Şimdi Ara

MSSQL veri eşleştirme işlemi(il-ilçe)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bir problemle karşılaştım yardım ederseniz çok sevinirim.
    Benim il ve ilçeleri tuttuğum bir tablom var.Burada il kodu ilçe kodu, il adı, ilçe adı var. Örneğin Ankara 06, Yenimahalle 1234 kodu ile tutuluyor.
    Bu bilgiler ve başka verilerin de olduğu bir dosyayı başka firmaya göndereceğim.
    Sorunum şu bu kodlar kuruma özel oluşturulmuş.Göndereceğim firmanın ilçe kodları farklı. Bu yüzden onlar kodlarını gönderdi bana. Onlara uyumlu bir şekilde göndermem gerekiyor.
    Buna göre
    En kolay şekilde eşleştirme tablosu nasıl yapabilirim?
    Örneğin il adı ,ilçe adı ,bizimkurumilcekod, gonderilecekkurumilcekod,... gibi birşekilde olması gerekiyor.
    Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Il isimleri unique olsa bile ilce isimleri unique olmayacak. Bu sebeple bir script yazip ilce ismine gore verileri cekip yeni tabloya gonderecegin firmanin id'sine gore yeniden insert etmek gerekli. Unique olmadigi durumlarda da, yani select * from hede where ilceadi = "hodo" yazdigin query 1 den fazla sonuc donuyorsa bunu tek tek elle girmen gerekiyor.

Ayrica gonderecegin sirkette zaten varsa bu datalar, neden yeniden gondermen gerektigini de tam anlayamadim. Onlarda olmayanlari gondermek niyetindesindir herhalde diye dusunuyorum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi ilçeden ne kadar malzeme geldi onu gönderiyorum servislerine. İlçe kodu bendeki giderse o tarafta bir anlam ifade etmiyor. İlçe adı gitmiyor sadece kodlar gidiyor.

O yüzden benim tarafta bir dönüştürme yapmam şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • primary ve foreign key olarak plaka kodları ile adamların kodlarını gruplamalısın benim anladığım. Tam anlayamadım ama
  • o kadar olaya gerek yok. id primary yap, ilçelerin içine sehir_id diye ekle. daha sonra illerine göre datareader ile çek. comboboxedit ile yapmanı şiddetle tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.