Şimdi Ara

Msi laptop aşırı ısınma ve Bios sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 8 aydır msi ge62-6qf modelindeki laptopu kullanıyorum.Laptopu aldım alalı bios güncellemesi vs yapmadım.Son bir haftadır aşırı bir performans ve ısınma sorunu yaşıyorum.Csgo da 200 olan fps değeri 70 lere kadar düştü ve fan bi hızlı bi yavaş çalışıyor.Kullandığım işletim sistemi Windows 10 pro fakat crackli olarak kullanıyorum.Windows tada yaşadığım sorunlar mevcut örneğin birden Windows donuyor Ancak uygulamalar video oyun vs devam ediyor ancak başlat menüsü gibi Windows işlemleri yerine getirilemiyor, tıklanmıyor bu olay 1 dakika sonra düzeliyor.Diğer bir sorunumda Laptop yeniden başlat seçeneği ile başlatılamıyor,kapanıyor Ancak açılırken ekranda msi yazısı kalıyor.Power tuşuna basıp kapatıp tekrar açtığımda açılıyor.Bu arada ssd de 20 hdd de 50gb boş alan var.
    Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Önce format mı atmalıyım ?Bios güncellemesi yapmaktansa çekiniyorum . Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ...
    (Laptopun özellikler : i7-6700hq işlemci gtx970m ekran kartı 16gb ram 128gbssd 1tb hdd)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcaklık sorunu, fanların yada soğutucuların aşırı derecede tozlanmasından kaynaklanıyor olabilir. Temizlik sonrası öncelikle BIOS ve firmware güncellemelerini yaparsın:

https://www.msi.com/Laptop/support/GE62-6QF-Apache-Pro.html#down-bios

https://www.msi.com/Laptop/support/GE62-6QF-Apache-Pro.html#down-firmware

Ardından temiz bir Windows ve güncel driver kurulumu yaparsan büyük ihtimal sorunun çözülecektir.

• Bios güncellemesi yapmakta sıkıntı yok, çekinilecek tarafı yok.

Format vs. gerekmez. İstanbul'daysan servise ver, temizlesinler. Garanti kapsamındayken ücretsiz yapıyorlar. Kendin açıp temizleme+termal macun yapabilirsin ama garanti dışı kalma ihtimali var.

Isınmanın asıl nedeni termal macunun eskimiş olması. Bunu düzeltmedikten sonra ne yapsan boş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.