Şimdi Ara

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
10
Favori
13.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu video aklımı biraz karıştırdı ayarlar nerdeyse sizin video aynı https://www.youtube.com/watch?v=eMRc3dUGhMs
  • cApK1N kullanıcısına yanıt
    Kasa kapağını söküp witcher da tekrar denedim aşağıdaki değerleri aldım 2 derece düştü sıcaklık, ya videodaki arkadaşın kasa soğutması çok başarılı 6 derece fark koymuş ortaya benden yada benimkinde az bi sıcaklık sıkıntısı var, birde videodaki arkadaş memory tempi açmamış afterburnerdan, aşağıdaki resimde en sağdaki değerde memory temp 86° MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rustem1905 kullanıcısına yanıt
    şuna normal gibi bende rx 580 nitro vardı 72 70 çalışıyordu başka oyunlarda sıcaklık yine 74 falan mı oluyor
    memory temp mi?
    gta pubg de witcherdan 3 4 derece aşağıda seyrediyor sıcaklık
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    şuan rx 580 yok artık bende ama bir tane oyun testi resmi kalmışMSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cApK1N -- 20 Şubat 2020; 21:51:56 >
  • Fanları %65e aldım durum bu MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

siz fan ayarımı yapıyorsunuz
    İlk defa yaptım otomatikte normalde

böle iyi kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cApK1N -- 20 Şubat 2020; 22:6:33 >
  • Bir kaç saat içinde sıcaklık değerlerini ve güç tüketimini test edeceğim. Fotoğraflarla paylaşırım burada.
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Henüz vakit bulamadım ya, kısmetse bir kaç saate gelecek.
  • Kasa ve Fan bilgisi:

Önce nasıl bir kasa kullandığımı belirtmek istedim çünkü kasa içi soğutma bileşenlerin ısı değerlerinde büyük bir rol oynuyor. Kasamın önünde PSU'ya bağlı %100 devirle dönen 3 x 12cm fan var, arkada ise yaklaşık 1200 RPM ile sabit dönen 12cm'lik bir egzoz fanı var. Kasamın ön panelini söktüm çünkü Cooler Master MB520'yi bilenler bilir, ön panel mesh yapıda olmadığından fanların hava çekmesini ciddi oranda blokluyor dolayısıyla bu da bir soğutma / hava akışı dezavantajı yaratıyor. >Bahsetmek istediğim durumu izlemek için tıklayın<

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

## BATTLEFRONT II TESTİ ##

Yaklaşık 20 dakikalık bir maç attım. Oyunun sonlarına doğru çektiğim SS'ler (sırası ile):

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

SS'deki değerlerin açıklamaları:
    1. GPU sıcaklığı # kullanımı # frekans hızı
    2. GPU bellek sıcaklığı # VRM sıcaklığı # Hot Spot
    3. GPU fan devir yüzdesi # hızı # çekilen güç (Watt)
    4. GPU bellek kullanımı # bellek hızı # çekirdek voltajı
    5. CPU sıcaklığı # kullanımı # frekans hızı
    6. CPU fan devir hızı # çekilen güç (Watt)

GPU-Z ve HWiNFO verileri:

MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları MSI RX 5700 MECH GP Edition Kullanıcıları

Battlefront II'nin ilgili mapında sabit 144 FPS ile oynadım. Yaklaşık 20 dakikalık oyun esnasında 10-15 tane ss almıştım, en ortalama SS'ler olarak yukarıdakileri paylaşıyorum. Güç tüketiminden başlayayım, oyun esnasındaki tüketim 90W ila 130W arasında değişti, ortalama ~110W'da seyretti. Sıcaklığa gelirsek, çektiğim bazı ss'ler henüz oyunun başı olduğundan ısı değerleri nihai noktaya ulaşmamıştı o yüzden onları es geçip paylaşmadım. SS'lerde görülebildiği üzere GPU ısı değeri ortalama ~68°C, memory junction ~74°C, VRM ~64°C ve hot spot ~75°C'dir. GPU-Z ve HWiNFO'da görülen max değerler bence yanıltıcı çünkü gözlemlediğim kadarıyla o değerlere hiç ulaşmadı, en azından aktif bulunmadı. Mili saniyelik görüp hemen değiştiğinden program tepe değer olarak o dereceleri gösterdiğini düşünüyorum. Bence burada önemli olan tepe nokta değil gözlemlenebilen ortalama değerlerdir.

Diğer oyun testleri de gelecek. (Sıradaki: Witcher 3)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Eline emeğine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

hocam şu memory temp değelerini test edermisiniz
    Elimden geldiğince kaliteli bir test yapmaya çalıştım. Hemen yukarıda bakabilirsiniz. @i Am Not Dead @MogoLKhan @st_emx @cApK1N
  • msi 480 gaming x 8gb den buna geçmek mantıklı mı? yoksa kartı elimde öldürüp 1 2 sene sonra da değiştirebilirim elimdeki kartın malum sitede 750 800 piyasası var fps oranları iki katına yakın sayılır indirimli fiyatı da makul sayılır bana upgrade için mantıklı geldi(çin virisünden dolayı fiyatlar coşacak falan da deniyo). Kartı Maya, adobe ve arada sırada single oyun için kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.