Şimdi Ara

Msi Gtx770 Lightning mi yoksa Gigabyte Gtx770 Winforce 4gb OC mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iki ekran kartı arasında kaldım gigabytı bellegi yüksek oldugu için secmek istiyorum lightning i ise oc potansiyeli yüksek oldugu için sizce gigabyte lightningne yakın oc performansı sunar mı? işlemcim i7 4770k

• quote:

Orijinalden alıntı: ckaracar

Bu iki ekran kartı arasında kaldım gigabytı bellegi yüksek oldugu için secmek istiyorum lightning i ise oc potansiyeli yüksek oldugu için sizce gigabyte lightningne yakın oc performansı sunar mı? işlemcim i7 4770k

aldıktan sonra o.c yapıcakmısınız ekran akrtınıza ?
    eger yapıcak ısenız msi olanı secınız fakat 2 gb o kart 4gb olanı daha çıkmadı ve sanırımda cıkmıyacak.
    msi olan kart o.c yapılacak ıse ramleri gigabayteye gore iyi o.c olmakta. her nekadar elpida ram kullnsada.

yok ben hiç o.c yapmıcam ekran akrtını olduğu gıbı kullnıcam dersenız benım su ankı düşüncem gıbı,
    sizin in 2 ve 4 gb olarak alternatifi ile gigabaytede size göz kırpmakta.

• ckaracar C kullanıcısına yanıt
    ilerde sli ihtimaline karşı 4gb giga tercih edilebilir
  • Ben sürekli Bf4 oynayacagım için Bf4'de cok kaplamalar var ilerde yetmez diye düşünüyorum 2gb ram ondan 4gb a yöneldim
  • 4gb 770gtx neler cektiriyor bana 1 haftadan beri 2 kere degisim oldu 2. Kartta arizali geldi benim sansimada olabilir fakat bf4 de fps provlemleri varmis sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: secard

4gb 770gtx neler cektiriyor bana 1 haftadan beri 2 kere degisim oldu 2. Kartta arizali geldi benim sansimada olabilir fakat bf4 de fps provlemleri varmis sanirim

Fps problemleri windforce karta özelmi yoksa bütün kartlarda mı
  • ckaracar C kullanıcısına yanıt
    oc performansı yüksek olması kaliteli bileşen demektir oc yapamsanızda oyunda kart ısınacağı için MSI tercih ederdim
  • F/P için 280x alirdim ben ancak 770 4gb daha iyi olacaktır

• quote:

4gb 770gtx neler cektiriyor bana 1 haftadan beri 2 kere degisim oldu 2. Kartta arizali geldi benim sansimada olabilir fakat bf4 de fps provlemleri varmis sanirim

ben senın sorunun cevabını bılıyorum fakat soylemıyecegım.
  • quote:

quote:

Fps problemleri windforce karta özelmi yoksa bütün kartlarda mı

markaya ozgu yada
    sizin tabirinizle fps problemi
    su an hiç bir kartta yok.
    heleki
    evgadan sonra bencegigabyte winforce 3 o.c gelir( hatta ve hatta evganın saat hızları farklı modelerı var en ıyısı ustunden bu lafı ettım) , msi lightingi bir kenara alıyorum,( 4 gb modelı yok ve olmayacak) o yüzden fikrim açık seçik budur.
  • 770 lighting sahibi olarak karttan memnunum.
    ama monitor darboğaz yapmakta
    şu anda 22inch fullhd 60 hz olduğundan
    crysis 3 hariç oynadığım bütün oyunlarda 60 fps nin üstünde değerler aldım
    monitorunuz 2k yada 120 hz değil ise şimdilik 4 gb a gerek kalmayacaktır. 2 gb yetmekte şu an.

ama ben sli yaparım 2k monitor alıcam derseniz 4gb model alın
  • quote:

Bu kart amp ed. yakın bir kart mı acabahttp://www.eksenbilgisayar.com/urun/zotac-geforce-gtx-770-premium-pack-4-gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-.aspx

Alacaksanız MSI Lighting alın boost ile 1300e kadar çıkıyor gpu saat hızı ve 60-65 dereceyi geçmiyor kart ben aldım iade etmiştim o parayı zotac a vermeyin sakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

Bu kart amp ed. yakın bir kart mı acabahttp://www.eksenbilgisayar.com/urun/zotac-geforce-gtx-770-premium-pack-4-gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-.aspx

Alacaksanız MSI Lighting alın boost ile 1300e kadar çıkıyor gpu saat hızı ve 60-65 dereceyi geçmiyor kart ben aldım iade etmiştim o parayı zotac a vermeyin sakın

4 gb lık MSI Lighting
    varda bizmi almıyoruz
    zotac o 4gb farkı ıle 1061 tl yı bence haketmekte. ahanda guncellemısler fıyat 1.271,34 TL olmuş.
    gıgabayte wınforce 3x o.c saat hızları daha fazla ama en ucuzu 1360 tl.

lightıng sen cok bılıyorsun aldım ıade etım fılan dıyorsun. ıade etme nedenınde sende saklı kalsın. beknelıldıgı kadar o kart o.c olmamakta. hatta ustunde bbarındırdıgı elpıda ramler ıle bır pok yapamamkta.
    yani o kart bu seride Lighting değil FAIL' dir bana göre.
    bılmeden etmeden konuyu lingleri tam açıp okumadan yorum yapmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 7 Kasım 2013; 2:27:29 >

• Hocam neden agresif bir dille cevap veriyorsunuz bilmeden etmeden linkleri açmadığımı vs nereden biliyorsunuz

Lighting Önerme nedenim

Özel bileşenlere sahip olması
    Yüksek soğutma kabiliyeti ultura ayarlarda BF3te full yükte 60-65 derece aralığında maximum sıcaklık olması
    Çok sessiz

Overclocka gelecek olursa benim kullandığım kart neticesinde

GPU 1360
    bellekler +400mhz overclcok oldu burn test strest testleri bechmarklardan ve oyunlarda 6 gün sıkıntısız kullandım
    Kartta LN2 bios bulunmakta isteğe göre bu biosa geçilerek voltaj limitleri ortadan kaldırılabilir

Bellek boyutuna gelecek olursak şuanda mevcut orta üst düzey ekran kartlarında 2gb bellek (Full HD) ayarlarda gayet yeterlidir yüksek teknolojileri sayesinde bellekte çizilen grafikler ekrana işlendikten sonra bellekten silinir ve yeni veriler çizilmeye ve buralarda tutulmaya başlar ve bu döngü devam eder siz bunu hissetmezsiniz bile o yüzden 4gb bellek full hd çözünürlükte fanteziden öteye gitmez belki bazı uç noktadaki crysis 3 gibi oyun denmeye gerek yok bildiğin becnhmark tadında bir oyun bu gibi oyunlar istisnadır

İade sebebim ise 120hz Monitör kullandığım için kartın fpsyi olabildiğince 120 dolaylarında tutmaya çalışıyorum buda shutter ve yırtılma sorunlarından olabildiğince kurtulmak içindir bu sebeple kart yeterli gelmedi bana ve iade ettim ben 1,318TL'den sipariş vermiştim ama inventus indirim yapmış kart şuanda 1166 tl olması lazım

edit: Ekleme

Linkte ki kartı önermeme nedenim fiyatından dolayıdır ben 1065 fiyatını görmedim linte 1271TL olduğu için önermedim. Yoksa1065Tlye elbete 4gb almak mantık dahilinde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 7 Kasım 2013; 2:50:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

quote:

4 gb lık MSI Lighting
    varda bizmi almıyoruz
    zotac o 4gb farkı ıle 1061 tl yı bence haketmekte. ahanda guncellemısler fıyat 1.271,34 TL olmuş.

lightıng sen cok bılıyorsun aldım ıade etım fılan dıyorsun. ıade etme nedenınde sende saklı kalsın. beknelıldıgı kadar o kart o.c olmamakta. hatta ustunde bbarındırdıgı elpıda ramler ıle bır pok yapamamkta.

Sorunum % 90anakarttan ekran karti farkli pc de denendi sorun vermedi nacizane cevap ve tavriniz icin cok tesekkur ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

quote:

4 gb lık MSI Lighting
    varda bizmi almıyoruz

Sorunum % 90anakarttan ekran karti farkli pc de denendi sorun vermedi nacizane cevap ve tavriniz icin cok tesekkur ederim

cevaplıyorum klup konusundada açtığınız konuyu sımdi.
    powerlar, yıllar fectıkce sskır ve ongordugu verebılecegı degerlerı vermezlerki en az 600 watt zaten bu ekran kartı ıcın belırtılmıs.

2 cı olarak
    asıl en en önemli mevxu siz kutudan çıkan pınlerı eksık 2 kablo ıle powerınızdan bu kartı beskeyememıyorsunuz.
    o yüzden bu haraları almaktasınız.

zaten gıgabayte oyle bır kablolar koymuski kutu ıcıne; (ben hıc kullnmadım) fakat bu konu hakkında bana danışan 2 kışı oldu.

o kabloları kullanmayınız cuncu 2 ser 2 ser 2 pini eksik
    bu gıgabaytenın bence en buyuk hatasıdır.

powerınızda 8 ve 6 pin guc gırısı kesınlıkle olmalı ki bu kartı besleyebılesınız.
    sorun kartta degıl sızın kullundagınız powerda.

8 ve 6 pın guc kaynağı kablosunda real veren psular kullanınız.
    sorunuzuz tamamen budur.

• Powerimde bir adet 4 lü 1 adet 3 lü güç girişi mevcut fakat orjinalinde girişlerin toplamda 4 tanesine güç gitmiyor fakat aynı orjinal kablolarıyla ve i5 bir pc de deneme yaptığımda aynı power supply ile bir problem yaratmadı powerim thermaltake toughtpower 600w gigabyte türkiye exa bilgisayar teknikservis çizgi elektronik teknik servis tesla elektronik teknik servis powerin yeterli geleceğini belirttiler çok uğraştırdı harbiden beni bu iş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.