Şimdi Ara

MSI GL62M 7RD 609XTR i5 7300HQ GTX 1050 Kutu Açılımı ve Benchmark Testleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aziz istifa

Ben gp62m kullanıyorum hocam bende de o durum var gibi ama topraklama vb kaynaklanıyor da olabilir. Ayrıca sizde bilgisayarı uykudan uyandırınca ekran ışığı titriyor mu bende sadece uykudan uyandırınca 3-5sn falan sürüyor sonra kayboluyor ama bi sorayım dedim yine de

Uyku modundan çıkınca ekran titremesinden ziyade sank ekran renk düzeltiormuş gibi olmakta ,ayrıca şu bahsettiğim kasa üzerindeki direç oldukça yaygın bir durummuş msi larda ...bayramdan sonra bir çaresine bakarım artık teknik serviste...

iyi forumlar dilerim..
  • Hocam ben de 2 bucuk ay once gp62m aldim. Bende de bahsettiginiz o el surtunce titreme olayi oldu bir kez. Arastirdim ve topraklamayla alakali oldugunu okudum. Fakat bende sadece bir kez oldu bu durum 1 ay once falan ve bir daha da olmadi. Ekran isiginin titremesi olayiyla karsilasmadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BestSupTR

Hocam ben de 2 bucuk ay once gp62m aldim. Bende de bahsettiginiz o el surtunce titreme olayi oldu bir kez. Arastirdim ve topraklamayla alakali oldugunu okudum. Fakat bende sadece bir kez oldu bu durum 1 ay once falan ve bir daha da olmadi. Ekran isiginin titremesi olayiyla karsilasmadim.

Paylaştığınız için teşekkür ederim, sizden bir ricam olacak ;vaktiniz olursa kontrol eder misiniz ? Halen bir direnç söz konusu mu ? Hangi fişe taksam yapmakta ...
    Bu arada konudan haberdar olmayan arkadaşlar için bilgi vereyim ,öyle aman aman kronik bir sorun yok ,sadece metalik kasalı laptoplarda sık karşılaşılan bir statik elektrik sorunu söz konusu ...

Bu arada şu an tekrar prize taktım ,yapmıyor !!! Çok ilginç!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleHawk

Bu ayın 31 gibi Bir Notebook şipariş edicem
    Bütçeme ve isteklerime uygun bir kaç model ve marka notebookla karşılaştım

Onlardan birisi de GL62M
    --

Yaklaşık 4 aydır kullanıyorsunuz
    Sizin fark ettiğiniz kronik bir sorunu var mı?
    2GB VRAM oyunlarda sorun çıkarıyor mu?
    Fazladan 8GB RAM eklemek Ekran kartı belleğinde oluşan dar boğazı azaltıyor mu?
    içindeki M.2 yuvası Sata mı yoksa PCI-e mi (nVME SSDler takılabiliyor mu?)

1-Kronik bir sorun var mı ?

Kesinlikle yok , ben tespit edemedim.10-15 yıldır laptop kullanıyorum ,elimden sayısızca laptop geçti .Kısaca markaların uyguladıkları işçilikleri iyi bilirim ,diyeceğim odur ki ,MSI gerçekten özene bezene yapıyor ürünlerini..

2-2gb VRAM sorun mu ?

Bir sorun değil ,ne açacaksanız yine ultrada açmakta veyine deli performans veriyor ,ancak Texture(Doku) ları hayli yoğun oyunlarda kısım kısım duraksama yapıyor.Bunu fark ediyorsunuz.
    Bu sisteme ek ram alınırsa bypass edilecek bir husus gibi duruyor ,lakin 4gb vram olaydı çok çok daha iyi olurdu.

yine ısrarla diyebilirim ki , performans üst düzeyde.

3-Fazladan 8gb ram , Vram kısıtını azaltıyor diyebilirim,bariz bir fark var oyunlarda.

4-m2 slotu pci ve nvme ssd kullanabilirsiniz

Sonuç :
    Açıkçası ben oldukça memnunum , oyun oynarım diye almıştım ,ancak şu ana kadar film seyrediyorum ( oyun bulamadım ya da ne diyeyim eskisi gibi sarmıyor oyun..) ayrıca oyun büyük ekranda daha iyi oluyor sanırım ,15.6 inch düdük gibi ekranda pek sarmıyor ,

Size önerim eğer oyun oynuyorsanız ,17 inchlik bir ekranı da hesaba katınız , siz daha iyi bilirsiniz elbet .

Şahsen ihtiyaçlarıma oldukça yetiyor ve çok çok memnunum.

İleriyi düşünecek olursak ,piyasada en az 1060 ekran kartlı cihazlara itibar ediniz. Bakınız şu an bahsettiğimiz MSI kötü veya yerlerde dökülüyor diye bir husus yok ,İşçiliği olsun ,kullanılan bileşenler olsun gerçekten adamlar kaliteden ödün vermemişler,kesinlikle mutlu olursunuz.

Şu an FİYAT PERFORMANS OLARAK linkini aşağıda koyduğum LAPTOPU KESİNLİKLE ÖNERİRİM .

http://www.ebrarbilgisayar.com/acer-vx5-591g-i7-7700hq-16gb-1tb-128gb-ssd-4gb-gtx1050ti-156-linux-pmu358323

ACER markasından da çekinmeye gerek yok ,adamlar son derece kaliteli laptop üretiyorlar , aynı markanınn 2 laptopu var ,bri evde bir yerlerde duruyor biri de işyerinde ve bozulmamak için ısrar edip duruyor (7-8 yıldır.)

Acer'da 4200tl ,ancak farklar şunlar :
    -1050ti gpu
    -16ram
    -128gb ssd

bu farklar ile o parayı hakediyor.

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eder iyi forumlar dilerim.

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Hocam 1-2 saattir araliklarla kontrol ediyorum hic olmadi. Zaten daha once bir kez oldu bir daha rastlamadim. Nedenini anlayabilmis degilim.

• Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Ben şuan yurtdışındayım G.Korede buradan MSI bir laptop alıcaktım bu modelin farklı bir versiyonunu buldum. Fiyatıda 2.600 tl civarı.

http://mg.gmarket.co.kr/Item?goodscode=912183936

Bu ürünü tavsiye eder misiniz? Birde Türkiye de bu ürünün satışı var mı bulamadım.

• GRİNG0 kullanıcısına yanıt
    MSI GL62M 7RE

Bu modelde 1050ti 4gb var

Geri kalan neredeyse her şey Türkiyede satılan model ile aynı (GL62M 7RD)

• LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Anldım, teşekkürler.

Birde bu MSİ uluslararası garantisi var mı? Yurtdışından alınan bir msi laptopbu Türkiye de garantiden yararlanabilir mi?

• Şu versiyonunu almayı düşünüyorum bende
    https://www.amazon.com/gp/product/B072QT88DG/

MSI GL62M 7RD-1407

Display: 15.6" Full HD eDP Vivid Color 94% NTSC 1920x1080 | Operating System: Windows 10
    Processor: Latest Intel Core i5-7300HQ (2.5-3.1GHz)
    Graphics Card: Latest NVIDIA's Geforce GTX 1050 2G GDDR5
    RAM: 8GB DDR4 2400MHz | Hard Drive: 256GB SSD M.2 SATA
    Special features: Cooler Boost 4 | Steel Series Keyboard | Nahimic Audio Enhancer | True Color Technology

Kargo gümrük dahil 888 $'a geliyor.3020 TL yapıyor bugünkü kur ile.
  • N11.comdan bi daha alışveriş yapmayın

Başıma gelenleri yazacağım.

Bayram arefesi (31 Ağustos) n11.com 3529tl ye GL62M sipariş ettim bayram vs derken pazar günü beni arayıp kendini n11 den aldığım notebookun mağazasından aradıklarını söylediler. Depomuza hırsız girdi ürün yollayamıyoruz. Siparişinizi kendiniz iptal ederseniz paranız hesabınıza daha çabuk yatar diye de tembihde bulundu. Bende ben niye iptal ediyormuşum eğer bir sorun varsa sorunu siteye kendi bildirsin ben iptal falan etmem dedim. Aradan 4 saat sonra siteye girip baktığımda sipariş detayında ürünün "müşteri tarafından" iptal ettirildiği bilgisini gördüm

Anında sol attaki canli destekten sordum ben iptal etmedim neden müşteri tarafından iptal ettirilmiş yazıyor dedim. Yetkili bana aynı günün saat 17.35 de n11.comu telefondan arayıp iptal ettirdiğimi söyledi bende tüm işlemlerimi online yapıyorum dedim telefon vs ile sizi aramadım dedim. Yetkili daha siz aramışsınız diyip bana logdan bölüm atıyordu ben de kullandığım telefon numaramı atıp bu numaradan mı aramışlar diye kendi tel numaramı attım. Yetkili hayır başka bir numara görünüyor dedi benim direkt kafam o aran mağaza gitti

N11i şikayet vara bunları yazıp şikayet ettim biz araştıryoruz vs dediler bizi arayan numara mağazaya ait değilmiş vs vs geçiştirmeye çalışıyor ben de numarayı verin benim kimlik bilgilerimi kullanmaktan savcılığa şikayet edicem dediğimde ise bana size 100tl çek verelim şikayetten vazgeçin tarzında bir teklifte bulundular

100tl için böyle bi davadan vaz geçmem

Sizin de başınıza böyle saçma şeyler gelmesini istemiyorsanız bir daha n11 den çöp bile almayın

Buraya yazmamın sebebi bu notebooku alırken başıma gelmesi. Konu tam olarak anlaşılınca ayrıca konu da açacağım bu rezilliği herkesin bilmesi gerek

• LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Merhaba LittleHawk,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.