Şimdi Ara

MSI IPS Seviyesinde TN Panel Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bu sıralar baktığım bir MSI modeli var MSI GT73EVR 7RD(Titan)-897XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB GTX1060 Freedos 17.3" FHD bu özelliklere sahip titan modeli ancak aklıma takılan bir şey var paneli 120 HZ TN panel ve bu panellerin IPS panellere göre renkleri canlı gösterme konusunda çok sıkıntılı olduğunu biliyorum gözüm 4 sene monster türevi bir notebook kullanarak IPS panele alıştı sizce bu modeli alırsam ekran kalitesi anlamında pişman olur muyum ? aklımda ACER G5 vardı 75 HZ IPS panel vardı onda ve G-SYNC destekli idi ancak stok kalmamış bu titan modelinde ise G-SYNC var mı bilmiyorum nedir yorumlarınız bu modele sahip olmayanlar da MSI'ın genel olarak panel kalitesi hakknda yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim teşekkür ederim.

MSI IPS Seviyesinde TN Panel Hakkında

• Yok mu yardımcı olabilecek kimse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben Vatan pc teknik serviste bir arkadaştan aldığım bilgiye göre Acer notebooklarda kronik ekran sıkıntıları oluyormuş. Ancak MSI larda da fanların çok yüksek sesle çalıştığını iddia ediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Görüntü anlamında okadarda fazla sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum MSI larda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Msi ge73vr 7rf-035xtr modelini kullanıyorum ekran tn ama ips yakın kalitede üretilmiş beni rahatsız eden bir şey olmadı hem renkler açısından hemde parlaklık olarak memnunum.

• orhancub kullanıcısına yanıt
    Film izlerken vs renklerden memnun kaldınız mı hocam kaliteli bir deneyim ve dolgunduk veriyor mu ?

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Beklenti eğer çok yüksekse sizi memnun etmeyebilir ama benim beklentimi fazlası ile karşıladı zaten oyun odaklı bir bilgisayar bu ben dizi film de izliyorum bana gayet yeterli geldi görüntü kalitesi bence gidip teknoloji mağazalarında test edin video açıp sonra pişmanlık duymayın.

• orhancub kullanıcısına yanıt
    Açıkçası çok büyük bir beklentim yok ama en azından kaliteli bir film keyfi yaşamak isterim severim zira film izlemeyi vs

• 17.3" FHD (1920x1080)

17.3" FHD (1920x1080), IPS-Level

17.3" FHD (1920x1080), 120Hz, 5ms, Wide-View

https://www.msi.com/Laptop/GT73EVR-7RD-Titan/Specification

Hocam MSI GT73EVR 7RD modelinde IPS-Level ekranla, standart IPS ekran arsındaki farkı ayırt edemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draker -- 25 Nisan 2018; 12:11:9 >
  • Draker kullanıcısına yanıt
    O kadar doygun ve yoğun renkler öyle mi yani hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 26 Nisan 2018; 0:6:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.