Şimdi Ara

MSSQL SERVER 2008 HİÇBİR ŞEY YAPILMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sql Server 2008 sıkıntısız çalışıyordu sonra veritabanının adını değiştirdim her şeyi bozuldu hiç işlem yapmıyor yeni veritabanı açmıyor, olan veritabanını silmiyor yeni tablo açmıyor kodlada denedim olmuyor anlam veremedim sadece veritabanı adını değiştirdim
    repair yaptım düzeldemi upgrade yaptım düzelmedi içinde önemli verilerim var kurtarmam lazım dışarıya veritabanının script'ini oluşturmaya çalışıyorum hata veriyor. veritabanını Detach yapıyorum Hata veriyor çözemedim bir türlü başka veri tabanını atach yapmaya çalışıyorum hata veriyor ve bunlar sadece bir veritabanı adı değiştirdim diye oldu birde önemli olan bir veri tabanı şöyle görünüyor hepsinin yanında artı var onda yok

Veritabanını Silmeye Çalıştığımda bu hatayı Veriyor

Yeni Veritabanı Oluşturmaya Çalıştığımda Bu hatayı veriyor

Detach Yapmaya Çelıştığımda Bu hatayı Veriyor

bu hataları nasıl giderebilirim

• NOT: MS SQL 8 yıldır kullanmıyorum. MySQL kullanıyorum.

vt adını o şekilde değiştirmek MySQL 'de izin verilmeyen işlemdir ve belli bir prosedürü vardır:

Önce vt'yi dump komutu ile yedeğini alıyorsun, sonra siliyorsun, sonra yeni isimde içeriği boş vt oluşturuyorsun ve yine dump komutu ile o yeni isimdeki vt nin içini dolduruyorsun.

Yani MySQL 'de vt adını değiştirmek Windows Gezgininde bir dosya adını değiştirir gibi yapılamıyor. Ancak bu prosedürü uygulayınca da sorunsuz yapılıyor.

MSSQL vt adını deiştirme açısından MySQL ile aynı şekilde izin vermiyor olmalı o yüzden sen ad değişikliği haricinde başka şekilde de bozmuşsun gibi görünüo.

Başta dediğim gibi 8 yıldır MSSQL kullanmıom, o yüzden tek tavsiyem şu kelimelerle Google da bi şansını denemen:

MSSQL recover corrupted database

MSSQL database corrupted while renaming

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Veritabanı dosyalarının tutulduğu yer belli. Ben 2016 kullanıyorum ona göre: C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA
    Buradaki veritabanı dosyalarını kopyalayıp başka bir pc'deki sunucuda attach yapmayı deneyebilirsiniz. Not: log dosyası ile beraber kopyalayınız.
    Ancak SQL Server çalışırken kopyalamanıza izin vermez. SQL server hizmetini durdurarak, yada cd veya USB üzerinden harici bir işletim sistemi ile açarak kopyalamayı deneyebilirsiniz.

Denemek değil mi: Vertabanı dosyasının adını belirttiğim klasörden elle eski haline getirmeyi deneyebilirsiniz. Tabi yine hizmeti durdururak.
    Not: veritabanı adının rakamla başlaması sıkıntı sebebi olabilir mi bilmiyorum.
  • Hocam hicbirsey yapilmiyor yedek alma silme yeni vt olusturma hepsinde hata veriyo bunlari kodlarlada denedim ondada hata verdi tablolari filan gorebiliyorum ama iceriklerine bakamiyorum ancak sql kodu yaziyorum select * from oyle verileri gorebiliyorum

• hyrgul H kullanıcısına yanıt
    Hocam oyle yapacagiz ozaman eyvallah yardiminiz icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.