Şimdi Ara

Msi ikilemi o.O

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iki tane aynı fiyata msi laptop buldum beğendim.
    birisi aydınlatmalı KB +i5 4210H
    diğeri normal KB+ i7 4720HQ

geriye kalan bütün özellikler aynı. Aydınlatmalı klavyeler çok şık ve gönlüm ona kayıyor. Lakin aynı fiyata i7 li olanı almak mı daha mantıklı olur. Yoksa bu işlemciler arasında çok fark olmaz mı.

Çok ağır oyunlar oynayan biri değilim. Genelde nette gezinme oyun dizi film gibi kullanım şekli olacak.

(2009 da aldığımhttps://www.asus.com/Notebooks/K50IN/specifications/ bu pc yi kullanıyorum hala //t4200// ssd takviyesiyle bu bilgisayarla bile çok sıkıntı yaşamadım işlemsel olarak.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbaz34 -- 5 Eylül 2015; 11:17:45 >

• slm.hocam laptop alacaksanız dükkanıma bir bakın.msi gs60 satıyorum 1 aylık bir cihaz.nakit+takas da yapabilirim.cihaz 1.9kg,metal kasa,aydınlatmalı,8gb ram+128gb ssd+1tb hdd+gtx850m ekran kartı 2gb,i7 4710 işlemcili.düşünürseniz görüşelim hocam.kutusu çantası mouse u herşeyi mevcut.orjinal windows 8.1 yüklü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbaz34

Arkadaşlar ikilemde kaldım. şöyle ki;
    iki tane aynı fiyata msi laptop buldum beğendim.
    birisi aydınlatmalı KB +i5 4210H
    diğeri normal KB+ i7 4720HQ

geriye kalan bütün özellikler aynı. Aydınlatmalı klavyeler çok şık ve gönlüm ona kayıyor. Lakin aynı fiyata i7 li olanı almak mı daha mantıklı olur. Yoksa bu işlemciler arasında çok fark olmaz mı.

Çok ağır oyunlar oynayan biri değilim. Genelde nette gezinme oyun dizi film gibi kullanım şekli olacak.

(2009 da aldığımhttps://www.asus.com/Notebooks/K50IN/specifications/ bu pc yi kullanıyorum hala //t4200// ssd takviyesiyle bu bilgisayarla bile çok sıkıntı yaşamadım işlemsel olarak.)

Muhtemelen alacağın model GP60. İleriye dönük yatırım yapmak için, arka aydınlatmalı modeli iptal edip i7 işlemcili ama arka aydınlatması olmayan modeli seçmem gerekir. Sonuçta arka aydınlatma çok estetik duruyor ama sadece görsellik.

• quote:

https://www.pcdepo.com/msi-nb-ge70-apache-2qd-820xtr-notebook

https://www.pcdepo.com/msi-nb-gp70-2qf-624xtr-leopard-notebook

modeller bunlar

Hocam hiç düşünmeden GP70'i al. Her ikisinin arasında, ekran kartı dahil, işlemci hariç donanımsal bir fark yok. Fiyatları benzer oldığu için i7 işlemcili GP70 mantıklı seçim olur. Bırak tuşların altında LED'ler yanmasın.

• SpecialForces kullanıcısına yanıt
    Hocam peki f/p olarak bunlar dogru bir karar mı. yani acer vn7 vardı en ucuz 2900 hemde i5 li 5400 rpm hdd ile çantasız. bana doğru bir karar gibi geliyor bu msi.
  • verdiğiniz modeller oldukça güzel modelleri msi'ın fakat 950m in ddr3 bir ekran kartı oldugunu hesaba katmalısınız çoğu oyun için 960m ile arasında 6-12 arası fps farkları oluşmakta yeni nesil oyunlar çıktıkça bu fps farkı dahada artacaktır zira 960m gddr5 bir ekran kartıdır
  • Sillien S kullanıcısına yanıt
    Tam anlamıyla gamer değilim. aoc oynarım, tomb raider oynarım, belki cod (daha önce hiç oynamadım) bu sebeple bu ekran kartı işimi görür diye düşünüyorum. tabi yanılıyor da olabilirim zira ilk mesajda hala kullandığım laptop ı gördünüz üst seviye laptoplar hakkında deneyimim yok.
  • quote:

Hocam peki f/p olarak bunlar dogru bir karar mı. yani acer vn7 vardı en ucuz 2900 hemde i5 li 5400 rpm hdd ile çantasız. bana doğru bir karar gibi geliyor bu msi.

Acer vs MSI karşılaştırmasında doğru seçim MSI olur.

Seçim yapman gereken konu; GP70'in i7 işlemci avantajına karşılık, GE60'ın arka aydınlatmalı klavyesi. Tamam klavye hoş, güzel ama performansa katkısı yok.
  • tabiki üst düzey oyunları oynamam diyorsanız (günümüz için crisis 3 , gta v ; bu oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz msi ile) yaklasık 5 yıl sizi rahatlıkla götürür , benim birkaç güne sipariş vereceğim model abra a5 4.1 f/p ve tasarım + ses benim için oldukça önemliydi o bakımdan bu laptopu tercih etmeye karar verdim düşünmeniz için bir bakımdan öneri olsun.
  • Sillien S kullanıcısına yanıt
    Monsterları f/p olayında bir tık önde ama 100 200 lira farkla msi olsun istedim. tabi monster msi kadar güven vermiyor bana. Bu arada benden önce alırsanız izlenimlerinizi merak ediyorum belki karar değiştiririm.
  • elbette izlenimlerimi sizinle paylaşırım , sizde benden önce alma durumunuz oldugunda izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim , güven konusunda oldukça araştırma yaptım bende onu belirteyim , ilk 15 koşulsuz iade veya baska bir model ile değişim ve ilk ay herhangi bir sorunda kosulsuz değişim ( ölü piksel vb. ) bunlar bir nebze içimi rahatlattı müşteri hizmetlerinin oldukça iyi bir izlenim verdiğini söylemeliyim bu konuda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.