Şimdi Ara

MSI Pro MP271QP WQHD 27'' 60Hz 5MS IPS MONİTÖR 1999TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.201
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta amazon.com.tr'den yine bu fiyata almış olduğum monitör, bu sefer başka bir satıcı tarafından tekrardan 1999TL'ye satışa sunulmuş. 27 inç 2K monitör arayışınız varsa, uygun fiyatlı bulabileceğiniz en iyi monitör bu diyebilirim. Ayrıca ürünü MSI sitesinden kaydedip satış sitesinde yorum yapıp bunu MSI'a bildirdiğinizde, 1 yıl garanti uzatma hediyesi kazanıyorsunuz. Bu satıcı da MSI'ın kabul ettiği satıcılar listesinde :)

Satıcı : Tekramarket

Satış linki : https://www.tekramarket.com/urun-detay/210213853

MSI ürün açıklama linki : https://www.msi.com/Business-Productivity-Monitor/PRO-MP271QP

MSI Shout Out kampanya linki : https://tr.msi.com/Landing/join-shout-out-for-msi#creation&business

• Son açılan monitör konularının satıcısı hep tekramarket. İlginç
  • doken kullanıcısına yanıt

Bence sakıncası yok açılabilir, burada dikkat edeceğim şeyler birincisi ilanı açtığı firmanın yetkilsi ise bunu belirtmesi yani ben kullandım aldım vs demek yerine dürüst davranması, ikincisi ise piyasadan uygun olması, daha doğrusu sıcak fırsatlar bölümüne yakışacak fiyat olması 3-5 lira aşağı diye konu açmanın anlamı yok

• ŞAKACI kullanıcısına yanıt
    Benim için de sorun yok hocam bundan bir konu önce ki ürün piyasa fiyatı olmasına rağmen uygun diye konu açılmıştı o yüzden belirtme gereği duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: doken

Son açılan monitör konularının satıcısı hep tekramarket. İlginç

GpnTeknoloji satıcısı Amazon'da birkaç gün bu fiyattan satmıştı. Biten sıcak fırsatlarda konusu vardır. İlk alanlardan biri de benim. Ürünü direkt distribütör Penta yollamıştı. Renk kalitesi, dead pixel veya bleeding olmayışı beni mutlu etti. Tekra'dan ise birkaç yıl önce MSI GT 710 giriş seviyesi bi ekran kartı almıştım n11 mağazasından sıkıntı olmamıştı. MSI'ın sitesinde satıcılar listesinde adı geçtiği için de güvenilir olduğunu düşünüyorum Tekramarket'in. Kıssadan hisse organik ya da inorganik bir bağım bulunmuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

Bence sakıncası yok açılabilir, burada dikkat edeceğim şeyler birincisi ilanı açtığı firmanın yetkilsi ise bunu belirtmesi yani ben kullandım aldım vs demek yerine dürüst davranması, ikincisi ise piyasadan uygun olması, daha doğrusu sıcak fırsatlar bölümüne yakışacak fiyat olması 3-5 lira aşağı diye konu açmanın anlamı yok

amazon'dan almama vesile olan Biten sıcak fırsatlardaki konu linkini ekte paylaşıyorum :) https://forum.donanimhaber.com/msi-pro-mp271qp-27-5ms-wqhd-pivot-ips-monitor-1999tl-amazon--148960043#148969409

• maestro013 kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam bir imada bulunmadım sadece denk geldi, şaşırdım o kadar. Emeğinize sağlık konu için. Ben de 24 inç pivot özelliği olan modelini almak istiyorum ama sadece hepsiburada'da uygun fiyat var onlarında müşteri memnuniyeti politikaları yüzünden endişe ediyorum. Ölü piksel veya başka bir sorunda sıkıntı çıkaracaklar diye. Bu satıcıda istediğim model yok maalesef olsa alacaktım. İş için ikinci monitör düşünüyorum bu seriden
  • diğer tarafada yazdım. buraya da ekleyeyim. Monitörün ilk izlenimi güzel, ips olması harika ama backlight backlight bleeding var. Ekran siyah olduğunda rahatsız ediyor. Almak isteyen arkadaşların bilgisine

• Amazonda ilk indirime girdiginde dayanabilmiştim ama tekrada havale ile 1950 ye görünce dayanamadım. Dün geldi monitörüm, Renkler ve görüntü kalitesi oldukça tatmin edici seviyede, ölü pixel yok, backlight bleed yok, ips glow var biraz siyahlarda ışıgı biraz yansıtıyor, sanırım üstteki arkadaşın bleed dedigi de o olabilir, flat screen ipslerde bleed olmaz glow olur genelde

• aynen hocam bilgilendirme için teşekkürler :)

• Monitor alma planım vardı iş için kullanmak üzere (yazılım) kısa vadede oyun vs gibi bir kullanımım olmaz ama ihtiyaç halinde oyun film vs için de tat verse güzel olur. 27" bir monitorde 2K çözünürlük çok farkeder mi? özellikle iş için kullanırken (göz sağlığı, yorma/yorulma vs) yoksa direkt bu boyut büyük ya da yanlış bir tercih mi olur? 2K'da ısrar etmeyince fiyat 1400'lere kadar düşüyor:

MSI Pro MP271 Monitör En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

bir de şöyle bir seçenek var:

LG 29WL500-B Monitör En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

bu ya da bunun gibi 29" - 34" bir monitor mü seçsem bilemedim. fikriniz nedir?

• cıngıllı C kullanıcısına yanıt

21.5 inç için 1080p monitör kullandım. Görüntü kalitesi sınırda diyebilirim. Belki biraz kaliteden feragat edip 23.8'e kadar çıkılabilir ama daha üstünde en az 2K olmalı bence.

Ebata gelirsek, 27 inç ideal diyebiliriz. Ne 32 kadar kocaman ne de diğerleri gibi küçük. Yine de bütçenize göre karar vermeniz faydanıza olacaktır.

• cıngıllı C kullanıcısına yanıt

İlk önceliğiniz oyun değilse, yüksek Hz değeri sebebiyle fiyatı da haliyle yüksek olan modellerden kaçının derim. Mesela bu ilandaki 240 Hz iyi güzel ama 1080p sonuçta. Öncelik rahat etmekse bu fiyata çıkmışken 2K almakta fayda var.

• Bende bu siteden aldım. 1 tane sağ altta ölü pixel var sorun değil bence. Diğer testleri tam olarak nasıl yapmak lazım acaba. Gece siyah ekran açıp gözle mi bakıyoruz telefondan foto mu çekmemiz lazım.

• maestro013 kullanıcısına yanıt

Tavsiyenize uyup ben de sipariş verdim, yanıtlarınız için çok teşekkür ederim

• 4KiLL! kullanıcısına yanıt

Ölü piksel testi : https://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm

Bleeding test : https://www.lightbleedtest.com

Backlight bleed'e örnek resimler : https://www.google.com/search?as_st=y&tbm=isch&as_q=ips+lcd+backlight+bleed

Ölü piksel her cihazda olabiliyor. Markaların özel bi garantisi olmadığı sürece ayıplı mal sayılmıyorlar. Şu an net sayısını bilmiyorum ama bi limiti var kaç piksele kadar tolere edildiği.

Backlight bleed ise daha sık görülebiliyor. Karanlık ortamda üstte attığım linkten test edebilirsiniz. Örnek olsun diye google görseller linki de attım.

Özet olarak, her ikisi de olabilecek şeyler. Kullanımı rahatsız etmediği sürece sıkıntı yok. Ama çok rahatsız eden bi durum varsa satıcı/distribütör/servis üçlüsünü sıkıştırmakta fayda var :) Bazen Tüketici Hakem Heyeti çok faydalı olabiliyor :D

• Amazondan toplayıp üstüne 100-200 koyarak kendileri satıyorlar.

• Amazon indirimi ile aynı fiyata satılıyor.

Samsung 240hz ile olan farkını soran arkadaşlar için, Oyun için o daha iyi, bu ise oyun harici diğer herşey için daha iyi. Ben 2. monitör olarak aldım ve aşırı memnun kaldım görüntü kalitesi, tasarımı, hareket kabilityeti ve 2k avantajından ötürü.

Ama oyun için monitör alacaklara da o samsung monitörü önermem. Açıkçası FHD beni bozmaz derseniz yakın fiyatlara 27" 144 veya 165 hz ipsler veya daha düzgün VA paneller var. Emin olun 144-240 arasında 60-144 olduğu gibi büyük bir fark yok. Ayrıca daha da önemlisi bence ghosting testine bakmadan asla oyuncu monitörü almayın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saglamsalassa -- 13 Mayıs 2021; 11:10:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.