Şimdi Ara

MSI GTX 980 GAMING 4G + 780 PHYSX INCELEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
3.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canskru

ben de farkındayım 780 bu iş için gereksiz ama iki kuruş paraya da hiç satasım yok

Kıyas yapmak isterseniz :

Ayarlar :
     MSI GTX 980 GAMING 4G + 780 PHYSX INCELEME

GTX780 Ti :

GTX780 Ti + GTX750 Ti :

• GTX 780 Physx kartı olarak kullanmakta nedir maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 2 Kasım 2014; 13:53:10 >
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    çok iyi sonuçlar valla. bişey farkettim şu an msi afterburnerda fan hızını sona aldım 980 in ikinci fanı hiç çalışmıyor. o da son hız dönse deli gibi soğutur. ama çok yavaş dönüyor.
  • canskru kullanıcısına yanıt
    780 nin Physx kartı olarak kullanıldığı bir sistemde o kasa hiç olmamış diyerek başalasam abartmış olmam sanırım
    Öncelikle sistemlerin serin çalışmasındaki en büyük etken iyi bir hava sirkülasyonu olan kasalardır. Şuan bu sizde zayıf.

Denemeniz gereken şeyler bu kasada ve kasa düzeninde şunlar olmalı. (Bu sadece deneme amaçlıdır, daimi olmaz)

1- 780'i ve ses kartını çıkartarak 1.slota 980'i takacaksınız. kasa yan kapağı kapalı halde sıcaklığı gözlemleyin.
    2- Kablo düzenini yoğunluk olmayacak şekilde toparlayarak ksanın içini ferahlatacak şekilde düzenleyeceksiniz.
    3- Kasa içini ve fanları aşırı toz olmayacak şekilde düzenli aralıklar ile temizleyeceksiniz..

Kasanın üst kısmını ve ön tarafını göremediğim için nerelerden hava akımı verildiğini göremiyorum.
    bir tek eksoz fanı görüyorum o kadar. Kasa içine konulan fan, kasa içindeki ılıyan havayı karta yollar sadece.
    Kasa içine temiz ve serin hava akımı sağlamanız gerekiyor.. Özel soğutmalı kartların çoğu ısıyı kasa içine dağıtır, dışarı değil.

yukarıdaki 3 maddeninde en iyi uygulanacağı önerim ise, 780'i satınız. yerine 750Ti ve güzel bir kasa alınız.
    Kule tipi soğutmaları oldum olası hiç sevmemişimdir. Madem güzel ve pahalı bir sistem kullanacaksınız, kasadan başlayın.
    Kasanız Kullandığınız sisteme uygun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

780 nin Physx kartı olarak kullanıldığı bir sistemde o kasa hiç olmamış diyerek başalasam abartmış olmam sanırım
    Öncelikle sistemlerin serin çalışmasındaki en büyük etken iyi bir hava sirkülasyonu olan kasalardır. Şuan bu sizde zayıf.

Denemeniz gereken şeyler bu kasada ve kasa düzeninde şunlar olmalı. (Bu sadece deneme amaçlıdır, daimi olmaz)

1- 780'i ve ses kartını çıkartarak 1.slota 980'i takacaksınız. kasa yan kapağı kapalı halde sıcaklığı gözlemleyin.
    2- Kablo düzenini yoğunluk olmayacak şekilde toparlayarak ksanın içini ferahlatacak şekilde düzenleyeceksiniz.
    3- Kasa içini ve fanları aşırı toz olmayacak şekilde düzenli aralıklar ile temizleyeceksiniz..

Kasanın üst kısmını ve ön tarafını göremediğim için nerelerden hava akımı verildiğini göremiyorum.
    bir tek eksoz fanı görüyorum o kadar. Kasa içine konulan fan, kasa içindeki ılıyan havayı karta yollar sadece.
    Kasa içine temiz ve serin hava akımı sağlamanız gerekiyor.. Özel soğutmalı kartların çoğu ısıyı kasa içine dağıtır, dışarı değil.

yukarıdaki 3 maddeninde en iyi uygulanacağı önerim ise, 780'i satınız. yerine 750Ti ve güzel bir kasa alınız.
    Kule tipi soğutmaları oldum olası hiç sevmemişimdir. Madem güzel ve pahalı bir sistem kullanacaksınız, kasadan başlayın.

hocam sanırım doğru söylüyorsun. gtx 780 i satayım ben en iyisi. kasa içerisinde hapsoluyor hava. kasanın içinde rüzgar esmesi lazım bu sistem için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

hocam sanırım doğru söylüyorsun. gtx 780 i satayım ben en iyisi. kasa içerisinde hapsoluyor hava. kasanın içinde rüzgar esmesi lazım bu sistem için.

aslına bakarsan gerek yok yani SLI kullandım ben senelerce iki kartın arasına hava üfleyip iyi bir hava akışıda sağlayınca sorun yok ... ki senin phsyx kartı üstte ve sıcak havayı dışarı veriyor , dediğin gibi tek 980 i deneyip ona göre bir şeyler düşün tabi

http://www.pcgameware.co.uk/reviews/graphics-cards/msi-gtx-980-gaming-4g-graphics-card-review/

oda sıcaklığında bakıldığında 67 dereceyi geçmemiş oyunlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 2 Kasım 2014; 14:32:32 >

• 780 i satın cebinize para olarak kalsın.Fizik kartına gerek yok illa alıcam diyorsanız 750 ti alın.

Asıl yapmanız gereken güzel bir kasaya geçmek.Uzun ömürlü 750d gibi bir kasaya geçin tüm parçalar rahatlasın.Onunda parası 780 satınca gelir
  • hayırlı olsun öncelikle
    ben sizin yerinizde olsam 780 i satıp son model bir kasa alırdım
    bir pc de öncelikle psu sonra kasaya önem verilmeli özellikle bütçe sorunu yaşamayanlar için

meselahttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6679 bu kasa baya iyi bir kasadır
    cpu soğutucusu ile kasa içine ekstra ekran kartına doğru üfleyecek karta dik duran bir fan da iyi olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 2 Kasım 2014; 14:48:49 >
  • arkadaşlar 780 i sattım. artık iyi bir kasa toplamak istiyorum.
    işlemciye bunu düşünüyorum
    www.vatanbilgisayar.com/hydro-serisi™-h110-sivi-sogutma-sistemi.html?srt=PU
    kasa olarak ta ciddi manada içinde rüzgar estirecek hertarafında fan olan bişey yapmak istiyorum. kasa konusunda kararsız kalıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canskru -- 2 Kasım 2014; 15:31:42 >
  • Kartınız hayırlı olsun.

Testler için teşekkürler.
  • quote:

arkadaşlar 780 i sattım. artık iyi bir kasa toplamak istiyorum.
    kasa olarak ta ciddi manada içinde rüzgar estirecek hertarafında fan olan bişey yapmak istiyorum. kasa konusunda kararsız kalıyorum

C70 al bak keyfine :)
  • teşekkür ederim
  • Kaca sattiniz 780i?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

arkadaşlar 780 i sattım. artık iyi bir kasa toplamak istiyorum.

C70 al bak keyfine :)

c70 derken anlayamadım

• Zaten satmışşınız ama anlamadığım bir şey var neden msi 980 i alttaki pci express te kullanıyordun? Asıl gpu nun birinci lane de olması gerekir genelde ve sadece physx için kullanılan karta SLI yapmanıza da gerek yok, hatta yapıldığında uyumsuzluk ve frame atlama olayları oluyor belki almış olduğunuz düşük averaj fps ler bunda dolayı olabilir, ama neyse satarak iyi yaptınız işlemciyi yükseltirsiniz.
  • Altı üstü bir oyun için böyle milyarlık kartlara, sistemlere yazık. İş için, para kazanmak için 20.000tl lik sistem yap eyvallah da altı üstü oyun be arkadaş yani 780 in neresi yetmiyor da insanlar gidip 980 alır ya da adamın elinde gtx760-770 var gidip 970 almaya kalkıyor. Nasıl bir über extreme oyun fantazisi varsa.
  • canskru kullanıcısına yanıt
    Ne ara kaça sattın hemen yahu gidip elden mi verdin ne yaptın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qscvhı

Altı üstü bir oyun için böyle milyarlık kartlara, sistemlere yazık. İş için, para kazanmak için 20.000tl lik sistem yap eyvallah da altı üstü oyun be arkadaş yani 780 in neresi yetmiyor da insanlar gidip 980 alır ya da adamın elinde gtx760-770 var gidip 970 almaya kalkıyor. Nasıl bir über extreme oyun fantazisi varsa.

bu iş her teknolojik sektörde aynıdır :) elinde belkide 1000 tl lik telefon var ama aynı işi 500 tllik telefonlarda görecek neden gidip 3-4 katı paralar veriliyor ... herkesin kendi zevkine göre harcamaları var bu kadar basit
  • Testler için teşekkürler.B.M.W'nin 780ti Matrix Platinum Heaven 4 skoru 1925 civarıydı galiba.980 oc li halde geçememesi ilginç geldi.Demek ki 780ti aldık mı özel tasarımın da ötesinde çıkarılan kartları almak gerekiyormuş.
  • evet 780ti güzel sonuç almış bu kart bana yetiyor ama. 780 i de sattım. şimdi ilk hedefim serin bir kasa toplamak. zaten bu kadar performans alacağını bilerek satın aldım ürünü.
    değişiklik iyidir
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.