Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.895
Cevap
1
Favori
140.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW

ASNOTE Z96J INTEL CORE 2 DUO T7200 2Ghz 1024MB 120GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

2.309,21 YTL
    # Teknik alt yapı "Müşterileriniz Çizgi CRM programına kayıt olarak arızalı ürünlerini Aras Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirler ve tamir sonucu ücretsiz olarak geri gönderilir.444 29 44 destek hattımızdan Türkiye''''nin her yerinden şehiriçi fiyatına destek alabilirler."
    # Genel Özellikler
    # Intel® Core Duo / Core 2 Duo (Merom) işlemci,
    # DDR2 533/667 RAM
    # 256MB ATI Mobility Radeon x1600 ekran kartı (1GB Ram takılması halinde 512MB'''' e kadar Hyper Memory)
    # PATA HDD
    # Combo / DVD Super-Multi sürücü
    # 15.4 inç WXGA ekran
    # Intel 3945 802.1abg Wireless Card
    # Bluetooth
    # 1.3M pixel yerleşik webcam (opsiyonel)
    # İşlemci : Intel® Core Duo / Core 2 Duo (Merom)
    # Chipset : Intel® 945PM + ICH7-M
    # Sistem Belleği : 2 * DDR2 533/667 (Max 2 GB)
    # Video Birimi : ATI Mobility Radeon X1600 256MB VRAM
    # LCD Ekran (CBB) : 15.4" WXGA, glare; anti-glare/anti-reflection
    # Bluetooth,Wireless : Var
    # Optik Sürücü (CBB) : DVD-RW Dual
    # Harddisk (CBB) : Ultra DMA100 PATA
    # Batarya (CBB) : Li-ion 53Whr (6-cell) / Adaptör: 90w

Chip Seti Intel 945PM Chipset
    İşlemci / Hızı Core 2 Duo T7200 2.0 Ghz 4MB 667MHz
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon X1600 256MB
    Sistem Belleği 1024MB 533Mhz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 120GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı Tümleşik
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN
    Bluetooth Özelliği Var
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) 4
    FireWire Var
    Seri Port Yok
    Paralel Port Yok
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Pil Ömrü (Saat) 3
    Ağırlık 2.96 kg
    İşletim Sistemi Linux işletim sistemi

Kesinlikle ve şiddetle öneririm hem özellikler hem çizgi elektroniğin teknik desteği hemde fiyatı.

CiciDOS cuma günü hazır olacak ufak tefek ekleme çıkarma yapıyoruz arkadaşlarla. ama şu kadarını söyleyeyim çok çok iyi oldu.

Edit: seninkine baktımda hemen aynı özelliklere sahipmişlermonster iyidir aslında. ram olarakta asnote tan farklı olarak 667 Mhz kullanmışlar çanta kamera falan extradan. teknik servis olayını soruştur ona göre seç gaye iyi senin seçtiğinde...

Edit 2 : Daha dikkatli baktımda "Powered by ASUS ( Verify By INTEL )" yazısı çarptı gözüme :) aynı özelliklerden anlamalıydım zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 27 Aralık 2006; 0:46:09 >
  • monster alan arkadasım 1.ayda 3 defa deiştirdi ama her değişim saniye sürmeden yapıldı,testlerde takılan modeli hemen 0 la deiştirdiler, ya açık konusmak gerekirse bu "acaba mallarının kötülüğünün bilincinde mi bu adamlar" dedirtti ama bugun gidip fokus bilgisayara endişelerimi giderdim.tavsiye ederim.aklıma gelmişken sorayım, 120gb 5400rpm yerine 100gb 7200 rpm 100$+kdv eder mi sizce ve yararı nekadar olur bana (oyun ve 3. boyutlu modelleme yapıyorum).
    Cicido 3.0 ın güzel olduguna eminim.ekran koruyucularınızı merak ediyorum, v1.0 da baya güseldi lost watch

Edit : oyun yapmıyorum sadece oynuyorum,yanlış anlaşılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyr@mid -- 27 Aralık 2006; 2:50:45 >
  • cicidos u sabırla bekliyoruz cuma geldi ama :)
  • Herkese selamlar. Cicidos'u merakla bekleyenlerdenim ben de... Arkadaşların emeklerini saygıyla karşılıyorum. süpersiniz... Ya benim br problemim var. bluetooth'u açıyorum. 1-2 dosya gönderdiktn sonra çalışmıyor bi daha bir de dosya yada resim gönderirken cep telefonula laptop arasına elimi bile koysam aktarım duruyo!? nedendir anlamadım. yardımını esirgemeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • Haberleri izleyen var mı içinizde? Hakkaride kar 1 metre :( askeriyede sehire iniş çıkışlar yasaklandı(kimsenin başına bi iş gelmesin die). CiciDOS için bekleyen arkadaşlar eğer bayramın son gününe kadar bi aksilik olmazsa adreslerine kargo ile alacaklar dvdlerini şu ana kadar isteyip adres isim yollamış olan özdemir alp ve infublue var extra olarak ilk adres yollayan 2 kişiye daha yollayacam. birde ricam lisanslı xp home kullanıyorsanız seri numaranızı yollarsanız bu yasal olarak sorun yaşamıcağınız bir cd yollamış olurum. Dvd içeriği 5 gb yi geçiyor o yüzden özel bi sıkıştıma kullanmam gerekti cd içeriğiyle oynamanız biraz problem olabilir bu yüzden. şifrenizi yollamanız bu açıdan sizin olarak kolaylık sağlayacaktır... saygılar
  • kerpesky hala isteniyorsa onuda eklemenin bi yolunu buldum. Oyrıca Ofiice 2003 mü yoksa Open ofiice 2.1 mi olsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: preputium64

Haberleri izleyen var mı içinizde? Hakkaride kar 1 metre :( askeriyede sehire iniş çıkışlar yasaklandı(kimsenin başına bi iş gelmesin die). CiciDOS için bekleyen arkadaşlar eğer bayramın son gününe kadar bi aksilik olmazsa adreslerine kargo ile alacaklar dvdlerini şu ana kadar isteyip adres isim yollamış olan özdemir alp ve infublue var extra olarak ilk adres yollayan 2 kişiye daha yollayacam. birde ricam lisanslı xp home kullanıyorsanız seri numaranızı yollarsanız bu yasal olarak sorun yaşamıcağınız bir cd yollamış olurum. Dvd içeriği 5 gb yi geçiyor o yüzden özel bi sıkıştıma kullanmam gerekti cd içeriğiyle oynamanız biraz problem olabilir bu yüzden. şifrenizi yollamanız bu açıdan sizin olarak kolaylık sağlayacaktır... saygılar

Hocam bu dediğin olmaz. Çünkü sen bu arkadaşlara, başkalarına da dağıtsın diye gönderiyorsun. O zaman şifreleri black listed olmaz mı?
  • haklısında isteyen topu topu 4 bilemedin 5 kişi var :) ikimizde biliyoruz ki zaten çoğuda göndermicek bu şifreleri oyüzden dağıtacak kişiler arasında isimleri yayınlanmıcak. doğru mudur?
  • quote:

haklısında isteyen topu topu 4 bilemedin 5 kişi var :) ikimizde biliyoruz ki zaten çoğuda göndermicek bu şifreleri oyüzden dağıtacak kişiler arasında isimleri yayınlanmıcak. doğru mudur?

Haklısında, isteyen kurduktan sonra da değiştirilebilir.
  • quote:

Dvd içeriği 5 gb yi geçiyor o yüzden özel bi sıkıştıma kullanmam gerekti cd içeriğiyle oynamanız biraz problem olabilir bu yüzden. şifrenizi yollamanız bu açıdan sizin olarak kolaylık sağlayacaktır... saygılar

edit heee windowsu kurduktan sonra dion ok tabikii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 30 Aralık 2006; 19:06:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

m635 konusu ne hallere gelmiş ya, hiç ilgi alaka yok pardus kurmayı deneyen oldumu, cd den çalışan versiyonla deneme yaptım ama malesef görüntü gelmedi arkadaşlar, sizde durum nedir...

En sonunda pardus 2007 yi msi m635 laptopum kurdum üstüne ATI driverini döşeyip fglrx (3D) destğini çaktım. bide wine kurup çeşitli testler yaptım. Üzerine şöyle bir oy çekip bu zamana kadar hor gördüğüm ve önyargımdan dolayı arkadaşlara "lan ne pardusu salla dandik o" dediğim aklıma geldikçe utandım :D neyse bayrama az bir saat kala sizinle paylaşmak istedim. :D

Aslında sorun çok basitmiş. Pardus 2007 cdsini yerleştirip boot ettikten sonra çıkan menüden

a-> Standart ekran modunu seçin ve "e" tuşuna basın,
    b-> Çıkan seçeneklerden kernel ile başlayanını seçip tekrar "e" tuşuna basın
    c-> Bir boşluk bırakıp video=vga16fb:off xorg=safe noapic yazın ve "enter" tuşuna basın ardından "b" tuşuna basın.

Kurulumunuz başlıyo hayırlı olsun. Kurulum bittikten sonra otomatik cdyi dışarı atıp tam restart yapacakken kilitleniyo. Açma kapama düğmesine basıp manuel restart yapmanızı tavsiye ederim herhangibir problm cıkarmıyor. Fakat açıldıktan 800*600 modunda devam ediyor. Gerçek çözünürlük için ATI driverlerini kurmanızı tavsiye ederim. Ben şahsen ilk once tüm güncellemeleri yükledim, ardından paket yoneticisinden yeni paketler sekmesindeki Çekirddek bölümünden kernel-sourceyi yükledim.

Ardındanhttp://www.pardus-wiki.org/index.php/NASIL:Pardus_2007_ve_ATI_surucu_kurulumu adresindeki "Sistemi yükseltmiş iseniz kernel-source paketi de kurulmuştur." ile başlayan yerden işlemime devam ettim.

Sonuç: BAŞARI :)

NOT: Pardusu şimdiye kadar hor görenler varsa bence önyargısından vazgecsinler. Pişman olmayacağınıza eminim...
  • Öncelikle herkeze selam.

@preputium; hava şartlarından dolayı geçmiş olsun. (Bakalım biz nerede olucaz ilerde). Cicidos 3'ün farklı sıkıştırma olayı nedir? Dvd direkt boot olmuyor mu? Yoksa nlite ile tekrar değişiklik yapmaya kalkarsak mı problem olur?

Open 2.1'in Türkçeside var. Avanjıda çok. Ve işi rahat gördükçe free açık kaynakların daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Bence open of fice 2.1 türkçe olsun. Diğer olayda se ri no da "home" olayı neden? Pre msn de olursan mesajını bekliyorum. Pardusun en son live versiyonuda şahane olmuş, o daolsa iyi olurdu ama Cd ilede halledilebilir live linux işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 30 Aralık 2006; 21:29:42 >
  • arkadaşlar kurban bayramınızı kutlar yeni yılın gönlünüzce geçmesini dilerim.
    ben işim icabı internetten uzktım yinede uzak olabilirim şu cididos'dan almak isterim
    yardımcı olacak arkadaşlarla şimdiden teşekkür ederim.
  • Buralarda takılmayı özledim be
    Ancak aydan aya ccime kavuşabiliyorum.
    İsyan
  • Winrar v3.62 türkçe sürümüne güncellendi
    WinAmp 5.32 Pro Türkçeye güncellendi Dfx 8.0 a güncellendi
    Ie7 eklendi...

iyi bayramlar ve mutlu yıllar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 1 Ocak 2007; 20:14:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SonForum

quote:

m635 konusu ne hallere gelmiş ya, hiç ilgi alaka yok pardus kurmayı deneyen oldumu, cd den çalışan versiyonla deneme yaptım ama malesef görüntü gelmedi arkadaşlar, sizde durum nedir...

En sonunda pardus 2007 yi msi m635 laptopum kurdum üstüne ATI driverini döşeyip fglrx (3D) destğini çaktım. bide wine kurup çeşitli testler yaptım. Üzerine şöyle bir oy çekip bu zamana kadar hor gördüğüm ve önyargımdan dolayı arkadaşlara "lan ne pardusu salla dandik o" dediğim aklıma geldikçe utandım :D neyse bayrama az bir saat kala sizinle paylaşmak istedim. :D

Aslında sorun çok basitmiş. Pardus 2007 cdsini yerleştirip boot ettikten sonra çıkan menüden

c-> Bir boşluk bırakıp video=vga16fb:off xorg=safe noapic yazın ve "enter" tuşuna basın ardından "b" tuşuna basın.

Kurulumunuz başlıyo hayırlı olsun. Kurulum bittikten sonra otomatik cdyi dışarı atıp tam restart yapacakken kilitleniyo. Açma kapama düğmesine basıp manuel restart yapmanızı tavsiye ederim herhangibir problm cıkarmıyor. Fakat açıldıktan 800*600 modunda devam ediyor. Gerçek çözünürlük için ATI driverlerini kurmanızı tavsiye ederim. Ben şahsen ilk once tüm güncellemeleri yükledim, ardından paket yoneticisinden yeni paketler sekmesindeki Çekirddek bölümünden kernel-sourceyi yükledim.

Ardındanhttp://www.pardus-wiki.org/index.php/NASIL:Pardus_2007_ve_ATI_surucu_kurulumu adresindeki "Sistemi yükseltmiş iseniz kernel-source paketi de kurulmuştur." ile başlayan yerden işlemime devam ettim.

NOT: Pardusu şimdiye kadar hor görenler varsa bence önyargısından vazgecsinler. Pişman olmayacağınıza eminim...

bende şimdi senden özenerek windowsu tamamen silerek pardusu kurdum ve ilk önce kablosuz baglantıyı falan tanımaz ama yinede bir denyeyeyim dedim illk şaşırmayı kablosuzdan baglanarak yasadım şimdide ati suruculerini yukluyorum.
    baayaaadır linuxla ilgilenmiyordum yok ekranı tanımaz yok kablosusu tanımaz ugras dur die ama şimdi yanıldıgımın farkına vardım herkesi kaçak windows kullanmak yerine ulusal işletim sistemimizi en azından denemeye davet ediyorum
    bu arada sonforum arkadasımada teşekkürlerimi iletiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SonForum

quote:

Hocam, CD den çalışan versiyonda söylediklerin olmuyor. Yada yazmamızı söylediğin komutta bişeyler eksik. Bikaç yöntem daha denedim ama bişey olmadı.

CD den çalışan Pardusu Msi635 te normal çözünürlükte çalıştıranlar; Kesin yöntemi söyleyebilirler mi acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 4 Ocak 2007; 19:49:05 >
  • ekran kartınıda kurdum web camimide hersey full calısıo ama sanki bilgisayarda işlemci biras fazla calısıo gibi emin diilim.birtek creative audigy xs notebook ses kartımı calıştırmadım onuda tanıdı ama ses gelmio suan başka hiç bir sorunum yok pardus ta herkese tavsiye ederim.özellikle cok iyi derecede kişiselleştirebilir olmasını bayaa sevdim.
    bu arada cicidosuda beklioruz ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

CD den çalışan Pardusu Msi635 te normal çözünürlükte çalıştıranlar; Kesin yöntemi söyleyebilirler mi acaba??

habecikostik; Pardus çalışan CD yi Msi 635 te sorunsuz kullanabiliyorsan. Bilgilerinide paylaşmanı bekliyoruz dostum. Malum Ati ekran kartlı laptoplarda siyah ekran söz konusu...
  • Şu an daha kimsenın çalışan cdyi notebookunda kullanabildigini sanmıyorum. Benım yukarıda anlattığım olay pardus 2007 kurulan cd ile notebookunuza pardusu kurmaktı. Fakat çalışan cd ile emin olmadıgım bir yöntem var. emin olamamışımın sebebi elimde çalışan cd yok :) . Anlatayım bi deneyin isterseniz.
    Çalışan cd ile notebbokunuzu baslatın ve bekleyin. malum ekrana goruntu gelmeyecek fakat artalanda pardus açılmaya devam edecek. biraz bekledikten sonra ctrl+alt+F2 ile konsol ekrana düşün. "cd /etc/X11" dizinine gidin. Burada "nano -w Xorg.conf" ile dosyada Section "Device" bölümüne en alt satıra Option "MonitorLayout" "LVDS,AUTO" ekleyin. ctrl+X ile programdan evet seçeneği ile çıkın. Ardından ctrl+alt+F7 ile grafik ekrana geçin ve burada ctrl+alt+backspace ile xserveri yeniden başlatın. Umarım işe yarar.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.