Şimdi Ara

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
65
Favori
58.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an kurulum yapıyordum, tekrar yapıcam o halde :/ başka öneriniz var mı ?

Onedrive defender falan kaldırıp güncellemeleri koyuyordum 5.9 gb oluyor :/ sanırım 1-2 güncelleme ile defender falan kaldırırsam anca :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantekim -- 15 Aralık 2018; 11:51:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

Şu an kurulum yapıyordum, tekrar yapıcam o halde :/ başka öneriniz var mı ?

Onedrive defender falan kaldırıp güncellemeleri koyuyordum 5.9 gb oluyor :/ sanırım 1-2 güncelleme ile defender falan kaldırırsam anca :/
    İso dosyasının hiç editlenmemiş halinden kaynaklı çünkü büyük ihtimal güncel iso dosyasını editliyorsun ve bu iso içinde 3 5 tane sürüm var ve her birinin ayrı install dosyası var. Şimdi yapman gereken iso dosyası içinde source içinde install.wim dosyasını esd ye dönüştürüp sonra tekrardan iso dosyası içine atmalısın yoksa içinden ne kadar silersen sil 5 gb altına düşmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz gibi 1809 sürümünü editlemeye çalışıyorum.
    Oo iş baya karıştı şimdi :/

• cantekim kullanıcısına yanıt
    Rufus ile NTFS olarak yazdırıp UEFI kurulum yapabilirsin sıkıntı olmaz.
    install.wim’i install.esd yapın. Sorunsuz şekilde boyutu 4’ün altına düşer.

• Rufus ile yazdırdığımda usbye ntfs için farklı bir harf ile sürücü atıyor pek sevmedim açıkcası. Şimdi orjinal wim dosyasını esd ye çevirip esd yide isoya çevirip onun üzernden tüm güncellemeleri eklemeleri çıkarmaları yapacağım bir de böyle deneyeyim

MCT ile indirdiysen ISO dosyasını zaten ISO içindeki install dosyası ESD uzantıdır sonradan güncellemeleri ekleyince wim uzantısına sen dönüştürmezsen otomatik olarak dönüşmez esd uzantılı install dosyası da 4 GB boyutunu geçiyorsa fat32 olarak flashdiske rufus ile atamazsin çünkü fat32 dosya sistemi tek parça halinde 4 GB dan büyük dosya aktarımını kabul etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Şöyle; MCT ile indirdiğim 1809 sürümünün içerisindeki single lang olan sürümü esd olarak aldım (şuan), iso yapıp
    o isoyu editlemek istiyorum. Hem boyut küçülücek hem de gereksiz zaman kaybı olmayacak ayrıca güncellemeler vs de eklemiş olacağım diye düşünüyorum

Rufus ile güncellemeleri ekleyip yeni bir iso yaptım kullandım güzel, fakat usb ye yazdırma olayında enteresan şeyler geldi başıma, sizin anlattıklarınızla alakalıdır muhtemelen.

O nedenle sadece sing lang alıp onu editleyip kullanmayı deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

Şöyle; MCT ile indirdiğim 1809 sürümünün içerisindeki single lang olan sürümü esd olarak aldım (şuan), iso yapıp
    o isoyu editlemek istiyorum. Hem boyut küçülücek hem de gereksiz zaman kaybı olmayacak ayrıca güncellemeler vs de eklemiş olacağım diye düşünüyorum

Rufus ile güncellemeleri ekleyip yeni bir iso yaptım kullandım güzel, fakat usb ye yazdırma olayında enteresan şeyler geldi başıma, sizin anlattıklarınızla alakalıdır muhtemelen.

O nedenle sadece sing lang alıp onu editleyip kullanmayı deneyeceğim
    ARKADAŞLAR teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 24 Aralık 2018; 13:8:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamuflajTR

ARKADAŞLAR teşekkürler

Alıntıları Göster
    MRT_ ustam işlemleri yapım ama usb ye rufus ile yazdıracağımız iso hangi dosyaya kaydediyor bulamadım
  • kamuflajTR K kullanıcısına yanıt
    ISO klasörünün içine kayıt ediyor.

• MRT Hocam birde şu win7_sp1 e sp1den sonra çıkan tüm updateleri entegreyi anlatsan, ayrıca
    http://forum.oszone.net/thread-257198.html
    burada toplu bir paket var bunu msmg ile entegre edebilirmiyiz?
    Teşekkürler o zaman doğru dosyayı yazdırdım ama hem rufus ve hemde win7 tool ile USB bootable sonunda uygun olmayan dosya olarak bilgi veriyor. Uygulamalar. Hatta aceba deyip PC ye taktığımda yeni olmuyor. Hatam nerede

• @raver, Windows 7 konusu biraz karışık çok güncelleştirmesi var. Zaten şuan Windows 7 kullanmaya gerek yok.

@kamuflajTR, ISO dosyasını kişiselleştirdikten sonra [7] Target bölümüne girip ISO dosyasını kaydediyoruz ISO klasörüne yeni ISO kayıt oluyor. Kayıt sonrası ISO klasöründe 2 adet ISO olması gerekiyor. 1. ISO orjinal ISO 2. ISO ise sizin yeni oluşturduğunuz ISO.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 25 Aralık 2018; 13:6:40 >
    TEŞEKKÜRLER USTAM
    hocam 1809 için en son dynamic update(setup update) link atabilirmisiniz ? geçenki link içinde çok teşekkürler
  • goodgame6 G kullanıcısına yanıt
    KB4469348 en günceli bu buradan indirebilirsin.

https://uup.rg-adguard.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 27 Aralık 2018; 2:47:0 >
  • Temiz 1607 build iso isteyen olursa pm den iletişime geçebilir. Toplu güncelleştirme 12 ve servis pack güncellemelerini ekledim ve telemetry,onedrive,skype, mağaza hariç tüm uygulamalar, edge, defender uygulamalarını sildim.

1607 tüm sürümlerden daha performanslı çalışıyor. İsteyenler pm atabilir veya buradan link paylaşımı yasak değilse paylaşabilirim.

• bende yapmıştım ama uyumsuzluk sorunu çıkarıyo sıfır açıldığında bişey yokda sürücüleri güncellediğimde birkaç dk sonra mavi ekran yiyorum hoşuma gitmiyor pro sunun desteği biteli baya oldu galiba ondan
    hocam çok sağolun da internetten arattım microsoftun sitesinde en güncell kb4475321 yazıyo bu ondan hemen önceki ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.