduğunun göstergesi.Gözünüzün önüne kafese konmuş vahşi bir sincabı yada dağ kedisini getirin.Aynı belirtiler görülecektir velakin uzun uğraşlar neticesinde alışabilecektir zannedersem.Kendini elletmiyor,avuca gelmiyor ancak çok büyük uğraşlar neticesinde...Aynı diğer vahşi türler gibi.Bu kuşların doğal ortamlarında olmaları gerek parmak üstünde,kafada,omuzda ,parmaklıklar ardında değil...Bunu iyi farkettim.Şuan bendede bu kuştan var fakat bir daha almamaya karar verdim.Bir haftadır kuşla saatlerce ilgileniyorum.Bu gün ilk kez sevgimi ayarlayamadım biraz mıncıkladım hayvanı baya korktu yapmamalıydım.

eğer biz hayvanları beslemezsek açlıktan yada susuzluktan ölebilirler.yani bizim onlara onlarında bize ihtiyacı var.

+21345312 almassak Allah bilir petshopta ne şartlarda kalacaklar

• quote:

Muhabbet kuşu almayın

Arkadaşlar bu kuşlar ''evcilleşebilen'' vahşi hayvanlar.Bu kuşlar özgürce doğal ortamlarında olmalı kafes ardında değil.Ne bir köpek ne bir kedi bu hayvan.Kedi ve köpek doğal olarak evcil denebilecek hayvanlar.Fakat bu kuşlar öyle değil.Ben bir kez aldım pişmanım keşke almasaydım.Kuş bir kere ele gelmeyi istemiyor.Dokunduğun zaman rahatsız oluyor,yanından geçerken irkiliyor.Bir köpeği veya kediyi sevmeye başladığında sevinirken bu hayvanlar uzun uzun uğraşlarla o seviyeye gelebiliyor.Ayrıca çok kişilikli ve gururlu hayvanlar bu da vahşi olduğunun göstergesi.Gözünüzün önüne kafese konmuş vahşi bir sincabı yada dağ kedisini getirin.Aynı belirtiler görülecektir velakin uzun uğraşlar neticesinde alışabilecektir zannedersem.Kendini elletmiyor,avuca gelmiyor ancak çok büyük uğraşlar neticesinde...Aynı diğer vahşi türler gibi.Bu kuşların doğal ortamlarında olmaları gerek parmak üstünde,kafada,omuzda ,parmaklıklar ardında değil...Bunu iyi farkettim.Şuan bendede bu kuştan var fakat bir daha almamaya karar verdim.Bir haftadır kuşla saatlerce ilgileniyorum.Bu gün ilk kez sevgimi ayarlayamadım biraz mıncıkladım hayvanı baya korktu yapmamalıydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 28 Ağustos 2012; 16:23:14 >

• Doğaya bıraktığımızda hangisi kendilerine bizim onlara baktığımız gibi bakabilir ? Onlar kendilerini nasıl koruyabilir ? Belki bıraktığımızda açlıktan ölecek ?
  • 13 senedir aynı kuşu besliyoruz ve hala ısırıyor... Babam zamanında hobi olarak 40-45 Tane muhabbet kuşunu 1 odada beslemiş ve hepsi sofraya gelir , konuşur ve sıcak kanlıymış. Bi bizim bu dedeyi evcilleştiremedik 99'da Konya'dan , lstanbul'a gelirken getirdik.Kuzenim hediye etmişti.
  • Niye böyle salak salak konular açıyonuz biz almasakda mağazalarda tıkılı kalıyor lar.
  • Kedi ve köpeklerde durum bir parça daha farklı. onları eziyet etmeden de yanımızda tutabiliyoruz. onlar zaten bizden ayrılmak istemiyor. onları gezdiriyoruz serbest bırakıyoruz, o hayvanlar kaçmak istedikleri yerlerde her fırsatı deniyorlar zaten. ama kuşlar böyle değil. hayvanları seviyorum diyip kuş alamazsın, alıp onu kafese tıkamazsın. ne yazık ki ailem kardeşime kuş aldı ve yazık hayvan kapısını gagalıyor açmaya çalışıyor.

En basitinden şöyle anlatayım; sanmıyorum ki şu dünyada bir Allahın kulu olsun da hayatı boyunca hiç uçmayı düşlemesin. Ya resmen bu hayvanlar için "kuşlar gibi özgür olmak" diye bir tabir var! Keşke insanlar bilinçlenebilse ve petshoplara yüz çevirebilse.
  • alın bunu alın
  • 17 yıl oldu kuşumu aldığım. Öyle bir kanı olmasa gerek..
  • hiç almadım ama ilerde almayı düşünüyorum
  • Sen niye aldın o zaman? Birkaç kuş daha al dogaya sal cok istiyorsan.Sürü olurlar.Bu kuslar dışarıda yaşayamazlar.Hep kafeste tutmakla evcilleşme de olmaz tabi.Gezsin evde kuş ki benim kuşum icin önemli olay sey kemirmek.Dısarı çıkarınca da kemiriyor iceride de.Yani kafeste olmak kesinlikle istemiyor.Çıkarinca susuyor o zamanda bisey yapmıyor.Bu yüzden kuşuma kötülük yaptıgıma inanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bugun iki tane muhabbet kuşu aldım kafesle falan yavrular ama birinin sağ ayağnın bazı parmaklarında tırnak yok onemli bir şey mi
  • yav hehe
  • Kardeşim Muhabbet kuşları ilk geldiklerinde ısırlar ele gelmezler korkarlar onları alıştırsan Sevgi Alıştırmasan da onlar yine mutlulardır Ama onun yanına eş alırsan daha mutlu olurlar doğadan tutanlar tabi sevinçli olmaz kafese alışmamılardır Bide sen alıştırmayı bilmiyosan sende sorun mutlu olmazlar deme :)
  • ben muhabet kusu aldim yuvalıga talaş koydum bişe olurmu sankı yıyorlar @.GalataSaray.
  • quote:

Muhabbet kuşu almayın

benim evimin bir odasında tam 50 tane muhabbet kuşum var ve odaya girdiğimde hepsi üstüne konuyor , hayvanlardan anlamak ve onlara ilgi göstermek lazım , sanki kendi çoçuğunu sever gibi ilgilen olay biter... onlar emin olan bu duyguyu en iyi gören ve hisseden karşılık veren sıcak kanlı hayvanlardır..

Saygılar...

• Kuşun bir kere yetiştirilme tarzına bağlı. Bizim ki bize yavru iken geldi, geldiğinde hasta küçük bir bebekti sürekli elimizdeydi, kendisi gelmek istiyordu yani elimize. Hatta iyileşip 2 - 3 aylıkken abimle birbirimize fırlatıyorduk, çok eğlendiğini düşünüyorum hayvan kendisi gelip elimize giriyordu tabi büyüdükçe ve bu hareketin zararlı olabileceğini düşündüğümüz zaman yapmayı bıraktık. şimdi 2 yaşında zaman zaman geliyor elimize seviyoruz, daha doğrusu her gün kafesinden dışarı çıkarmadan önce seviyoruz, sonra öpücük verdirttirip dışarı bırakıyoruz. Çok bağlandık birbirimize yavrusu olmadan ölürse gerçekten çok üzülürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brad Pitt

Kuşun bir kere yetiştirilme tarzına bağlı. Bizim ki bize yavru iken geldi, geldiğinde hasta küçük bir bebekti sürekli elimizdeydi, kendisi gelmek istiyordu yani elimize. Hatta iyileşip 2 - 3 aylıkken abimle birbirimize fırlatıyorduk, çok eğlendiğini düşünüyorum hayvan kendisi gelip elimize giriyordu tabi büyüdükçe ve bu hareketin zararlı olabileceğini düşündüğümüz zaman yapmayı bıraktık. şimdi 2 yaşında zaman zaman geliyor elimize seviyoruz, daha doğrusu her gün kafesinden dışarı çıkarmadan önce seviyoruz, sonra öpücük verdirttirip dışarı bırakıyoruz. Çok bağlandık birbirimize yavrusu olmadan ölürse gerçekten çok üzülürüm

Bazen öyle zamanlar geliyor ki anne ve baba yavruya bakamıyor , hastalanıyor veya ölüyor :( , işte burada iş başa düşüyor , şırınga ile kuşu günde iki kere besleme görevi sana kalıyor , kuşun annesi babası sen oluyorsun , işte bu olayları yaşayıp , bebek gibi baktığın kuşun 6-7 sene sonra ölünce insanı gerçekten çok üzüyor , 10 yaşına kadar yaşattım sonra yaşlılıktan öldü , ve anlattığım gibi şırınga ile bakmıştım yavruyken...

• Senin açından haklısın çünkü bende boyle dusunuyordum ilkte ama insan alinca cok seviyor.ve bu hayvanlar eğitilebilirler yani her iki tarafa da hak veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Graypast

Asıl onlar bizle mutlu oluyorlar

Ama mantikli düşün sen aile nin yanında mı mutlu oluyorsun yoksa başkalarının yaninda mi?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.