Şimdi Ara

MSI GL65 9SC-041XTR 1 günlük pc Fanı çok ses yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu pc yi buradan da çok fazla kişi almıştı . Dün geldi sıcaklık 40 oldugunda bile fanlar açılıyor ve çok ses yapıyor i drıverlar güncel napabilirim ? garantiye mi vermeliyim yoksa farklı bir ayar mı yapmam gerek ? pc ısınma sıkıntım yok gibi dün 4 saat sonunda ancak 85 lere çıkmaya başladı bilgisayar . Model şu idi : MSI GL65 9SC-041XTR

• oyunlarda ısılar önemli. Bir de önceden düz sıradan bir pc kullandıysanız sesli olması normal gibi. Turbo ya da performans modu mu açtınız ?
  • hocam eco modu aç. hiç ses olmuyor bende. Turbo modu açıksa haliyle fanlar daha çok döner.
  • Aynı modeli ben de kullanıyorum hocam, fan devirlerini Dragon Center 2'den ayarlayabilirsin.

• Dostum bende sipariş ettim bu seriyi , açıkcası çok bilgim yok driver ve windows kurulumu ile ilgili , bilgisayar freedps gelicek bildigin üzre , hangi driverları yüklemeliyim ve windows10 kurulumunun linkini nerden bulacagım driverları nerden bulacağım bana yardımcı olurmusun lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bilgisayarı almayı düşünüyorum bahsedildiği gibi fan sorunu var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

bu bilgisayarı almayı düşünüyorum bahsedildiği gibi fan sorunu var mı acaba ?
    Yukarıda bahsedilen sorun fan kontrol yazılımının yüklenmemiş olmasından. Ben alalı bir hafta oldu son zamanlarda fanlar çalışmaya başlarken sadece bir kez tık sesi (eski hdd kafa sesine benzer) gelmeye başladı.
  • ArnaviscaTRX A kullanıcısına yanıt
    Yazılımı kurunca daha az mı oluyor ? Kesin bilgi mi mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Yazılımı kurunca daha az mı oluyor ? Kesin bilgi mi mu ?
    Şu anda forumda dolaşırken hiç ses yok bir fan 2400 devirde sakin sakin çalışıyor. Yüksek detayda BF5 oynuyorum saatlerceMSI GL65 9SC-041XTR 1 günlük pc Fanı çok ses yapıyor otomatik ayarlarda max. dönüşün yarısında takılıyor.MSI GL65 9SC-041XTR 1 günlük pc Fanı çok ses yapıyor

Size güvenerek alıyorum Hepsiburada üzerinden 7300 liraya bakar mısınız tekrar telefondan bağlandığım için uygulama üzerinden link atamıyorum da
    https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-9sc-041xtr-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000OO7VM?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 7 Mayıs 2020; 15:58:14 >
  • quote:

Size güvenerek alıyorum Hepsiburada üzerinden 7300 liraya bakar mısınız tekrar telefondan bağlandığım için uygulama üzerinden link atamıyorum da
    https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-9sc-041xtr-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000OO7VM?magaza=Hepsiburada
    Ben de almak istiyorum ama coil whine canımı sıkıyor. Araştırdınız mı yeterince?

• Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    Hangi markada olursa olsun var görünüyor bu sorun . Derinlemesine araştırmadım ama arkadaş yazılımla çözmüş sanırım .

• Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    Başka bir forumdan alıntıdır.
    "Coil Whine, ekran kartlarında kullanılan bazı indüktörlerin kalitesiz ya da yetersiz olmasından dolayı karta aşırı yük bindiğinde karttan gelen tıslama sesidir"

Bahsettiğiniz buysa gece sessizlikte bile ben böyle bir şey duymadım. Henüz 1 hafta oldu, sonradan çıkan bir durumsa bilemem, sonuçta elektronik biraz şans işi. Ayrıca MSI'ın kalitesiz bir parça kullanacağını sanmıyorum.
  • quote:

budur hayırlı olsun

İki üç ay sonra çıkmaya başlıyor demişler de çıkmaz inşallah sizde de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ArnaviscaTRX

budur hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/msi-gl65-9sc-041xtr-hdd-takviyesi-sonucu-kapak-kapanmiyor--142878155#143323015 bakınız burada bile aynı sorundan bahsetmiş arkadaş.

• Zülfikar Uzun Z kullanıcısına yanıt
    disk bölümlerinden biri driver için ayrılmış onu yanlışlıkla silmeyin ben gaza gelip tamamen sıfırlamıştım. :) onun haricinde msi'ın kendi programı var, onun üzerinden güncelleyebilirsiniz.

windows 10 için de microsoftun kendi sitesinden sayfayı mobil görünüme alıp indirebilirsiniz.

• Hocam merhaba, coil whine yazılımla nasıl çözülmüş biraz ayrıntı verebilir misiniz ?
  • absolutelyy A kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılma olmuş çözülme yok yazılım ile malesef .

• Sıkıntı değil hocam siz yazılımla çözülüyor diyince baktım biraz da asuslar için coil whine ı yazılımla çözenler olmuş bir başka konuda okudum Acer nitro için de iade alan olmuş biraz uğraşarak ama msi için kesin bir çözüme denk gelmedim performans seçeneklerini değiştirerek ses kesilmesi oluyormuş bazen sanırım, i5-9300h coil whine sesi idi sanırım konu başlığı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.