Şimdi Ara

mtv ödenmezse ne olur ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
25.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratt45

elektronik haciz gelir. diyelim bankada 50.000 tl paran var. 1000 tl de mtv borcun var. malesef vergi dairesi 50.000 tl'nin 1.000 tl sine değil de hepsine haciz koyuyor...

ama hesabından parayı kesince e-haciz kalkıyor diye biliyorum. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac3560

quote:

elektronik haciz gelir. diyelim bankada 50.000 tl paran var. 1000 tl de mtv borcun var. malesef vergi dairesi 50.000 tl'nin 1.000 tl sine değil de hepsine haciz koyuyor...

benim hesabıma e haciz uygulandı. hatta borsada 3-5 kuruş vardı ona bile haciz gelmiş. alım satım bile yapamadım.

haciz ise kendiliğinden kalkmıyor. gidiyorsun borcunu yatırıyorsun, haciz koyan vergi dairesini arıyorsun ertesi gün haciz kalkıyor. yani kendi kendine kesme olayı yok malesef. keşke öyle olsa.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mac3560

quote:

benim hesabıma e haciz uygulandı. hatta borsada 3-5 kuruş vardı ona bile haciz gelmiş. alım satım bile yapamadım.

haciz ise kendiliğinden kalkmıyor. gidiyorsun borcunu yatırıyorsun, haciz koyan vergi dairesini arıyorsun ertesi gün haciz kalkıyor. yani kendi kendine kesme olayı yok malesef. keşke öyle olsa.

Benim hesabimdan otomatik cekilmisti yegenim icin actigim bi hesap vardi kendi adima vicdansizlar oradan direk cekmislerdi ama sonradan da e haciz kalkmisti kontrol da etmistim cunku kalkip kalkmadigini. . Olay da mtv yi odemememden olmustu belki de durumdan duruma degisiyordum otomatik cekip cekmeme durumu .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    2002 yılında satışını noter huzurunda yaptığımız aracın, MTV vergileri ödenmemiş olup alan kişi ruhsatı da kendi üzerine almadığından ödeme bildirimleri bize geldi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bize arabayı kayıp ilan etmemizi söylediler. Hurdaya çıkartın diyen de oldu. Ne yapmamız gerekir. Bu hafta içinde borçların ödenmesi gerekiyor.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Satarken bizim gibi faiziyle birlikte 5 milyar lira ödersin. en az 10 senedir ödenmeyen MTV için ödediğimiz tutar bu.
  • Mtv ödemeyelim, muayeneye sokmayalım, zorunlu trafiği yaptırmayalım başka
  • Biz borçsuz harçsız 12 sene evvel sattık arabayı. Alan adamı da bulamıyoruz. Kullanmadığımız arabanın vergisini ödemek de istemiyoruz. Hadi ödedin bundan sonra ne olacak? Trafik şubeden arabayı kayıp verin dendi. Durum bayağı karışık :(
  • miyo kullanıcısına yanıt
    Noter satışından kastınız, Aracın devrini vermek ise; Elinizdeki noter satışı belgesi ile vergi dairesine gidip üzerinizden düşürtün.
    Alan şahısın üzerine geçecektir. Eskiden bazı durumlar oluşmasın diye bu düşürme işini gidip halletmek gerekirdi. Diye hayırlıyorum.

Eğer noterden devrini yaptıysanız, ruhsatın değişip değişmemesi sizi pek bağlamaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyo

Merhaba,
    2002 yılında satışını noter huzurunda yaptığımız aracın, MTV vergileri ödenmemiş olup alan kişi ruhsatı da kendi üzerine almadığından ödeme bildirimleri bize geldi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bize arabayı kayıp ilan etmemizi söylediler. Hurdaya çıkartın diyen de oldu. Ne yapmamız gerekir. Bu hafta içinde borçların ödenmesi gerekiyor.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üzgünüm ama önce borcu ödeyeceksiniz. Sonra kayıp veya çalıntı ihbarında bulunacaksınız. Nasıl kayıo olduğunu veya çalındığını anlatan bir hikaye uydurmanız da gerekecek. Buna ifade deniyor. Sonra uzun bir süreç başlıyor. Tanıdık polis bulursanız süreci daha kısa tutabilirsiniz.

Borç ödenmeden bu dediklerimin hiç biri olmuyor.

• Direk banka hesabından haciz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyelim ki 6 ay yatırmadık ve polis çevirmesine girdik, şu ellerindeki cihazdan duruma bakıp da aracı bağlama kararı verebilirler mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun yıllar araç satılmayacaksa ve muayeneye sokmayacaksan bir şey olmaz. Ama yıllar sonra kravatlı kel bi memur kapıyı çalıp merhaba maliyeden geliyoruz diyerek ansızın eve dalabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyo

Biz borçsuz harçsız 12 sene evvel sattık arabayı. Alan adamı da bulamıyoruz. Kullanmadığımız arabanın vergisini ödemek de istemiyoruz. Hadi ödedin bundan sonra ne olacak? Trafik şubeden arabayı kayıp verin dendi. Durum bayağı karışık :(

Çalıntı vermek sorunu ötelemek olur, aracı bulabiliyorsanız bulun ve plakalarını çaktırmadan sökün ve hurdaya ayırın... Eğer çalıntı kaydı verirseniz ve karşı taraf cevval bir avukat bulursa bu durum size daha kötü sonuçlarla dönebilir...

Elinde noter satış senedi varsa bununla birlikte avukata danışın derim, diğer seçenekler mantıklı değil.

Uzun ve uğraştırıcı bir süreç seni bekliyor.
  • devletin eli artık sürekli cebinizde maalesef
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Evet polis de aynı şeyi söyledi. Araba 20 yaşın üstünde zaten kaydı da silinecekmiş. En az uğraşıracak yol bu dediler. Noter kağıtlarını da ailem bulamıyor zaten.
    Arabayı bulma gibi bir imkanımız yok daha adamı bulamıyoruz.
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.
  • af af af ama neye af gelıyor vatandasın haberı yok ,af sadece faıze gelır yanı anapara her zaman ödenır ustunede ufak bır faız ısler 3000 tl borcun varsa anaparası 2000 ıse 2250 öder sadece sevındınle kalırsın,ödeyen her zaman karlıdır arkads ödemeyense affı bekler duru ne muayene yaptırabılır ne de rahat hareket edebılır,sanırkı af gelecek butun dertler bıtecek
  • sadece faize gelse de kardasiniz. %10 enflasyondan 3 yil %30 anapara erimesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 5 Ocak 2014; 6:24:40 >
  • Benim arabanın vergisi 49,5 lira. 1 aydır sallıyorum. Yaza kadar ödemezsen ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Benim arabanın vergisi 49,5 lira. 1 aydır sallıyorum. Yaza kadar ödemezsen ne olur?

yanlış bilmiyorsam aylık %5 faiz işliyor yani 6 ay ödemezsen %30 faiz işler o da 15 lira gibi bir rakama tekabül eder toplam ödeyeceğiniz rakam 65 lira olur.
  • CeLLaT_1905 kullanıcısına yanıt
    Az önce baktım 1 lira eklenmiş bile :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.