Şimdi Ara

MSI GT62VR 7RE DOMINATOR PRO – Kutu Açılımı / İnceleme (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bu ikinci msi notebookum, daha önce Ge60 2QE 1095xtr modelini kullanmıştım. Aşırı ısınmayla beraber gelen performans kaybından usandım ve bu modeli almaya karar verdim. Önce özelliklerini inceleyelim.

Bilgisayarı hepsiburadadan aldım kdv indirimleri sırasında, 7266TL ye denk geldi. Video çekmeye vaktim olmadığı için resimlerle kısaca bir kutu açılımı ve kısa bir inceleme yapıcam.

Kocaman bir kutu

Hmm içinden normal olarak çanta ve bilgisayarr

Çanta güzelde logosu falan biraz garip duruyo eski çantalara göre

Vee bilgisayarımızın kutusu

Güzel sade bir mouse ancak dpi si düşük 4000dpi, hediye zaten

Çook büyük ve ağır bi adaptör

En çok ilgimi çeken kısımlardan biri bi soket

Düşündüğünden kalın...

Uvv

Ve sonunda bilgisayarı görebildik

2 yıl msi ge60 ın üzerinde kestane pişirdikten sonra bilgisayarın altını görünce adeta büyülendim

Kutu açılımım bu kadardı Çok zamanım olmadığı için bilgisayara sadece Rainbow Six Siege, Division ve Battlefield 1 kurabildim. Önce 3DMark ve CpuZ değerlerine bakalım.

Şimdi oyunlarde ne olmuş onlara bakalım Çok zamanım yoktu o yüzden adam akıllı sadece Battlefield 1 i uzunca oynayabildim.
    Testleri yaparken cooler boost düğmesine basmadım yada soğutucu kullanmadım, ancak yinede bilgisayar fazla ısınmadı fanlar normal hızında döndü.

Battlefield 1

Nvidia otomatik bu ayarları ayarlamıştı, en yüksek ayarlar böyle zaten.

Oyuna ilk başladığımdaki değerler böyle.

5 dk sonraki durum.

15dk sonraki durum.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Ayarlar böyle.

Fazla zamanım olmadığı için sadece benchmark yapabildim.

Tom Clancy's The Division

Ayarlar böyle.

Yine fazla zamanım olmadığı için sadece benchmark yapabildim.

ZCOIN Madenciliği/Mining

Şuan resim ekliyemiyeceğim ancak denemek için bilgisayarı 1 gün kadar çalıştırdım. 8 çekirdeğin tamamını kullanarak işlemciyle 40 sol/s civarı ekran kartıyla 400 sol/s civarı mining yaptım. Cooler booster açıktı, GPU 80 derece, CPU 86 derece sıcaklıkta çalıştı sürekli. Toplamda 22 saat mining yaptım ve "0.00505513 ZEC" kazanabildim. Bir dahaki sefere resim alıp buraya eklicem.

Batarya

Yüksek performans modunda , ekran parlaklığı ve ses sonda 10 dakika The Division oynadım %20 şarjımı yedi ancak pirizdeymiş gibi performans verdi.

Fazla oyun incelemesi yapamadım zamanım olmadığı için ancak hafta içi daha fazla oyunla videolu bir oyun performansı incelemesi yapmaya çalışıcam.
    Bunu dışında bilgisayarla Solidworks kullanma şansım oldu. Xeon işlemcili quadro ekran kartlı workstationum gibi çok güzel bir performans verdi. 3 bin parçalı montajlar üzerinde çok hızlı ve akışkan bi şekilde çalışabildim.

Sonuç olarak bilgisayar bilgisayar çok hoşuma gitti, ancak geldik eksileri neler onları yazmaya

• Çooook ağır. Genellikle yanımda taşıdığım için bilgisayarı bana çok ağır geldi. Bataryasıyla beraber 5 kiloya yakın bir ağırlığı oluyor.
    • Çok kalın, ama benim için hiçbir pekte önemli değil.
    • Sadece 16gb ram modelinin olması. Bu bilgisayarın kesinlikle 32gb olması gerekiyordu ancak sonradanda ram eklenebilir. En kısa sürede 64gbye çıkartmayı düşünüyorum rami.
    • Cdroom olmaması, çok nadiren olsada hala cd kullanıyorum

Aklıma başka gelen bir eksik yok, bilgisayarın herşeyi çok sevdim. En kısa sürede incelemeyi daha da detaylandırmayı düşünüyorum. Eğer aklınıza takılan ve merak ettiğiniz şeyler varsa yorumlarınızı bekliyor olucam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muymut -- 16 Aralık 2017; 0:21:6 >

• Merhabalar,

Bende bu ürünün aldığınız tarihteki indirimini kaçırdığımdan almak için yeni bir indirim gelmesini bekliyorum. Öncelikle bir mühendis olarak solid autocad matlap vb müh.lik programlarında beni 4 5 yıl idare edebilecek bir bilgisayar ihtiyacımı karşılar mı merak ediyorum. Bu konudaki düşüncelerinizi iletirseniz sevinirim. Yorumunuz alıp almamaya kararımda etkili olacaktır.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zisplak kullanıcısına yanıt
    Bende mühendislik öğrencisiyim, uzun süredir solidworks ve keyshot gibi programlar kullanan ve deneyimli birisi olarak, benim aldığım fiyat aralığından bundan daha iyi bir bilgisayar yok. Solidworkste flow ve statik birkaç analiz yaptım denemek için gayet güzel bir sürede çözüyor. 7bn parçalık bir montajda zerre takılma olmadan rahatça istediğin gibi düzenleme yapabiliyorsun. Ayrıca keyshotla birkaç render aldım, çok iyi performans verdi. Eğer hem iş hemde oyun için kullanıcaksan gözün kapalı al.
  • Bu incelemem ile "Shout-out-for-MSI September 2017" çekilişinin 3 kazananından biri ben oldum Daha ne kazandığımı bilmiyorum klavye, mouse yada kulaklık veriyorlar. Ödül elime ulaştığı zaman burda paylaşıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: muymut

Bu incelemem ile "Shout-out-for-MSI September 2017" çekilişinin 3 kazananından biri ben oldum Daha ne kazandığımı bilmiyorum klavye, mouse yada kulaklık veriyorlar. Ödül elime ulaştığı zaman burda paylaşıcam

Msi Gk701 mekanik klavye kazandım bu incelemem ile
  • Kardes oyundaki dereceler yuksek degil mi? Ben bu laptop vehttp://www.vatanbilgisayar.com/acer-predator-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256-ssd-15-6-gtx1070-8gb-w10.html bu laptop arasinda kaldim. Acer olan daha cok hosuma gitti ama bilgin var mi acer hakkinda? notebookcheck testlerinde acer daha yuksek sonuclar veriyor.
  • Akelkilicbjk A kullanıcısına yanıt
    Isıdan bahsediyorsan gayet normal çünkü orda yazdığım gibi cooler boost açık değildi ve düz zeminde oynadım ve sonuçta bu notebook ve bu ısı değerleri gayet normal 30/40 derecede oyun oynaman imkansız zaten.

https://www.notebookcheck.net/Acer-Predator-15-7700HQ-GTX-1070-Full-HD-Laptop-Review.225108.0.html

Baktım bende kafa kafayalar bazı yerlerde 5-10 puanla msi bazıyerlerde acer daha fazla puan almış ama genele bakarsan ikiside %86 puan almış. Fps değerlerine kafan takıldıysa şöyle söyliyim, iki inceleme arasında 4 ay var bu arada ekran kartlarına gelen güncellemeler vs derken ikiside aslında aynı fps değerlerini veriyor. Sonuç olarak bence yapman gereken şey servisleri kısaylaman acer hakkında hiç bilgim yok ama uzun süredir msi kullanıcısıyım ve şimdiye kadar serviste tek sorun bile yaşamadım, her seferinde çok iyi ilgilendiler. Bence kararını servis ve fiyattan yana kullan, çünkü ikiside nerdeyse aynı performansı veriyor Tabiki msi'in kullandığı malzemeleride unutmamak lazım

• Umarım bilgisayar alacak diğer arkadaşlar bu türevde yazılar yazmaktan çekinmezler. Çok ozenli ve güzel bir yazi olmuş ellerinize sağlık. Bende bu bilgisayarın bir üst modeli olarak bildiğim msi gt75vr 7rf modelini almayı planlıyorum.

Link:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gt75vr-titan-pro-core-i7-7700hq-2-8ghz-64gb-512gbssd-1tb-17-3-gtx1080-w10.html

Sanırım ram yanlış yazılmış sitede. Turkiye modellerinde sadece 32gb ram var çünkü. Bu bilgisayar konusunda çeşitli edit programlari, photoshop, 3 boyutlu teknik tasarımlar ve oyun oynarken bir yandan da video ya almak istiyorum. Bunlar göz önünde bulundurarak bu bilgisayarı seçtim. Şuan beni msi konusunda en cok cezbedem nokta ekran ve steel series klavyesi olduğunu da belirtmeliyim. Bu konuda fikirleriniz nedir? Teşekkürler.

• Saginar S kullanıcısına yanıt
    Güzel yorumun için teşekkür ederim.
    Bu bilgisayarı biliyorum msi'in yeni kasalarında 1080 olan en uygun bilgisayardı, en son araştırdığımda. Rami bi arayıp sormanı öneririm, bende türkçe modellerde 64 kullanılmadığını hatırlıyorum.
    Görüntü olarak evet yeni klavyeler çok çok iyi ancak unutmaman lazımki teknik özellikleri ve malzeme seçimide çok iyi. Şahsi fikrim türkiyede daha iyi malzeme kullanan başka marka yok. Ve yükseltilebilir bir model bu alacağın. Mesela benim bilgisayarımda 3 tane daha boş ssd slotu var ve 1080 ekran kartıda takabiliyorum. Eğer uzun süreli bir kullanım için alıcaksan gt75vr şuan piyasanın nirvanası fiyatına göre.

http://www.hepsiburada.com/msi-gt75vr-7rf-titan-pro-078tr-intel-core-i7-7700hq-32gb-1tb-256gb-ssd-gtx1080-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000007PPZ8?magaza=İnce%20hesap&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=Cj0KCQiAgs7RBRDoARIsANOo-HjxfBctjOhe6Gb4Hlrylvan3xbsM1zdfsjmHPXl4trGz64uF3pz8JQaAo42EALw_wcB

• Tesekkur ederim. Yorumlarınız cok faydalı oldu.

• Saginar S kullanıcısına yanıt
    Ne demek asıl ben teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.