Şimdi Ara

MSN 9.0 'Windows Live Communications Platform' Hatasi Alanlar Cozumu!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
116
Cevap
0
Favori
137.190
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> Sosyal Medya ve Mesajlaşma >> Mesajlaşma Uygulamaları (Skype,Hangouts vb.) >> MSN 9.0 'Windows Live Communications Platform' Hatasi Alanlar Cozumu!!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1490 Mesaj
    |
    |

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Teğmen
    152 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LiesOfFear

beyler tam çözümü yazıyorum

Delete the file: C: \ Program Files \ Windows Live \ Contacts \ wldlog.dll

Binbaşım tebrikler :) gayet güzel çalışıyor :)

combofix e gelince ayda bir kullanmanızı tavsiye ediyorum yanlız vista da sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştrın aksi halde çalışmıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSNV -- 2 Ocak 2010; 18:01:00 >
    |
    |
    Ne bu asabiyet

Arkadaşım verdiğin link kırık. Yeni link ekler misin?

quote:

Orijinalden alıntı: Çöl Tilkisi

|
    |
    olmuyor. olmuyor. sonunda 7.x i yükletti bana
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kupers

kardeşim kurdum gayet başarılı hata yok şimdilik kullanıyorum ama sane diyecegim bu programın trojen yada bılgısayardakı bılgılerı almaz değilmi bazen internet bankacılıgı kullanılıyor bu bılgısayardan ozel bilgiler var
    yani virus yada bu tur bılgı kaybı olmaz degılmı.

Kesinlikle bendede işe yaradı ...

Teşekkürler.
    |
    |
    Sanırım bu sorunu olan kişilerin ekran kartı gforce Nvidia.. format attıktan sonra Nvidia nın gereksiz programlarını da yükleyebiliyosunuz ve bu bi şekilde msn i açmanızı engelliyo. aygıt yöneticisinden sadece gerekli olanları kurun yeter ...

Bazı arkadaşlar Nvidia internet aceess manager programını kaldırın diyo, ama bazı kişilerde bu yok, onun yerine başka bi program oluyo. dediğim gibi gereksiz driver ı yüklemeyin ..

3 format attıktan sonra bu yargıya vardım, umarım yardımcı olur :) ...
    |
    |
  • Yarbay
    3036 Mesaj
    O dosyayı sildim şimdi hiç açamıyorum napıcam
    |
    |
    |
    |
    msn acılılşta slilinen dosya eksik diyor ona tamam deyin sorunsuz calışıyor bayyyyyyyyy .............
    |
    |

Orijinalden alıntı: atakanca

tam çözüm değil wldlog.dll nin silinmesi .. bu işlemi yaptıgınız zaman meseenger acıldıgında windows live communication platform hatası vermiyor ve çalısıyor. ama sadece listrenize daha önce eklemiş oldugunuz kişilerle görüşebiliyorsunuz. yeni birini eklemek istiyorsanız sorun olan pc de ki msn den ekleyemiyorsunuz ve baskalarıda msn e sizi yeni eklerse yine aynı sekilde msn in sorunlu oldugu pc de sizi ekleyen kişileri göremiyorsunuz... buradan cıkan sonuc wldlog.dll dosyası msn server la olan yeni kişi ekleme ve sizi ekleyen yeni kişilerinizi görebilme özelliğini sağlıyor....
    quote:

Orjinalden alıntı: ShaLer

quote:

Orjinalden alıntı: LiesOfFear

beyler tam çözümü yazıyorum

Delete the file: C: \ Program Files \ Windows Live \ Contacts \ wldlog.dll

Teşekkürler.

Bu arkadaşın dediğine katılıyorum silmek çözüm değil başkaları ekleyemiyor ve sende başkasını ekleyemiyorsun bu kadar iğrenç bir durum olamaz bence bunun tam çözüm yolu yokmu biri onu söylesin wldog.dll silmeden ne yapabiliriz ?
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    msn listeneizdeki kişilerden paylaşarak güzel yöntem var
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: igneli

ÇÖZÜM

Çözümü verdim işte daha ne istiyosunuz arkadaşlar
    |
    |

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Yüzbaşı
    653 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: takus5

selamlar benim anladığım kadarıyla bu hata cesitli sebeblerden olabiliyor, o yuzden kimse çözüm konusunda hem fikir değil. ben de sorunun kaynagını daha iyi anlayabilmek için combofix'i indirdim. içindeki acıklamada Amvo.exe virüsünün sebeb olduğunu, bunun yanı sıra pcdeki gizli dosyaların da görünmesini engellediğini okudum. combofix'i çalıştırmadan önce bu durumu kontrol ettim ve evet arkadas haklı. sonra combofix'i çalıştırdım. sorun hallolmuş görünüyordu. fakat bende şöyle bir sorun var, bilgisayara restart yaptıktan sonra msn acılsa dahi gizli klasörler yine görünmüyor. fakat restart yapmadan kontrol edersem görünüyor. acaba ben mi bir şeyi yanlış yaptım? konu hakkında bilgisi olan var mı?

2 saat sonra gelen edit :)

yukarıda bahsettiğim durum içime sinmeyince biraz daha araştırdım.

http://www.mygeekside.com/downloads/2007/12/kill_amvo_virus_usb_en.vbs

adresinden indireceğiniz script sayesinde c-d-e-f-g dahil tüm diskleri çok kısa bir süre içerisinde temizledim. gizli klasörler görünür hale geldi. gizli hale gelince disklerde ne kadar trojan, truva atı vs varsa temizleyebildim. sorununuzu mutlaka çözer demiyorum ama bendeki sorunu bu sekilde tamamen hallettim. bu illetin flashdiskten bulaştığını düşünürsek bu script ile tarama yaparken flashdiskin de takılı olmasına dikkat edin. ayrıca sorunu halledene kadar mutlaka tüm disklerdeki sistem geri yüklemeyi kapatın.

benim bu olaydan edindiğim tecrübe ise biraz manidar, ne siz flashdiskinizi baskasının seyine sokun, ne de bi baskasının flashdiskini kendi seyinize sokun. :P:P:P

arkadaş haklı amvo virüsü neden oluyor çözümü onu yok eden ufacıl bi yazılım var antivüsür gibi bişe kill_amvo_virus_usb_en kill amvo bunu deneyin haloluyor msnyi açmadan herzamn önce bunu kullanın oluyor

• Binbaşı
    1569 Mesaj
    Şu şeyin tam çözümü yok mu? DLL dosyalarını silmeden..
    |
    |

Orijinalden alıntı: Dangerzoone

quote:

selamlar benim anladığım kadarıyla bu hata cesitli sebeblerden olabiliyor, o yuzden kimse çözüm konusunda hem fikir değil. ben de sorunun kaynagını daha iyi anlayabilmek için combofix'i indirdim. içindeki acıklamada Amvo.exe virüsünün sebeb olduğunu, bunun yanı sıra pcdeki gizli dosyaların da görünmesini engellediğini okudum. combofix'i çalıştırmadan önce bu durumu kontrol ettim ve evet arkadas haklı. sonra combofix'i çalıştırdım. sorun hallolmuş görünüyordu. fakat bende şöyle bir sorun var, bilgisayara restart yaptıktan sonra msn acılsa dahi gizli klasörler yine görünmüyor. fakat restart yapmadan kontrol edersem görünüyor. acaba ben mi bir şeyi yanlış yaptım? konu hakkında bilgisi olan var mı?

adresinden indireceğiniz script sayesinde c-d-e-f-g dahil tüm diskleri çok kısa bir süre içerisinde temizledim. gizli klasörler görünür hale geldi. gizli hale gelince disklerde ne kadar trojan, truva atı vs varsa temizleyebildim. sorununuzu mutlaka çözer demiyorum ama bendeki sorunu bu sekilde tamamen hallettim. bu illetin flashdiskten bulaştığını düşünürsek bu script ile tarama yaparken flashdiskin de takılı olmasına dikkat edin. ayrıca sorunu halledene kadar mutlaka tüm disklerdeki sistem geri yüklemeyi kapatın.

benim bu olaydan edindiğim tecrübe ise biraz manidar, ne siz flashdiskinizi baskasının seyine sokun, ne de bi baskasının flashdiskini kendi seyinize sokun. :P:P:P

arkadaş haklı amvo virüsü neden oluyor çözümü onu yok eden ufacıl bi yazılım var antivüsür gibi bişe kill_amvo_virus_usb_en kill amvo bunu deneyin haloluyor msnyi açmadan herzamn önce bunu kullanın oluyor
    quote:

İşte bu kesin çözüm Çok teşekkür ederim dostum.

Beyler DLL dosyalarını kesinlikle silmeyin ne arkadaş ekleyebilirsiniz nede eklenebilrsiniz.
    |
    |

Beşiktaş JK /\/ Real Madrid CF

• Yüzbaşı
    629 Mesaj
    Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım.

Combofix kurdum güvenli modda çalıştırdım. Daha sonra denetim masasından tekrar bir kulalnıcı oluşturdum hatasız çalışıyor
    |
    |
Reklamlar
SEO
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.