Şimdi Ara

MSI GP62M 7RD Leopard soğutma modifikasyonu V1.1

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

N11'den aldığım thermal grizzly kryonaut, 4 alüminyum ve 4 bakır raspberry pi heatsink, 1 tane arctic 8w'lık thermal pedi geldi tek eksik termal yapıştırıcı star 922.

Aslında kendi macunumu yapacaktım fakat şu anlık gerek kalmadı.

Şimdi burada ki malzemeleri yavaş yavaş alüminyum soğutucu bloğuna yapıştıracağım, arctic thermal pedleri VRAM'ler için kullanacağım. Şu yapıştırıcıda gelirse radyatörleri noctua h1 ve star 922 termal yapıştırıcı ile karıştırıp yerleştirmeye başlayacağım. Belki ilerleyen zamanlarda termal yapıştırıcı ile ekstra bir bakır boru hattı çekebilirim.

• up

• o boş bakır boru değil heatpipe daha doğru bir terim olur çünkü içerisinde sıcaklığı aktaran sıvı(gaz da olabilir) var. boş bir bakır boru çekmenizin fayda sağlayacağını düşünmüyorum. heatsinkleri nereye koymayı düşünüyorsunuz? sanırım thermalpad'in üzerine vrmler için kullanacaksınız. koyduktan sonra kapak kapanacak mı?

• fp kullanıcısına yanıt

Hocam o mavi termal pedli alanların bir kısmına heatsinkleri yerleştirdim ve kapak tam oturdu.

Oyunlarda ki sıcaklık değerleri 2-3 derece daha düşük eskiye nazaran bunda thermal grizzly kryonautunda etkisi var.

77-79'larda gezen makine 65 dereceyi görüyor artık max Battlefield 4 medium ayarlarda.

13-14 derecelik bir fark var.

Alüminyum,bakır karma yerleştirdim, Alüminyumlar genelde daha küçük bakırlardan o yüzden küçük yerlere bakır yerleştirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Hocam o mavi termal pedli alanların bir kısmına heatsinkleri yerleştirdim ve kapak tam oturdu.

Oyunlarda ki sıcaklık değerleri 2-3 derece daha düşük eskiye nazaran bunda thermal grizzly kryonautunda etkisi var.

77-79'larda gezen makine 65 dereceyi görüyor artık max Battlefield 4 medium ayarlarda.

13-14 derecelik bir fark var.

Alüminyum,bakır karma yerleştirdim, Alüminyumlar genelde daha küçük bakırlardan o yüzden küçük yerlere bakır yerleştirdim.

kryonaut'ın türkiyede olduğunu ilk defa öğrendim. thermal grizzly alman youtuber derbauer'ın markası kendisinin çok başarılı işleri var macunu baya kalitelidir. araştırıp ben de alayım :D

• fp kullanıcısına yanıt

Hocam etrafta çok fazla çakmasını satan var dikkat edin.

Ben deniport üzerinden aldım bauer baskılı ürün geldi. En güncel ürün hangisi ise onu yolluyorlar. İnternette ki çoğu satıcı ya çakma yada eskimiş macunları satıyor.

Deniport bu arada thermal grizzly için yetkili firima Türkiyede, sorguladım biraz araştırma yaptım gerçektende iddia ettikleri gibiymiş. Thermal grizzlylinin sitesinden kodu okuttum macunun orjinal ürün onayı verdi deniporttan alındığı bilgisini verdi.

3.5 Mg bulursam alacam yaza doğru elimde ki 1.5'luk bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 8 Mart 2021; 23:58:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.