Şimdi Ara

MSI PR200-083TR ile ilgili bazı sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 gün önce yeni aldığım PR200-083TR laptopum elime ulaştı.
    Çok güzel bir cihaz ancak bazı sorularım var bunlarla
    ilgili yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1- Bilgisayarın sabit diski işlem yaparken normal olarak çıkan
    hafif bir tıkırtı sesinin haricinde çok ince hatta zor duyulan
    ıslık sesine benzer bir ses çıkmakta bu ses diğerlerinde de olan
    normal bir sesmi yoksa ileride bana sabit disk ile ilgili sorun
    çıkartırmı? Kısacası servise vereyimmi?

2- Üzerinde TV(Uydu ile ilgili olan) bir anten girişi olduğunu tahmin
    ettiğim bir giriş var. Bu giriş nedir? Kullanmak için ne takmam, ne yapmam gerekir?

3- Bilgiğiniz gibi bütün laptoplar işletim sistemi kurulu geliyor ve
    yanında yine kurmak için cd'si oluyor.

Arkadaşlar yedek almadan filan bahsetmişler forumda; buna istinaden yedek
    almadan formatlasam bu cd'den tekrar yükleyemezmiyim? Daha önceki(packardbell)
    laptopta buna benzer bir şey başıma geldi. Pardus yükledim windosla paralel ve
    tekrar sadece windows yüklemek istediğimde cd işe yaramadı. Boot olamayan
    yükseltme sürümü cd gibi oldu. Bundada aynı sorun olurmu?

Ayrıca bu laptopların yanında gelen işletim sistemleri firmanın kendi benim istemediğim
    programlarınıda barındırıyor(northon anti-virüs gibi). Ben temiz sadece işletim sisteminin
    olduğu bir sürüm kullanmak istiyorum kaldıki bunu zoraki yapılması tüketici hakları açısından
    doğru olmasa gerek. Lisansımla temiz vista home premium nasıl yükleyebilirim.

4- Cihazda HDMI çıkış var ancak HDMI görüntü için Blueray dvd okuyucu konmuş olması gerekmezmiydi.
    Sonuçta üzerindeki dvd okuyucuya koyacağımız dvd zaten high defination görüntü vermediğinden bunu tv ye
    aktarmamız durumunda HDMI 'ın bir anlamı kalmayacak.

5- Yedek almam mecburi ise bunu nasıl yapacağım.

6-Daha önce kullandığım laptopa göre oldukça geniş cardreader'ı var. Buraya kart takmak için ekstra bir
    aparat almamız gerkirmi?

7- Ekran kartına ayırılan ram'in ayarıyla oynayıp düşürebileceğim bir yer varmı?(Biosta bulamadım)

8- Üzerinde gelen kamerayı çalıştıramadım. Driverini yükledim sanırım ancak hala arayüzü çalıştırdığımda
    not found gibi cihazı bulamadığımı söyleyen bir uyarı veriyor.

Biliyorum uzun oldu ama zaman ayırabilen bir arkadaş olursa çok sevinirim. Eskiden kurcalaya kurcalaya
    bulurdum ama şimdi işten güçten pek zamanım olmuyor. Sevgiler...

• 1- o ses bende yok
    2-bilmiyorum
    3-dvd den kurulabildiğini tahmin ediyorum - norton ayrı cd de. yüklemek zorunda değilsin.
    4-bilgisayarına filmin tek giriş yolu optik okuyucu değil :)
    5-bilmiyorum
    6- bilmiyorum-
    7- bilmiyorum
    8-P2 tuşuna basmayı denedinmi?

ben yinede xp kurmanı tavsiye ederim. bunun oyun performansı nasılmış diye en son aldığım oyun olan need for speed underground 2 denedim. bu oyunu 64mb ekran kartlı 1gb ramlı amd sempron 3000 de gayet iyi oynayabiliyorken vista yüklü pr200 de kasılmadan oynayamadım. xp yükledikten sonra terar denedim, en yüksek detay seviyesinde bile kasmadan oynadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Villeneuve -- 18 Temmuz 2008; 12:09:41 >
  • İlgine sağol ama zormu sordum, saçmamı sordum anlamadım yoksa bilen kimse yokmu?
  • 2. opsiyonel tv alıcısı varmış alette. o da anten girişiymiş. bizim aletlerde varmı reciever bilmiyorum tabii.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.