Şimdi Ara

MSI VR320 ÜZERİNE XP KURAMIYORDUM SORUN SATAYDI, ÇÖZÜM: ULTIMATE BOOT CD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Freedos ile gelen bu ürüne en az 10yıllık bilgisayar tecrübeme rağmen Windows XP Professional kuramadım. Gerekli dosyalar kopyalanıyor. F8 ile kabul sayfası gelmiyor. Yani FAT/NTFS kısmına ulaşamıyorum.
    Linux vs. kuruluyor ama XP imkansız. Sorun SATA HDD.
    100lerce sayfalık forumları sonuna kadar okudum. Bu süreçte nLite programını kullanarak en az 15 CD'lik içerisine SATA driver gömülü XP SP2 CD'si yazdım. Yabancı forumlara baktım. Gerek intel gerekse ati chipset sata driver'ları ile tekrar tekrar download ederek denedim; ama sonuç olumsuz. Notebook Fujitsu HDD kullanıyor, chipset ATI, işlemci Celeron. Nasıl bir kombinasyon ama. Mecburi Linux Kurdum üzerine. 80GB HDD'yi ikiye bile böldüm. Gel gelelim XP, nuh diyor peygamber demiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Çıldırmak üzereyim.

ÇÖZÜM ÜRETİP SONUCA ULAŞTIRANA HEDİYE VERECEĞİM.

Evet arkadaşlar tam 3 gün sonunda bu işin de üstesinden geldim. Ne nLite, ne de XP SP2 SATA gömülü CD işimi çözmüştü.
    MSI Türkiye ve MSI Türkiye getiricisi sorunu hep BIOS AHCI MODE ile ilişkilendiriyordu. Ne yazık ki bu modelde bu sçenek yoktu.
    ULTIMATE BOOT CD adlı 81MB program sayesinde ise sorunum çözüldü. Merak edenler ve aynı sorunu yaşayanlar bana PM atabilirler. Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkcube -- 7 Nisan 2008; 21:36:00 >

• nasıl bir sorun neden kurulmuyor nerde hata alıyorsun tam bi açıklama yapsan daha iyi yardım alabilirsin hiç XP ile boot olmuyor ne biliyim tam olarak sornu ne kurulmuyor ama SAta sorun demişsin harddisk bulunmadı mı diyor XP kurulum da
  • F8 İle kabul et kısmına ulaşamıyorum. Gerekli dosyalar kopyalanıyor ama FAT/NTFS dosya sistemlerinin olduğu kısmı göremiyor. BOOT sorunu yok. Son aşamada kalıyorum.
  • Çözüm üretip işimi gördüren fikir sahibine çok çeşitli hediye seçenekleri sunacağım. Bu olay benim için ölüm kalım meselesi oldu
  • Eğer aynı model notebookun freedos olmayanı (xp Kurulu)satıldıysa piyasada.mutlaka bununla gelen bir recovery cdsi vardır.Bu cd ile denenirse belki..
  • Peki elinde bu model Notebook olup da sorunsuz kullananlar yok mu. Ustalar yardım bekliyorum.
  • Evet arkadaşlar tam 3 gün sonunda bu işin de üstesinden geldim. Ne nLite, ne de XP SP2 SATA gömülü CD işimi çözmüştü.
    MSI Türkiye ve MSI Türkiye getiricisi sorunu hep BIOS AHCI MODE ile ilişkilendiriyordu. Ne yazık ki bu modelde bu sçenek yoktu.
    ULTIMATE BOOT CD adlı 81MB program sayesinde ise sorunum çözüldü. Merak edenler ve aynı sorunu yaşayanlar bana PM atabilirler. Saygılar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkcube

Evet arkadaşlar tam 3 gün sonunda bu işin de üstesinden geldim. Ne nLite, ne de XP SP2 SATA gömülü CD işimi çözmüştü.

PM atmak yerine çözümü konu içinde açıklayabilrseniz daha iyi olur.
  • Merhaba, aynı sorundan bende muzdaribim ve yaklaşık 2 haftadır bununla uğraşıyorum. Nasıl yaptığını anlatabilir misin?
  • Dostum bende sorunu hallettim. Ama benim yöntemim nispeten daha kolay. Makineyi kapatıp şarjını yerinden çıkartıp tekrar taktım. Bu şekilde sorunum halloldu. Sanırım elektrikle ilgili ufak bir sorundu bu.
  • AYNI SORUN BENDE DE VAR YARDIM EDECEK OLAN YOKMU ARKADAŞLAR YAA ÇÖZÜM BULAN VAR PAYLAŞAN YOK
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.