Şimdi Ara

Msi X570 Gaming Plus üstünde HyperX Predator 4000mhz ram ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnternette yaptığım araştırmalarda XMP profile 2 yi seçmem halinde 4000mhz olarak kullanabileceğim yazıyor fakat profile 2 yi seçtiğimde ram leri yine 2400mhz görüyor. Profile 1 de ise 3600mhz çalışacağı yazıyor. Profile 1 i seçtiğimde gerçekten 3600Mhz de çalışıyor fakat bilgisayar açıldıktan 10-15 dakika sonra mavi ekran hatası alıyorum. Yaptığım araştırmalarda Ram voltajı ve gecikme sürelerini manuel olarak ayarlamam gerektiği bilgisine ulaştım fakat doğru ayarları internette bulamadım. Overclock işiyle de ilk kez uğraşıyorum yanlış bir şey yapmak istemediğimden size sormak istedim.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana yol gösterebilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

• Hocam işlemci oc konusunda netteki bilgiler tam sonuca götürürken ram oc için aynı şeyler yok malesef. İnternetten topladığınız bilgileri kendi tecrübelerinizde deneyimleyin derim şahsen ben öyle yaptım ama bi sonuca varamadım😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işte bende uğraştım baya ama maksimum 10 dakika duruyor makine ram lere oc yapınca mavi ekrana düşüyor sonra bir çözüm bulamayınca buraya yazayım dedim o kadar para verdik 4000mhz ram aldık kullanamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CakarK -- 16 Kasım 2020; 13:0:2 >
  • CakarK C kullanıcısına yanıt

hocam işlemci nedir.

• amd 2600x

• CakarK C kullanıcısına yanıt

Belleklerin üzerinde yazan değerleri ve voltajı elle gireceksin o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 24 Kasım 2020; 15:39:22 >
  • 2600X için gösterilen maksimum ram frekansı 3433 veya 3466 olması lazım. Üzerine çıkmak için işlemci değişimi gerekiyor.

• 64 gb 3200lük predator ramler bende en iyi 3466 de çalışıyor. Daha da üstü olmuyor heralde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.