Şimdi Ara

MSI MAG27CQ vs MSI MPG27CQ vs SAMSUNG LC27HG70QQMXUF (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
5
Favori
29.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Hangi monitörden geçiş yaptığınızı yazmamışsınız. Ben 24" 6bit 1080p 60hz monitörden 27" 8bit 2K 144hz monitöre geçiş yapmıştım ( ama o dönemde 240hz G-Sync'li monitörler henüz piyasada yoktu olsaydı onu alırdım ). Bu ikisi arasındaki en belirgin fark 144hz de hareketlerdeki kontrolün daha rahatlayışıydı fakat fps dalgalanmalarında özellikle ekran da oluşan yırtılmalar daha büyük monitörde çok daha belirgindi.
    Asus vs228 modeli hocam 2k 1080ti yada 2070 kullanacağım gsnycye gerek var mı 144 üstüne zaten bf1 bf5te çok çıkmaz diye düşünüyorum. CS go filan oynamıyorum zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Oynanış için 144fps gibi değerlerin gayet yeterli olduğu oyun türlerinde veya 2K oynarken fps monitörün maximum yenileme hızlarının altına doğru sürekli dalgalanma yapıyorsa yırtılma çok fazla belirgin oluyor ve G-Sync çok işe yarıyor çünkü çerçeve zamanları daha iyi ayarlanıyor RTSS ile fps' yi de monitörün maximum yenileme hızının biraz altına ayarlayınca bu monitörün G-Sync sınırından yukarıya fps çıkmadığı için kekeleme, takılma gibi sorunlar olmuyor oyun sinematik şekilde akıcı oluyor yani G-sync grafiksel açıdan oyuna önem verenler için çok daha önemli yoksa güzelim grafikler sürekli yırtılmalarla mundar olur. G-Sync'in alt sınırı değişmediyse 36fps'ydi bu yönüyle 2K, 4K ve örneğin bu yeni çıkan Ray Tracing'de çok işe yaracağıdır çünkü akıcılığa olumlu etkisinden dolayı düşük fps de oynadığınızın hissini azaltıyordu. İlerde bu RTX kartlar piyasaya tutunurda yaygınlaşırsa G-Sync'li monitör almak daha avantajlı olabilir. ( Ben olayın akıcılıktaki netliğindeyim bunun içinde yüksek fps gerekli yani G-Sync'li ama 240hz monitör almak benim için daha avantajlı...)

Eğer ki bir oyunda yaptığınız size özel oyun içi ayarlardan sonra monitörün yenileme hızının çok üstünde fps alıyorsanız zaten FastSync aralığında oynayabilirsiniz yani yırtılmalar olmaz yada minimumda olur ve monitörün maximum yenileme hızının anlık dahi altına düşmüyorsanız akıcı oyun oynuyorsunuz demektir bu seferde risk bazı oyunlarda FastSync'in kararsız davranmasından doğan sorunda yani yüksek fps'ye rağmen tutarsızlık yapabilir ve bundan etkilenmemek için de bu seferde Nvidia denetim masasında Düşey Senkronu tamamen kapatırsınız yani FastSync'i de kullanmayıp oyunu RTSS ile 300fps'ye limitlersiniz bir miktar yırtılma görmenin vereceği rahatsızlık da kişiye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 15 Ekim 2018; 0:50:9 >

• Karar verebildiniz mi monitör için benim kafam iyice karıştı.Sanırım tn panel acer alacağım.Gsync fena halde kafamı bulandırıyor...

@Emre-Dylan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teken

Karar verebildiniz mi monitör için benim kafam iyice karıştı.Sanırım tn panel acer alacağım.Gsync fena halde kafamı bulandırıyor...

@Emre-Dylan
    Beklemedeyim blackfriday olayı bı gelsin :) adam gibi va panel 2k 1.07bil renk 144hz gsnyc monitör yok ki alalım hep freesync. Ama sanırım MSI mpg27cq alacağım zaten 144 fpa üstü zor görür bf5te 2070 yada 1080 kart.

• Samsung'un C27HG70 ve C32HG70 monitörlerinde 2k panel kullanılması gerekirken 4k panel kullanılmasından kaynaklı piksel doğruluğuna ve buna dayanan bulanıklaşma problemlerden bahsediliyor. Bir kullanıcı da 2k 144hz olan Samsung C32HG70 monitörünü PS4 pro'nun 4k 60hz gördüğünden bahsetmiş...

https://forum.donanimhaber.com/2k-cozunurlugundeki-monitorunuz-aslinda-4k-panel-kullaniyor-olabilir--133543647

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133544751

• quote:

Orijinalden alıntı: Interstellar

Samsung'un C27HG70 ve C32HG70 monitörlerinde 2k panel kullanılması gerekirken 4k panel kullanılmasından kaynaklı piksel doğruluğuna ve buna dayanan bulanıklaşma problemlerden bahsediliyor. Bir kullanıcı da 2k 144hz olan Samsung C32HG70 monitörünü PS4 pro'nun 4k 60hz gördüğünden bahsetmiş...

https://forum.donanimhaber.com/2k-cozunurlugundeki-monitorunuz-aslinda-4k-panel-kullaniyor-olabilir--133543647

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133544751

Abi sanırım mpg27cq alacağım hazır indirimdeyken 3400tl alınır mı gsnyc olmaması çok etkiler mi kullanacağım gpu 1080ti lightning yada 2080 msi trio x olacak bf5te 2k da max alacağı fps 130 135 filan olur. Gsnyc çıkacak monitörleri mi beklemeliyim yoksa? Al dersen hemen alayım tn almak istemiyorum işin gerçeği zaten cs go gibi oyunlarda oynamıyorum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung CHG70 ve MSI Optix MAG27CQ aynı paneli kullanıyorlar yani Samsung LSM270DP01. MSI Optix AG32C ile Samsung C32HG70 de LSM315DP01 panelini kullanıyormuş. Yukardaki konuda bahsettiğim sorunlar bu monitörlerde devam ediyor olabilir... MSI Optix MPG27CQ daha mantıklı bir seçim gibi duruyor olsada bunda da kalibrasyon sorunları var yani daha iyi geliştirilip özelleştirilemiyormuş ve sRGB doğruluğu da MSI Optix MAG24C kadar iyi değilmiş. Tom's Hardware göre monitörü varsayılan durumda bırakmanızı ve parlaklığını da ortamınıza uygun bir seviyeye ayarlamanızı öneriyormuş. Bu da monitörün varsayılan ayarlarının maximum ayarlar olduğunu gösteriyor.

https://www.tomshardware.com/reviews/msi-optix-mpg27cq-gaming-monitor,5733.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Samsung CHG70 ve MSI Optix MAG27CQ aynı paneli kullanıyorlar yani Samsung LSM270DP01. MSI Optix AG32C ile Samsung C32HG70 de LSM315DP01 panelini kullanıyormuş. Yukardaki konuda bahsettiğim sorunlar bu monitörlerde devam ediyor olabilir... MSI Optix MPG27CQ daha mantıklı bir seçim gibi duruyor olsada bunda da kalibrasyon sorunları var yani daha iyi geliştirilip özelleştirilemiyormuş ve sRGB doğruluğu da MSI Optix MAG24C kadar iyi değilmiş. Tom's Hardware göre monitörü varsayılan durumda bırakmanızı ve parlaklığını da ortamınıza uygun bir seviyeye ayarlamanızı öneriyormuş. Bu da monitörün varsayılan ayarlarının maximum ayarlar olduğunu gösteriyor.

https://www.tomshardware.com/reviews/msi-optix-mpg27cq-gaming-monitor,5733.html
    Şuan o kadar kararsız kaldım ki hocam ne yapalım va panel sorun çikarmayacak ne tavsiye edersin? 4k ya kadar bütçem var. 2k ve 27 inç min 144hz olması yeterli benim için :) Çok teşekkür ederim gerçekten o kadar araştırıp uğraştınız keşke bir kahve ikram etme şansım olsa.

Sağ olun, Samsung'un Qdot VA panelleri 3000:1 kontrast oranı ile beni de iki yıl kadar önce bayağı beklenti içine sokmuştu piyasaya çıksada görsek derken, o da diğer panel üreticileri gibi bir sürü sorunla geldi. VA panelleri eleyince de geriye IPS kalıyor, TN istemediğiniz için bir öneride bulunmuyorum zaten de çoğunu incelemişsinizdir. Monitör almak en zorlu parçalardan biri oldu...Bu arada Hepsiburada.com %15kdv indirimi yapmış. Netten 14gün iade alışveriş avantajı var MSI Optix MPG27CQ hayal kırıklığı yaparsa iade edersiniz...

Benimse tercihim 240hz ve gerçek 8bit olan 27" BenQ Zowie XL2740'tan yana olurdu çünkü 2K monitörde rekabetci oyunlarda 1080p deki kadar iddialı olamıyorsunuz 1080p ye düşürseniz tam ekran görüntü için ölçekleme yapmanız gerekiyor buda input lagı artırıyor... 2K-4K gibi monitörler Witcher 3, Far Cry5, ROTTR gibi oyunlarda single oynamak için güzel çünkü artan çözünürlük daha güzel ve net görüntü veriyor ama kötü yanı yazılar karekterler ufalıyor. 240hz fullhd monitörler ise bildiğiniz gibi PUBG,Dirt Rally, Titanfall gibi aksiyonun bol olduğu oyunlarda farkını ortaya koyacaktır.

Ne alırsanız alın iyi şanslar...

• Beyler aynı monitörlerin arasında kaldım siz ne yaptınız ?

Bir de bu ürün var.
    samsung-lc32hg70qqmxuf
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Beyler aynı monitörlerin arasında kaldım siz ne yaptınız ?

Bir de bu ürün var.
    samsung-lc32hg70qqmxuf

lc32 çok fazla büyük gereksiz bence o kadarı gözü yorar ve zaten piksel aralığı fazla o boyutta 4k daha iyi bir seçenek ayrıca 32 inçte bulutlanma mevcutmuş. Mpg27cq alacağım sanırım hala araştırıyorum

Bende bekliyorum hangisini alsam diye ikiside çok güzel ama Samsung 27 olanı henüz hepsiburada için satılmıyor.
  • quote:

Bende bekliyorum hangisini alsam diye ikiside çok güzel ama Samsung 27 olanı henüz hepsiburada için satılmıyor.

Teknobiyotikte vardı 3600 küsürdü en son. Valla mpg27cq gsync olsaydı direk almıştım ama beklemedeyim msi bi atak yapıp bunların gsync modelini çıkarsa da alsam artık.

Hocam Hepsiburada farklı bir satıcıda 27 olan 3.499 32 olan 3850 tl civarında satılıyor.

Ben sadece Hepsiburada üzerinden Hepsiburada satıcısından alırım çünkü keyfi iade etmek istersem iade alırlar yada problem çıkarsa beni uğraştırmazlar.
    MSİ da gönlümü çeliyo dün 3394 tl den satılıyordu unuttum almayı
  • quote:

Hocam Hepsiburada farklı bir satıcıda 27 olan 3.499 32 olan 3850 tl civarında satılıyor.

Ben sadece Hepsiburada üzerinden Hepsiburada satıcısından alırım çünkü keyfi iade etmek istersem iade alırlar yada problem çıkarsa beni uğraştırmazlar.
    MSİ da gönlümü çeliyo dün 3394 tl den satılıyordu unuttum almayı

Her satıcı almak zorunda hepsiburada kadar kolay kabul etmezler ama seve seve etmek zorundalar sadece uğraştırırlar.

GameExtre gibi firmalar iade almıyor, Tüketici Mahkemesi ile uğraşıp oradan karar çıkar onuda kabul etmeyen firmalar oluyor er yada geç iade alıyorlar ama bu çok uzun ve yıpratıcı bir süreç oluyor

Pskolojik anlamda problemler yaratıyor
  • Hocam selamlar ne yaptın aldın mı? Ben daha yeni Amazon tr den 3000tlye son mpg27cq'yu aldım.

İnterstellar hocam çok teşekkür ederim, bu konuda çok yardiminiz dokundu. Umarım va panel pişman etmez beni monitör gelince fotoğrafları buraya eklerim, saygılarımla. :)

MSI MAG27CQ vs MSI MPG27CQ vs SAMSUNG LC27HG70QQMXUF

• Oyun için va panel alınmaz maksimum tepki süreleri çok fazla yavaş kalıyorlar.MPRT(Motion Picture Response Time) açık ikende ekranın parlaklığı çok azalıyor limitleniyor aynı ULMB(Ultra Low Motion Blur) gibi,millette 1 ms i görüp aldanıyor keriz silkeleme harekatı bildiğin sözüm meclisten dışarı genele konuşuyorum yanlış anlamayın.Tn paneller bile minimum tepki sürelerinde anca ucu ucuna yakalayabiliyor bu değerleri;zaten bu sabit bir değer değil üreticiler bu değeri baz alırken minimum değerleri belirtiliyorlar aslında işin aslı öyle değil,sahneden sahneye görüntüden görüntüye bu değerler değişiyor o yüzden sabit bir değer söylenemiyor çeşitli cihazlarla ölçüldükten sonra minimum-ortalama ve maksimum diye ayırıyorlar.Hele bir de mprt açmazsan panel acayip yavaş kalıyor açsan bir türlü açmasan bir türlü tabi çoğu kişi bundan bir haber aldanıyor.Şimdi de yeni gelecek olan ips monitörlere VRB(Visual Response Boost)gelecek o da büyük ihtimal bunlar gibi avantajından çok dezavantajı olup aldatma olacaktır sanki çok iyi bir özellikmiş gibi önümüze sunulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 28 Ekim 2018; 18:13:22 >

bu fiyata nereden aldınız link verebilir misiniz
  • Amazontr den son ürünü aldım :) Yine var ama 3800 yazmışlar fiyat olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 29 Ekim 2018; 2:14:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.