Şimdi Ara

Muayenesi Olan Araca Muayenesi Yok Cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

13 şubat akşamı 23:44 de çevirmeye girdim. Polis aracımın plakasını tablete yazdığında tüm araç bilgilerim çıktı fakat üstte kırmızı yazı ile araç genel muayenesi yoktur diye uyarı çıktı ve muayenesi olmadığı için ceza yazdı 7 günde süre verdi. Aracın muayenesi olduğunu biliyorum çünkü 2014 mart çıkışlı doğal olarak ilk muayene 2017 martta sonraki 2019 martta oluyor. Ruhsatta kağıdını bulamadım koymamışım. Daha sonra akşam eve geldim ve muayene kağıdını buldum. Mart değil hatta Mayısa kadar muayenesi geçerlidir diye kocaman yazıyor. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor ? Bir arkadaşım araç ruhsat, ceza makbuzu ve muayene kağıdı ile trafik şubeye dilekçe yaz mail at hallederler dedi ama birde bilginiz varsa sizden tavsiye rica ediyorum.

• Önce belgelerle trafik şubede şansınızı deneyin, basit bir işlem olduğu için düzeltebilirler. Düzeltmezseler mahkemeye itiraz dilekçesi verilecek, trafik şube yönlendirir.
  • aracın muayenesi varsa aslında sistemde gözükmesi gerekiyordu. mesela e-devlet'ten kontrol edin orada da görebilirsiniz. eğer orada da yoksa tüvtürk'ün işgüzarlığıdır. şikayet edin. sisteme işletin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

aracın muayenesi varsa aslında sistemde gözükmesi gerekiyordu. mesela e-devlet'ten kontrol edin orada da görebilirsiniz. eğer orada da yoksa tüvtürk'ün işgüzarlığıdır. şikayet edin. sisteme işletin.
    e-devletten nasıl bakılıyor bulamadım bir türlü
  • quqil kullanıcısına yanıt
    arama çubuğuna araç muayene sorgulama yazın. üzerinize olan aracın muayene bilgilerini, hatta eksoz gazı emisyon bilgilerini bile görebiliyorsunuz
  • Nereden dürteceklerini şaşırdılar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı durum benim başıma geldi. Aracın trafiğe çıktığı tarih önemli değil ruhsatta yazan tarih önemli. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Targaryen

Aynı durum benim başıma geldi. Aracın trafiğe çıktığı tarih önemli değil ruhsatta yazan tarih önemli. Geçmiş olsun.
    Aracın trafiğe çıkışı ile ne alakası var konunun? Adam 2017 mart-nisan döneminde muayene yaptırmış zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.